Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van egy nagy képeslap-gyűjtemé...

Van egy nagy képeslap-gyűjteményem. Szeretném könyvben megjelentetni. Tapasztalatom nincsen ezen a téren, ezért teszem fel itt ezt a kérdést. Kérlek titeket, hogy írjatok le tapasztalatokat, buktatókat, fontos dolgokat, linkeket!?

Figyelt kérdés
A képeslapok egy bizonyos települést mutatnak be, múlt századiak. Vannak benne színesek és fekete-fehérek is. Jó lenne igényes, kemény fedeles, szép könyvet megjelentetni. Tisztában vagyok azzal, hogy a mostani időszak nem igazán kedvez az eféle kiadványoknak, de hátha tudtok olyan információt adni, ami megkönnyítené a munkámat. Köszönöm.
2012. nov. 26. 14:57
 1/1 polarbeer ***** válasza:

Szia!


Az én településemet bemutató képeslapokat az 1980-as évek végén összeszedték, és több könyvet jelentettek meg a helyi képeslapokról azóta. Egy 30 ezer fős kisváros, kb. 600 db 1949 előtti különböző képeslappal! Ez már tekinthető teljes gyűjteménynek (bár, van olyan képeslapom 1918-ból, ami nincs benn ebben! :) ), ilyen mennyiség-településnagyság arány alatt nem érdemes szerintem a publikálásban elgondolkodni.


Ha megvan ez a mennyiség, akkor már viszont érdemes a kapcsolatot felvenni. Ha van nálatok valami helytörténeti múzeum, akkor szerintem ott érdeklődj, hátha ott tudnak segíteni. Én az önálló könyv kiadásának nem sok esélyét látom, viszont, ha a település honlapjára fel tudod tenni a lapokat valami kis megjegyzéssel, akkor az szerintem már jó indulásként + a nevedet is odaírhatod, hogy a te gyűjteményedből valók a lapok. Ezzel pénzt nem tudsz szerezni (úgy, mint pl. a könyveladással), de képeslapjaidat így is közkinccsé teheted.


A körmendi lapokat (nem körmendi vagyok :D ) ez a honlap szépen összegyűjti, de gondolom, sok más kisvárosról van hasonló oldal. Ha meg nincs, akkor itt a lehetőség! ;)

Ezt nézd meg!

[link]


Nem tudom, mennyire tudtam segíteni, ha gondolod, privátban folytathatjuk, ott már bátran elárulhatjuk egymás települését, stb :)


Üdv.:

polarbeer

2012. nov. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!