Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Más országokban hogyan ünnepel...

Más országokban hogyan ünnepelnek Karácsonykor?

Figyelt kérdés

Nem Amerika érdekel, Svédország, Norvégia, Spanyolország, Japán stb.

köszi a válaszokat


2010. nov. 16. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez ma már épp annyira vallás,mint országfüggő.
2010. nov. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem ezt kérdeztem.
2010. nov. 16. 19:46
 3/8 anonim ***** válasza:

Japánban pl nem ünneplik úgy mint itt.

Feldíszítik a dolgokat meg készülődnek de nincs semmi összejövetel meg aztán hirtelen mintha mi sem történt volna..

Én ezt olvastam legalábbis.

2010. nov. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy nem ezt kérdezted, de csak így értelmes a kérdésed. Mert Japánban is vannak keresztények, akik hagyományos módon karácsonyoznak, meg vannak sintoisták is, akik sehogy.
2010. nov. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Természetesen, akik nem tartják, az nem érdekel.
2010. nov. 16. 20:50
 6/8 anonim ***** válasza:

Most akkor Spanyolország (stb.) érdekel, vagy pont hogy nem?

Ha igen:

Náluk nem a "karácsony" a nagy szám hagyományosan, hanem január 6-a, akkor kapnak a gyerekek ajándékot, amit nem télapó, jézuska vagy angyalka hoz, hanem a "három királyok".

A karácsonyi díszlet is eléggé máshogy fest, nincs benne semmi "havas romantika", hanem inkább kicsit olyan "móros", arabos, tiritarka.

Barcelonában például (meg gondolom minden más nagyobb városban) városi szinten is rendeznek "három királyok érkezését", méghozzá a tengerről, hajóval, aztán végig vonulnak a városon - kb. mint nálunk az ilyen mikulásos rendezvények, csak parádésabb (ez nem meglepő egy mediterrán országban).

Persze vannak családok, ahol karácsonykor is megy olyan "amerikais" ajándékozós-ünneplős dolog. Meg van, ahol mindkettő - azok a gyerekek vannak legjobban elkényeztetve :D

December 23-án jöttem haza karácsonyozni, ahogy átmentem a városon, semmi extra nem volt benne, ugyanolyan taknyos novemberi hangulata volt, mint novembertől márciusig végig. Az emberek ugyanúgy intézték a dolguk, mint bármikor, nem volt sem nagyobb forgalom, sem kisebb. Jó, pár tiritarka színű neon világít az utcán, de a pálmafák nekem nem karácsony feeling :D.

2010. nov. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm
2010. nov. 16. 22:29
 8/8 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam, hogy Japánban a karácsony nem kifejezetten családi ünnep, hanem inkább egy baráti összejövetel ahol egymásnak adják át az ajándékokat (leginkább vmi apróságot). A szilveszter és az újév az igazi családi ünnep náluk, amikor az újévi ajándékokat adját át egymásnak a családtagok. Ilyenkor ellátogatnak a helyi szentélybe (vagy templomba). Majd megnézik az újév első sugarait (elvégre a felkelő nap országa).
2011. dec. 3. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!