Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha művészfilm rendező akarok...

Ha művészfilm rendező akarok lenni, akkor hogy induljak el?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszenek és szeretnék művészfilmeket rendezni, de senkit nem ismerek, aki ilyen körökben mozogna! Mit tegyek, hogy induljak el? Vagyis hát van egy lány, aki annyi idős, mint én, de ő sokkal előrébb tart, már régóta ezt tanulja, ismer egy csomó embert és pályázatokat nyer..de ő nem akar velem haverkodni, elég magának való. Még anno mesélte, hogy mennyi munka van ebben, rengeteg tanulás, gyakorlást stb. Mit tegyek, hogy kezdjek neki?

18/F


2012. nov. 22. 22:17
 1/8 tetro ***** válasza:

Olyan nem létezik hogy művészfilm rendező... Ráadásul itthon ha nem rendezel reklámot is mellette, akkor éhen halt rendező lehetsz max.

Talán kezd azzal, hogy felvételizel a filmművészetire.

2012. nov. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Filmrendező, aki elsősorban művészfilmes..nyilván így értettem..

Talán te ilyen körökben mozogsz? Egyébként nem tudok felvételizni, mert 0 tudásom van kb, ehhez évek kellenek, ezért szeretnék elindulni valahogy.

2012. nov. 22. 22:25
 3/8 tetro ***** válasza:

Fogjuk rá... :D

Nem kellenek évek. Főleg hogy nem konkrét tudás, hanem benyomás alapján vesznek fel. Vagy valami olyasmi.

Kezdj el dolgozni valami gyártócégben asszisztensként, vagy harmad rendező asszisztensként filmekben. Az egy lépés pl.

2012. nov. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Színház- és Filmművészeti Egyetem rendező szak vagy dramaturg szak....

Előtte néhány bölcsészdiplomát gyűjts be!

2012. nov. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Tetro, te mit csinálsz pontosan?


Amúgy a Filmművészetivel tisztában vagyok, de mint mondtam, mivel se elméleti, se gyakorlati tapasztalatom nincs, ezért esélytelen. Max pár év múlva. De mondjuk az a csaj is csak 3 éve foglalkozik ezzel és már 18 évesen tökre benne van a dolgokban, ő is most felvételizik,de szerintem tuti felveszik

2012. nov. 22. 23:19
 6/8 tetro ***** válasza:

Tuti felveszik? :D Ha egyáltalán indul bármilyen szak.

Gyártástvezetek, meg van egy cégem, ami egy speciálisabb területén dolgozik a dolognak.

2012. nov. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na felvették?

aki oda megy, lehet bármilyen jó, semmi sem garancia, hogy nem bukik meg az első fordulón

2013. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Gyártástvezetek, meg van egy cégem, ami egy speciálisabb területén dolgozik a dolognak."


Úgy vagy te gyártásvezető te féreg, ahogy én aszteroidabányász. Egy hazug szar troll vagy, és az is maradsz...

Neked céged, LOL :DDD kolopele meg bekamuzta, hogy gyártulajdonos, és kiderült, hogy eladó valami kis szatócsboltban

2019. szept. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!