Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Beszédtéma élőben vs levélben?

Beszédtéma élőben vs levélben?

Figyelt kérdés
Az ismételt "mi újság" kérdésekre milyen (nem túl unalmas és közhelyes) választ adhat egy olyan ember, akinek vannak ugyan élményei, de azok nem olyan jellegűek, amikkel dicsekedni lehet, vagy társaságban sztorizgatni róluk, mert nincs bennük semmi, mások számára érdekes. Mondjuk ha elmennék vadvizi kajakozásra vagy ejtőernyőzni, arról biztos tudnék izgalmasakat mesélni. De nekem csak olyan élményim vannak, amikben látszólag nincs semmi extra, pl egy könyv, ami nagy hatással volt rám, vagy kirándulás alkalmával láttam egy-két vadat, ami nekem nagy élmény, de másnak nem biztos, hogy túlságosan érdekfeszítő, ha elmesélem. Ezek az élmények nyilván feltöltik az embert, ami élőben meg is látszik, az ember "sugárzik" tőle, és másoknak nem is feltétlen kell tudni, miből fakad ez, hisz mindenkinek más a lelki tápanyag, ami építi, ami az üzemanyagot adja. Írásban viszont ez nem érzékelhető, ott maradnak a betűk és a száraz tartalom, amit a szöveg tartalmaz. Hogyan lehetne mégis színesíteni az írásbeli társalgást?

2012. nov. 30. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Általában, ha valaki kérdezi, nem igazán érdekli, pusztán udvariasság.
2012. nov. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor a válasznak is ilyesminek kell lennie? Nem túl sokatmondó, de kedves, udvarias.
2012. nov. 30. 15:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem igen. Akkor érdemes bővebben kifejteni szerintem is, ahogy te is írtad, ha lehet tudni, erre épülhet beszédtéma.

Pl. ha tudod, hogy akivel beszélsz, az már olvasta azt a könyvet vagy szereti a műfajt.

Valahogy így...

2012. nov. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, kivel levelezel, és milyen a levelezés hangvétele. Ha jól tudsz fogalmazni, színesen és érzékletesen leírhatod azt is, hogy láttál egy őzet a kirándulás során. Egy kevésbé izgalmas sztorit is le lehet írni úgy, hogy érdekes legyen.

Régebben, a 19-20. század fordulója körül, amikor még a levelezés volt az emberek közötti kommunikáció egyik legfőbb módja, a levelek egyik fő témáját képezték az olvasmányélmények. Merthogy nem mindig volt más téma. Ha olyan emberrel levelezel, aki szintén szeret olvasni, helyénvaló az, hogy az olvasmányélményeidről írj.

Egy levél nem elsősorban attól lesz olvasmányos vagy érdekes, AMIRŐL szól, hanem attól, AHOGYAN meg van írva. A színes, érdekfeszítő elbeszélési mód nagyon fel tudja dobni a leglaposabb sztorit is.

2012. dec. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!