Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi történne ha megállna a...

Mi történne ha megállna a Föld mozgása?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogyha megállna akkor gyakorlatilag minden ami mozog az 1600 km/h-val elkezdene gyakorlatilag repülni,ez igaz?:O és ha igen mekkora a valószínűsége ennek?

2012. dec. 2. 23:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Az esélye: az égvilágon semmi, mert a fennálló erőhatások belátható időn belül ezt nem teszik lehetővé, így nem is érdemes feleslegesn tornáztatnod az agyacskád ilyen kérdéseken.
2012. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ne légy bunkó pls,és én is erre gondoltam,hogy kb -20000% de azért megkérdeztem,még mindig jobb mintha azt kérdezném hogy mi lesz december 21.,vagy melyik volt előbb a tyúk vagy a tojás /tudom rá a választ nem kell félni/ .
2012. dec. 3. 00:01
 3/15 anonim ***** válasza:
A Föld forgása rengeteg fizikai jelenségre hatással van, beleértve a légköri és óceáni áramlásokat és a földet körülvevő erőtereket és természetesen a napszakok változásáz is. Ha a forgás megállna, ezekre a folyamatokra is hatással lenne, nyílván számunkra negatív módon, mivel mi ehhez vagyunk szokva. Az ilyen jellegű "milenne ha" kezdetű gondolatkísérletek jók arra, hogy felkeltsék valakinek az érdeklődését a téma iránt, ugyanakkor a valóságban ilyesmi nem történhet. Ahhoz, hogy a Föld forgása leálljon, a föld forgásának megfelelő perdületű de ellentétes irányú erőhatásnak kellene érnie a földet igen rövid idő alatt, lehetőleg annélkül, hogy az megsemmisülne. Ilyen kölcsönhatást kiváltő természeti erő nem létezik.
2012. dec. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Összefoglalom az előző két választ: fogalmuk sincs, csak találgatnak, de okosnak akarnak látszani:D Ez rólam is elmondható, úgyhogy bele sem kezdek. Valószínű megtörténhetne az is amit te mondasz, mert ha jól tudom a Föld mozgásának van némi köze a maghoz, aminek van köze a mágnesességéhez, a gravitációhoz, stb. Szerintem mind meghalnànk elég gyorsan ha ezekről le kéne mondani.
2012. dec. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 belapus ***** válasza:

Amikor egy gépkocsi nekiütközik valaminek, akkor a nem rögzített tárgyak a haladás irányában folytatják útjukat.

Gondolom, ez történne ebben az esetben is.

2012. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Fizikai képtelenségen gondolkodni merő időpocsékolás. Ennyi erővel azt is kérdezhetnéd, mi történne, ha valakinek négyfelé vágnák a fejét (persze gondosan megtervezett módon).


Ha legalább alsó tagozatos szinten ismered a fizika törvényeit, attól függ. Ha hirtelen, egyik pillanatról a másikra állna meg, először is minden nem kellően rögzített dolog (összes tenger is) folytatná útját. Egy darabig. A föld pedig egyre nagyobb gyorsulással indulna a nap felé (az akkor is igaz, ha valami apránként fékezné le, aztán elengedné). Persze nem egyenes vonalban. Azt ki kellene számolni, hogy a hold, követné-e. Így első látásra feltehetően igen.

2012. dec. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2012. dec. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Az, hogy leáll a föld mozgása.
2012. dec. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nem tudom, de én már nagyon unom ezt a ringlispílt, és legalább nem kellene egyfolytában kapaszkodnom.
2012. dec. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Mi történne, ha megszűnne forogni a Föld? - National Geographic Video

http://www.youtube.com/watch?v=bBy5lzAUYHw&feature=related


A videóban nem egyik pillanatról a másikra áll meg a Föld, hanem 5 év alatt folyamatosan. Az első nap csupán 1 km/h-val forog lassabban, viszont már ez is hatalmas változásokat eredményez, mert minden olyan dolog gyakorlatilag használhatatlan lesz, amik GPS-el tájékozódnak. Ezzel az "apró" változással kezdődik, egészen addig, amíg megszűnnek az évszakok, a nappal és éjszaka fogalma is értelmét veszti.

2012. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!