Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi történne, HA egyszer csak...

Mi történne, HA egyszer csak megállna a világon az elhalálozás?

Figyelt kérdés
Tudom, ennek a kérdésnek sok értelme nincs, és hülyeség az egész, de Most tegyük fel: Mi lenne HA egyszerre megállna a halálozás a világon, és emberek, állatok folyamatosan születnének... Tudom, akkor a ragadozó állatok éhen halnának, meg nem ehetnénk több húst, stb. De, most ezektől térjünk el! Milenne, ha nem lennének többé vírusok, nem lennének halálos betegségek, sőt, se semmilyen betegség, se vírus, amiben meghalhatna bármilyen élőlény. Se fegyverek, se balesetek, se gyilkosságok, se semmi ilyesmi hogy kiesik a 10. ről és meghallna meg belefulladna a vízbe. Igen, ilyen NEM LÉTEZIK! DE, Most ez egy "Másik világ". Mi tőrténne, ha megálna aza folyamat, hogy meghalnak az élőlények? Túlszaporodnának az emberek, állatok? És már lassan nem lenne hely a földön, ahol nem laknának emberek, állatok? Vagy mégis hogy nézhetne ki eza "világ"?
2009. szept. 19. 22:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utolsó kérdéseidet átfogalmazod kijelentéssé, akkor megkapod a választ.


Exponenciálisan nőne a népesség a Földön, aminek következtében az emberiség (és az állatok) mindent felzabálna, ami éhezéshez és egy idő után a túl sok ember zsúfoltsághoz is vezetne.


Ez ellen csak két megoldás lehetséges. A drasztikus népességcsökkentést (háborúk, járványok, kivégzések) leszámítva. Születésszabályozás (ha egyáltalán nincs halál, akkor a születések számát nullára kell redukálni), vagy új bolygók keresése, terraformálása és a népesség áttelepítése.

2009. szept. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát csak gondolj bele...

A legtöbb vadon élő állatfaj kihalna, miután az erősebb megenné a gyengébbet. Az ember pedig a legerősebb állatot is, hiszen neki sem lenne mit ennie. Tehát állatok nem lennének. És az emberek is éheznének, hiszen ha már megettek minden állatot (a növénytermeztéshez pedig nincs hely, mert mindenhol emberek laknak), akkor mit eszik? Háborúk lennének az élelemért, sőt szerintem egy idő után már egymást is ennék az emberek...

Persze a születésszabályozás, pontosabban teljesen betiltás lenne a "jó", pontosabban az egyetlen célravezető megoldás. Semmi más.

De persze ez felvet mégegy kérdést, az öregedéssel kapcsolatban. Hogy megállna az is, vagy ha nem, akkor mindenki csak egy bizonyos korig öregedne? Mert ha mondjuk mindenki "csak" 80 éves koráig öregszik, akkor egy idő után nem lesz fiatal, aki ellássa a munkát. Ha meg egyáltalán nem öregszik, akkor lesz olyan, akinek soha nem kell dolgoznia, mert gyerek...

2009. szept. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az állatok sem halhatnának éhen, hiszen most mondtad, hogy megszűnne az elhalálozás. Hát, gondolom, ha kezdenénk túlnépesedni, nem vállalnánk gyerekeket.
2009. szept. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor robotoknak vagy szellemeknek kéne lennünk, legalábbis olyan lényeknek, amiknek nincs szüksége biológiai tápanyagra.
2009. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha mindenki halhatatlan lenne sokkal de sokkal kevesebb probléma lenne. Nincs kaja? nem baj, úgysem tudunk éhenhalni. Sokan vagyunk a földön. Na és? Nem eszik el előlünk az ételt mert ők sem halnak éhen, a biztonságérzet is nőne némileg, mert nem tudnak lelőni, vagy magyarosan 'megkíselni'. A mégis nótórius 'rendetlenkedőket' bezárhatnák egy kalitkába, vagy kilőhetnék az űrbe.

Elmehetnénk a dzsungelbe, védőcuccok nélkül, leúszhatnánk egy zseblámpával az óceánok mélyére(ha van olyan zseblámpa ami azt bírná). Körbe sétálnám a földet, időmből kifutná. Az állatokkal nem tudom mi lenne, de pár száz évig nekem nagyon izgi lenne a halhatatlanság.

2009. szept. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Akkor örökké élnénk.Azt, hogy hol, azt nem tudom,de mivel nem halna meg senki, valahol élnénk az biztos.
2009. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Salx Narval ***** válasza:
Elég a föld, az itt élőknek kellene zsugorodni.Mondjuk 1-2 cm-magas lenne egy ember. Ezt viccből írtam, de volt már példa,testméretcsökkenésre a történelem során, a megváltozott körülmények miatt.(törpe elefántok).
2009. szept. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
Hallotál már kináról, szerintem ott már most sincsenek ezek a gondok, ha a népességnövekedést nézzük :) az egész kérdés érdekes persze, de ha elképzelem a 10-ik emeletröl kiugró embereket ahogy pattognak (gondolom, hanem placs akkor ping-pong)... a fegyverek sem 1 nap alatt fejlődtek ki tehát előkerülnének a kövek, és kezdődne megint minden előrről. Ha nem lennének baktériumok, vírusok, akkor nem lenne élet sem valószínüleg az evolúció (bocsi a vallásosoknak) miatt, mert ezek alakították a dns-t (nem csak az emberit) olyanná, mint amilyen. Nem tudnánk lebontani az élelmet sem energiává, az pedig megint csak halálhoz vezetne. szerény véleményem szerint ;)
2010. márc. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az egész világegyetem,milliárd évek alatt egy óriási élőlényhalom lenne!És az élőlényhalom egyre csak tágulna,párhuzamosan az idővel!
2010. márc. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maeglin ***** válasza:
Pár nap alatt több méter magas "mikrobatengerben" gázolnánk!
2010. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!