Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Anyám mindenről beszámol a...

Anyám mindenről beszámol a kollegáknak, hihetetlen?

Figyelt kérdés
Egy helyen dolgozunk, én gyesen vagyok 14 hónapos lányunkkal. Anyám imádja az unokáját de megőrít hogy mindenről beszámol nekik. Ma bementem, mondom olyan rosszul aludt az éjjel, mondták tudjuk, mondta anya. Múltkor leesett az ágyról, azt is elmondta, mindennap, mindent amit tud róla és vannak olyan dolgok amik már nagyon zavarnak. Pl az első cipőjét 2 hét alatt tönkretette a gyerek és mesélte, hogy most veszünk a picinek cipőt és hogy milyen drága. Erre egy kliens meghallotta és felhívott, hogy a lányainak van kinőtt cipőjük és szívesen ideadja, azt se tudtam miről van szó és mikor a végére jártam, hát jól eltátottam a szám és mondta anyának, hogy amit neki mondok, vagy mesélek, azt nem a rádióba mondom be, hogy mindenki tudjon róla. De ma megint megtörtént, hogy azzak kell szembesülnöm, hogy a gyerekemet dumálják, mert anya állandóan témába tartja. Ugyszintén ha orvoshoz megyünk, miért, mikor megyünk stb. szerintem ez másra nem tartozik. Arról nem is beszélve, hogy elvittük tornászni, mert nem akart mászni 1 évesen sem, felhívott egy kolleganő, hogy minek kell erre költeni, meg mekkora hülyeség. Ha ma beszélek anyával eldöntöttem letiltom az ilyesmiről. Persze mondjon a gyerekről dolgokat, de nem olyanokat amik ránk tartoznak. Meg fog haragudni, de azt hiszem nincs választásom. Most nagyon feldult vgyok, de mire bezélünk lehiggadok remélem és kíméletes leszek. Mi a véleményetek?
2012. nov. 21. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt csinálnám (ha megoldható), hogy nem beszélek neki a gyerekről. Sem, hogy mi történt vele, orvosi vélményről, semmiről, csak amit maga is lát. Ha rákérdez, nyugodtan mondhatod, hogy azért nem beszélsz a gyerekről, mert csak kiteregeti mások előtt, nem törődve a véleményeddel. Tuti megsértődik, de ha máshogy nem érti meg...
2012. nov. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szeretnek téged a kollégáitok és osztozni akarnak a bab körüli örömökben és egyebekben. Ez szép dolog. Viszont amit anyád csinál kissé túlzás. :D

Én a helyedben szépen nyugodtan (hideg nyugalommal, hogy lássa, komolyan beszélek) megmondanám neki, hogy ha nem tudja magában tartani a családi magánabb, magán ügyeket, akkor többet nem beszélgetsz vele ilyesmiről. Ne is kérdezzen.

Ha nem vesz komolyan, tényleg ne mondj neki semmit. Majd visszább vesz, ha mondjuk nem tőled, hanem mástól tudja meg, napokkal később, h orvosnál voltatok.

2012. nov. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez borzasztó. Miért nem lehet szűrni az információt? Az meg durva, hogy felhív téged a kolléganő, hogy pénzkidobás a torna. Kinek képzeli magát?

Legjobb, ha anyádnak ezentúl nem mondasz el mindent, mert nem tudja tartani a száját. És mondd neki, hogy képzelje magát a helyedbe, hogy ki sem nyitod a szádat, de már mindent tudnak rólad.

2012. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg anyukádtól, mit szólna, ha egy kolléga váratlanul felhívná, és egy nagyon jó műfogsor ragasztót ajánlana neki a régi helyett, ami nem vált be.


Vagy ha inkontinencia betétet adna neki valaki, mert hallotta, hogy épp keres egy jó márkát.


Vagy egy kollága hirtelen, minden előzmény nélkül felhívná, hogy nehogymá' sóletet csináljon vasárnap, micsoda marhaság.


Ezek szélsőséges példák, de talán megérti, milyen ez neked. Szerintem kicsit ki lenne akadva ilyenektől ő is.

2012. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!