Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagymamám mondja, hogy a...

Nagymamám mondja, hogy a dédnagyapám vitézi rangban volt. És hogy állítólag ez száll tovább a fiú örökösökre. Hol lehet ezt megkérdezni, és mi az előnye, hátránya?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 08:07
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

Ezt a rangot Horthy adta, és nem volt örökölhető.

Ma már semmi jelentősége nincs. Csak néhány múltban élő idióta bohóckodik ilyen általuk alapított vitézi rendben.

2012. nov. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De örökölhető, most olvastam. Akkor én is idióta vagyok, mert még hiszek az emberi méltóságban, hősiessegben, bajtársiasságban, és szeretem a hazám. :-)
2012. nov. 27. 08:28
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:

"Ezt a rangot Horthy adta, és nem volt örökölhető"


De, örökölhető volt. Viszont, miután ezt a háborús érdemként adták anno, nekem furcsa, ha valaki kéri, mikor nem ő érdemelte ki. (az én családomban is van)

2012. nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerinted a XXI. században mi a fene előnye lenne? Hátránya meg az, hogy ha szóba hozod, hogy "vitéz vagyok, he" akkor mindenki idiótának fog nézni.(Jogosan.) Elvileg mi is valami fenenagy nemesi család vagyunk, kutyabőrrel, mindennel, és van egy unokatestvérem, aki teljesen lázban van emiatt, hogy ő vitéz, meg nemes. Még a család többi tagja is kiröhögi. Az meg a másik, hogy milliónyi családban voltak rangos emberek, ennyi erővel a fél országunk vitézekből áll.

Arra legyél büszke, amit te érsz el, ne valami koholt, örökölt címre, amihez semmi közöd, és aminek manapság már semmi értelme. Ha majd öregnéniket kísérsz át az úton, megeteted a kóbor macskákat, felszeded az utcáról a szemetet, önkéntesmunkát végzel, stb.., akkor leszel nagy ember.

2012. nov. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is elég nemesi családból származom.

Az én családom külföldre menekült a kommunizmus elől és sikerült kimenekíteni a vagyont is.Majd 1992-ben visszajöttünk Magyarországra és ment a hercehurca a földek után.

Szerencsére külföldön is sikerült földeket szereznünk.


Az új magyar állammal meggyűlt a bajunk hisz alig akarták visszaadni azt ami a miénk.A mi tulajdonunk a mi jussunk.

2012. nov. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Manapság tényleg nincs értelme valakinek azt hangoztatni hogy ő pl nemes.

Sok a baj manapság és tényleg szükség van arra hogy az emberek tettekben vagy példamutatással segítsenek egymáson.


"még hiszek az emberi méltóságban, hősiessegben, bajtársiasságban, és szeretem a hazám"

Ez nagyon szép. Az igazi vitéz és nemes aki így gondolkodik és él, akkor is ha körülötte sok rossz történik.

Pl az én szememben nagyon sok külhoni magyar hős, akiket csak azért vernek meg vagy utálnak mert magyarok, mégis jobban őrzik magyarságukat mint itt Mo-n és akár büszkén vállalják. (Sajnos nem mindenhol tehetik meg hogy vállalják, őket sem szabad elítélni.)

2012. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na azért a nemesi cím nem azonos a vitézseggel. Nemesi címet adtak talpnyalásért, gyilkosságokért, ármánykodásért, pénzért, vitézséget viszont vitézségért. Jelzem ez nem azt jelenti, hogy az itt hozzászólókra értem, de a tény az tény!
2012. nov. 28. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem! Eredetileg nemesi címet nemes tettekért lehetett kapni! Később ahogy egyre süllyedt a vezetők színvonala, akkor már tényleg talpnyalással, de eredetileg, egy normális királyságban csak nemes lelkű emberek kaptak.
2012. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!