Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Jómódú, gazdag szülők! Mit...

Jómódú, gazdag szülők! Mit szólnátok hozzá, ha gyermeketek egy szegény/nincstelen lánnyal/fiúval állítana haza?

Figyelt kérdés
2012. nov. 28. 12:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Engem mint szegény/nincstelen lányt :) nem fogadtak/fogadnak el a férjem szülei még most sem. Pedig már 2 éve házasok is vagyunk. Különösebben nem érdekel, persze jó lenne, ha nem ez alapján ítélnének meg, de túlélem. A lényeg, hogy emiatt nincs gond közöttünk, illetve a férjem nem hagyja hogy lenézően bánjanak velem (noha azért érzem, hogy ők "felsőbbrendűnek" érzik magukat). A sógornőm férje szintén pénzes mint ők, de csalja úton-útfélen, boldogtalan a lányuk, az nem probléma...
2012. nov. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
66%

csak azt nézném, hogy szereti-e az a valaki a gyerekemet. (van lányom és fiam is)

de ez ennél összetettebb dolog. Ha az a "szegény" valaki hosszú távon nem is törekedne arra, hogy fejlődjön, ha észrevenném, hogy csak kihasználja a gyerekemet (akár az anyagi helyzete miatt) akkor nem lenne köszönet abban, hogy az én kicsikémmel kezdett:)

amúgy aki csak azt nézi, hogy kinek milye van, sekélyes nyomi.

2012. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szegény...kitartás, ne foglalkozz velük :)
2012. nov. 28. 12:25
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

"Engem mint szegény/nincstelen lányt :) nem fogadtak/fogadnak el a férjem szülei még most sem. Pedig már 2 éve házasok is vagyunk. Különösebben nem érdekel, persze jó lenne, ha nem ez alapján ítélnének meg, de túlélem. A lényeg, hogy emiatt nincs gond közöttünk, illetve a férjem nem hagyja hogy lenézően bánjanak velem (noha azért érzem, hogy ők "felsőbbrendűnek" érzik magukat). A sógornőm férje szintén pénzes mint ők, de csalja úton-útfélen, boldogtalan a lányuk, az nem probléma..."


Akár rólam írnál Első!


Anyóséknál se probléma, ha valaki egy sz.ar ember, csak pénze legyen!

2012. nov. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Engem mint "szegényebb" lányt elfogadnak a barátom szülei :) és bármiben segítenek. Egyszer nem volt pénzem valamire és le is "szidott" az apukája, hogy miért nem kértem rá kölcsön . :)) Szóval nagyon kedvesek segítőkészek.:)


Bár ők nem azok a gazdagok akik milliárdosok, de hozzánk képest nagyon jól élnek. Nagy ház, nyaralások, minden amit szeretnének megvesznek . Ellenben velünk.. kis lakás.. sporolás,nuku nyaralás.


Nos sokat magyarázok de a lényeg engem elfogadtak. :)

2012. nov. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Az a vicc hogy ez nem csak a gazdag embereknél fordul elő :(

A párom anyja gyakorlatilag putriban él, mert anno hitelt hitelre halmozott és most csak erre futja neki.

Anyám amikor megtudta a dolgot rögtön hárpiába fordult, holott a párom nem tehet az egészről ugye :)

Így járt anyám. Vele éve óta nem beszélünk, viszont a párom már nagyon jól keres azóta, és eszeveszetten tör fel a szamárlétrán :)

2012. nov. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%
Anyósék nem jómódúak, de mégis egy dúsgazdag nő akartak a családban látni. Hát nem jött nekik össze, nem is fogadnak el. De pont nem érdekel. Szülőként pedig nem azt fogom nézni, hogy mennyi pénze lesz a gyerekem választottjának, hanem hogy kedves, aranyos legyen.
2012. nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
62%

Nálunk ez van, párom szülei gazdagok, ahhoz képest én szegény vagyok.

De szerencsére ez nem gond, először furcsa volt, hogy bejárták már a fél világot, meg szórják a pénzt.

Szerencsére befogadtak és nincs gond azzal, hogy nekem kevesebb pénzem van.

2012. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ilyenkor gondolom az az első gondolat, hogy csak a pénze miatt "szereti".
2012. nov. 28. 12:36
 10/20 anonim ***** válasza:
66%

Első vagyok! Úgy látom eltűnt a második hozzászólásom.


Szóval engem már tényleg nem zavar, mit gondolnak rólam. Az hogy a szüleimmel lenézőek igen, de szerencsére nem találkoznak csak nagyon-nagyon ritkán.

Rólam azt hisznek amit akarnak. Próbálkoztam évekig, de rájöttem, hogy nem érdekli őket milyen vagyok. Csak a saját berögződésük. Így feladtam. Néha még "agybajt" is kapok és úgy vagyok vele pukkadjanak meg akkor, és hisztizek egy kicsit :D "Legyen igazuk", fortyogjanak a "kedvességükben" Mert ha akartak volna rájöhettek volna ennyi idő után, hogy tényleg nem a fiuk pénze hajt. Sőt sokszor gondoltam rá hogy jobb lenne egy csóró pasi, normális szülőkkel..

2012. nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!