Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan és miről beszélgessek...

Hogyan és miről beszélgessek emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudok beszédbe elegyedni emberekkel. Ha feldobnak egy témát, azért próbálok hozzászólni, de néha csak nagyokat hallgatok.

Lehet ezt fejleszteni? Néha még ismerőssel sem tudok beszélgetni, pláne idegenekkel.

Például a múltkor összefutottam egy ismerőssel a vonaton. 1 órát együtt utaztunk, eleinte beszéltünk, de aztán mindketten elővettünk egy - egy könyvet és olvastunk.


Viszont így sosem lesznek ismerőseim, barátaim.

Hogyan lehet ezen változtatni?

Hogy legyek cserfesebb?

Azt mondták, hogy aki sokat olvas, az tud beszélgetni,mert van témája, de én vagyok az első, akire ez nem igaz.

Vannak, akiknek ez olyan könnyen megy. Miről lehet beszélgetni, hogy ne legyek unalmas?


Köszönöm!


29L



2012. nov. 18. 16:22
 1/2 tetris ***** válasza:
100%

Kedves "Kuka"!

A beszélgetés egy köszönéssel szokott kezdődni. Ha a folytatni szeretnénk, akkor megkérdezhetjük a másik felet, hogy hogy van. Amikor válaszol, akkor általában visszakérdez, hogy és te? Erre te is mondasz valamit. Ezek után következhet az érdemi diskurzus, amikor felvetünk valamilyen témát, ami minkét felet érdekelheti, és kifejtjük a véleményünket.


Ajánlott témalista:

időjárás ( már megint esik, globális felmelegedés...)

divat( kint a derekuk a lányoknak, ....)

filmek,könyvek,versek(olvasta-látta-e a....)

közös ismerősök (látta-e mostanában az izé bácsit...)

betegségek (Mári néni lába szára megint bedagadt...)

utazási élmények( késett a busz, hideg a vonat, ...)

politika( na mit szól hozzá, hogy ...)

aktuális esemény (baleset, dugó,...)

munkahely ( ilyen-olyan kollégák, ez-az a feladatom, főnök ilyen-olyan, miféle a magáé)

fizetés nem elég (kimeríthetetlen panaszkodási lehetőség)

mit főzzek, mit egyek (tud egy jó receptet?)

cigánykérdés (mindenkinek van véleménye erről)


Na, két perc alatt ennyi témalehetőség jutott eszembe.

2012. nov. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Várom a többit.

Elméletben nekem is megvan a témalista, de gyakorlatban kissé nehézkesen indul meg.


Ment a zöld pacsi

2012. nov. 18. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!