Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Régi baráti sérelem, tudnátok...

Régi baráti sérelem, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Volt a legjobb barátnőm, akit húgomként szerettem, 14 évnyi barátság után, jobban "összemelegedett" egy másik lánnyal, aki az osztálytársunk. Ennek már lassan 3 éve. Nem igazán tudtam a helyzettel mit kezdeni. Alig foglalkozott velem, ha szóba is álltunk csak vitatkoztunk... Egyik esetben nagyon kiborultam. A csaj ott aludt nála és nekem nem is mondott róla semmit..még meg sem említette. Ezt azzal magyarázta, hogy nem akart megbántani...Csakhogy épp azt érte el. Lemondtam róla, nem érdekelt. Aztán jött a többi gond. Féltékenykedtem, mindig beszólogattam nekik, meg ilyesmik. Volt mellettem egy másik leányzó, aki tartotta bennem a lelket, ő most már nincs mellettem. Majd végül kezdtem valamennyire megkedvelni a lányt, akit utáltam. De nem tudtam benne megbízni, egy kicsit sem. Ezt el is mondtam neki...azt hittem, hogy talán így majd oldódik a bennem lévő düh és gyűlölet, amit iránta érzek. De ez nem így lett, úgy érzem még jobban gyűlölöm, mint eddig...Megjegyzem, hogy a volt legjobb barátnőmmel nagyjából rendeződtek a dolgok, de még mindig nem úgy tekintek rá, mint régen, szerintem ez nem is lesz már olyan. A lényeg: tanácsokat szeretnék kérni, hogy mit is tegyek pontosan, hogy végre el tudjam fogadni a csajszit, meg ezt az egész helyzetet.

2012. nov. 3. 22:55
 1/4 anonim válasza:
Ez ésszel, racionálisan nem fog menni. Viszont eszembe jut, hogy én is több barátommal ilyen okokból, na meg büszkeségből kifolyólag eltávolodtunk egymástól, és most, évek múlva úgy érzem, hogy bizony örülnék, ha ma is jóba lennénk. Szóval a kérdés, hogy van -e elég barátod ahhoz, hogy megengedhesd magadnak ennek a barátnak az elvesztését?
2012. nov. 4. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igazából..nincs. Nem az a problémám, hogy elveszítem-e a barátomat vagy sem, hanem az, hogy nem tudok mit kezdeni ezzel a helyzettel. A másik lányt kéne elfogadnom valahogy, csak azt nem tudom hogy...
2012. nov. 4. 20:42
 3/4 anonim válasza:

1. Szerezz több barátot. Más társaságból. Én sokáig elkvettem azt a hibát, hogy csak egy társaságból voltak barátaim, így nagyon hozzájuk voltam kötve. Más helyről is legyen barátod. Így nem fogsz függeni senkitől.

2. Legyen saját hobbid, elfoglaltságod ettől a két lánytól függetlenül. Ha neked is van hová menned este, nem azon fogsz agyalni, hogy ők most együtt vannak-e nélküled, vagy sem, mert nem lesz érdekes, lesz neked is saját élményed.

3. Ha mindezt megteszed, sokkal könnyebben el fogod fogadni azt a lányt is, mert már nem lesz olyan nagy tétje a dolognak, így nem fogsz annyira görcsösen izgulni sem miatta.

Légy a saját sorsod kovácsa, ne kelljen függened senkitől! Én ezt csak felnőtt fejjel tanultam meg, és akkor már késő volt. Te próbáld meg hamarabb :)

2012. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Huh, hát ezen már én is gondolkodtam, mármint azon, hogy több barát kellene. Azt hiszem így fogok tenni, legalábbis megpróbálok. :D Köszönöm a válaszokat! ^^
2012. nov. 5. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!