Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az olyan...

Mit lehet kezdeni az olyan emberekkel, akik ennyire önbizalomhiányosak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van pár ember körülöttem, akik annyira önbizalom hiányban szenvednek, hogy még azt is magukra veszik, ha azt mondom "a fene, esik az eső".


Hogy kezeljem azt a helyzetet, mikor mondjuk valaki ilyen megkérdi a véleményem mondjuk a ruhájáról és azt mondom, nem előnyös neki, akkor megsértődik, mert rondának tartom?

Pedig csak a ruha szabása rossz, nem az ő teste. De mégis, annyira nincs tisztában önmagával, hogy azt hiszi automatikusan őt becsmérlem. Ilyenkor nem tudok vele mit kezdeni és csak nagyobb vita lesz belőle.


Tanács, mit tegyek?

(22/L)


2012. okt. 3. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,én is ilyen nemnormális,túlérzékeny lelkületű pecsa vagyok,örülök,hogy vannak,akik megtűrnek maguk mellett.
2012. okt. 3. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amit Te tehetsz: csak pozitív megjegyzéseket tegyél rájuk, dicsérd őket sokféle módon. Nem is olyan nehéz ez. (Majd, ha lesz gyereked, vele is ezt kell tenned, ha azt akarod, hogy egészséges önbizalma legyen neki!)
2012. okt. 3. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban engem sokszor becsmérelt az édesapám, pedig nagyon szeretett. Soha nem volt velem megelégedve. Sőt, anyukám is inkább kritizálni szeret mind a mai napig. Azt, hitték, ezzel tesznek jót. Ők tettek önbizalomhiányossá.
2012. okt. 3. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Dicsérd őket!

Komolyan!

Próbáld meg kiemelni azt, ami jó bennük, a ruhájukban mondjuk, vagy bármit.

Ne orrvérzésig dicsérgesd persze, de a dicséret szárnyakat ad.

Valószínűleg a szüleik nevelték őket ilyenné az állandó kritizálásukkal.

Ez egy szörnyű "átok", ha anyád-apád folyton kritizált, egész életedre nyomot hagy, sose érzed, hogy elég jó vagy.

2012. okt. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

az ilyen embereket én képtelen vagyok megérteni, mert én pl kifelé azt mutatom, h leszarom mit gondolnak. persze belül egy kicsit elgondolkodok, de azért nem veszek mindent készpénznek. bennem inkább az kelt gyanakvást, ha folyton dicsérnek. lehet, hogy ez azért van, mert régen iszonyt dagadt és szerencsétlen voltam, és csak akkor dicsérgetett valami vadbarom szerencsétlen, ha le akart fektetni.


az ilyen kis önbizalomhiányosokat inkább dicsérgesd, hagyd rájuk a dolgokat, aztán idővel csak rájönnek, hogy képtelenség úgy leélni egy életet, h mindent negatívan látnak, és folyton céltáblának képzelik magukat.

2012. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!