Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit ünnepelnek karácsonykor...

Mit ünnepelnek karácsonykor húsvétkor azok az emberek akik nem hisznek Jézusban?

Figyelt kérdés

2012. dec. 2. 16:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Semmit, kihasználják az alkalmat ilyen-olyan családi programra, hagyományra vagy csak egyszerűen élnek a szünnappal.
2012. dec. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

se a karácsony, se a húsvét már nem jézusról szól.

munkaszünet-pénz-ajándék-család-zaba

2012. dec. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én keményen ateista vagyok, de szeretem a karácsonyt. Nem érdekel a vallási háttere kicsit se, az ünnepet ünnepelem :) a családommal. Megvannak a hagyományok, amiket követünk, családlátogatások, karácsonyfa állítás, ajándékozás, illatok, melegség, szeretet, együtt.
2012. dec. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A munkaszuneti napokat pl. Nincs ebben semmi elitelendo, ugyanolyan, mint masok, akik csupan az ajandekozassal foglalkoznak, nekik ezt jelenti a karacsony pl.
2012. dec. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
23%

Hát pl., ha vannak gyerekek a családban akkor nekik jön a húsvéti nyuszi :D

Egyébként az érdekes, ha valaki nem hisz Jézusban, mivel az tény, hogy élt egy ilyen ember, csak a részletek nem biztosak...

2012. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én konkrétan semmit nem ünneplek olyankor, mivel nem vagyok keresztény ;)
2012. dec. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Tisztelet a kivételnek senkit nem akarok megbántani de ez az ünnep Jézus Krisztusról szól.De hogyan tudják úgy ünnepeli az emberek ,hogy az év vagy életükben nagy ívből elkerülték.Gusztustalan dolognak tartom a részemről.
2012. dec. 2. 16:33
 8/17 anonim ***** válasza:

Képzeld el, hogy már a buddhista-sintoista Japánban is egy ideje "ünneplik" a karácsonyt. Jobban mondva az áruházak nyomják a karácsonyt, hogy növekedjen a forgalmuk.

Amúgy Magyarországra ugyanezért gyűrűzött be az utóbbi 20 évben a Valentin nap és a Halloween... Hogy el tudják adni a műanyag tököket nekünk...


Hiába, a kereskedők diktálják az életünket.


De ez csak az egyik része.


A másik: én is gondolkoztam már ezen, hogy a társadalmunk többsége nem hívő már, mégis megmaradtak a keresztény ünnepek, csak elveszítették a tartalmukat. (Zsidókon kívül senki mástól nem hallottam még, hogy ne karácsonyozna, mert nem hisz Jézusban).

Azon gondolkoztam ezzel kapcsolatban, hogy vajon miért így alakult. Miért nem úgy, hogy volnának vallástól független ünnepek. Jó vannak a forradalmak és az államalapítás, de ezeket nem családilag ünnepeljük.

Lehetnének sima "pogány" ünnepek mindenki számára, mondjuk a tavasz köszöntése, az őszi terményünnep, téli napforduló, nyári napforduló, nap-éj-egyenlőségek... Lehetne találni apropót az ünneplésre, nem lenne muszáj a keresztény ünnepeket kiüresíteni és mindenki pogány ünnepévé tenni...


38 n, hívő

2012. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Az emberek már Jézus előtt is ünnepelték a téli napfordulót, azt miért nem tartod gusztustalannak, hogy nem is akkor született igazából csak ráhúzták erre az ősi ünnepre? De ünnepelj amit akarsz.
2012. dec. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
" (Zsidókon kívül senki mástól nem hallottam még, hogy ne karácsonyozna, mert nem hisz Jézusban). " 6. vagyok és zsidó sem vagyok, szóval most már hallottad mástól is ;)
2012. dec. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!