Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gazdag vagy szegény család?

Gazdag vagy szegény család?

Figyelt kérdés

tegyük fel hogy most változtathatsz az éleden pl. hogy kik neveltek fel és milyen környezetbe és milyen anyagi helyzetben. két választás van: a gazdag: megkapsz mindent de ugye kevesebb figyelmet kapsz, nagyobb az elvárás

szegény : nagyobb a törődés,összetartás de mindenért meg kell dolgoznod,küzdened kell mindenért.

ŐSZINTÉN melyiket választanátok?

kort és nemet is légy szíves :)



#gazdag #szegény.család
2012. okt. 2. 13:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Előbbit.


szegény családban nőttem fel,nem kaptam sok figyelmet,mégis felnőttem,normális ember vagyok.De jó lett volna ha nem diákhitellel kell induljon az életem

2012. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

első vagyok

25/N és mérnök

2012. okt. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

szeretnék kicsit több pénzt....de...lényegében meg volt mindenünk és rengeteg szeretet és törödést kaptunk...és a legjobb érzés, hogy imádom a családom, hogy bármikor számíthatok rájuk....hát nem is tudom:D én maradnék a mostani családomnál mind anyagilag mind törödésileg...:D

24L

2012. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Én is szegény családban nőttem fel és tényleg összetartunk és nagyon szeretjük egymást. Küzdöttem mindenért és bár nem értem el még mindent amit szeretnék de rajta vagyok :). Szóval én a szerető szegény családot választanám ha csak ez a két lehetőség van. De persze jobb lenne az arany középút.

32/N

2012. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Gazdag,

Szegény családban nöttem fel,hát nem kaptam sok figyelmet mindenért küzdenem kellett.

Viszont most van pénzem (nem vagyok gazdag)

De a gazdagságot választanám.

2012. okt. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%

Gazdag lehetsz úgyis hogy nincsenek elvárások mellette..

Amúgy közepes családban nőttem fel, és köszönöm de mindenem megvolt/van amire szüksége lehet egy 20éves fiatalnak

20/F

2012. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Nekem mindegy lenne,hogy gazdag, vagy szegény, ha szeretetet kaptam volna.Ha nem ittak volna, szerényen, de szeretettel neveltek volna, nekem az is jó lett volna :)
2012. okt. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%
Én soha, semmilyen körülmények között nem választanék mást a családom helyett. Meg szerintem butaság ez a szembenállás: szegény=szeretet vs. gazdag=elhanyagolás. Ez miért lenne így?
2012. okt. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

bizony, bizony, hatalmas sztereotípia a gazdga, de érzelmileg sivár és a szegény, de gondoskodó család, mint ellentétpár. én szegény családban nőttem fel, anyám egyedül nevelt, állandóan kiabált, ideges volt a pénz miatt és kivolt, h nem talál társat magának. hárman voltunk tesők, hát letojta afejünket, érzelmi értelemben szinte egymást neveltük fel. uakkor sok tehetős családból származó ismerősöm, barátom, sőt egykori szerelmem is van. olyan biztonságot nyújt számukra a családi háttér, ami pótolhatatlan. ők nem eshetnek túl nagyot, mert a család mindig "magtartja" őket. Szeretetben nőttek fel, értelmiségi szülők gyermekeként, ahol az apa és az anya nem csak pénzt adott, de példát is mutatott. bármikor fordulhattak hozzájuk tanácsért, tapasztalatért és ők biztosították a gyereket a támogatásukról.


és hogy a kérdésre is: most, h már tudom, h szülői gondoskodás nélkül is megállom a helyem és érzelmekben meg értékekben gazdag életem van felnőttként, anyummal ellentétben képes vagyok szeretni, szóval most azt mondom, h gazdag családot. az érzelmi hátteret a nulláról megteremtettem, akkor legalább a pénz ne hiányozzon hozzá :)

2012. okt. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Abból a téves elgondolásból indul ki a kérdés, hogy a szegény kevesebbet dolgozik, és ezért többet törődik a családjával. Ha valamit megtanulhattunk az az, hogy ennek épp az ellenkezője érvényesül: az ember a belét kidolgozza 8-12 órában a havi 80-100.000 forintért, hogy utána hazaessen és robotoljon az otthoni teendőkkel is. A gazdag legalább otthon szabad lehet, mert az otthoni munkákra felvesz egy munkást, aztán bepattannak a kocsiba a családdal és elmennek Bécsbe vásárolgatni.

Hogy a kérdésre is: a gazdagot választanám.

32/F

2012. okt. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!