Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy cigány gyerek rendes...

Egy cigány gyerek rendes tisztességes lesz ha magyar szülők nevelik fel csecsemőkora óta?

Figyelt kérdés
arra gondolok hogy tudjátok milyen sokat dob az hogyha egy cigány gyerek "putrikörnyezetben" (elnézést a kifejezésért) nő fel. amit hall lát tapasztal az alakítja olyanná amilyenek többségében. hogyha csecsemő korától tisztességes dolgozó magyarok nevelnek fel tegyük fel, akkor a gyerek is várhatóan rendes lesz? mert kaptam én erre olyan véleményt hogy ez nem érne semmit mert "bennük van a vér" így fogalmaztak nekem. ti hogy gondoljátok?
2009. aug. 19. 23:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Biztos sokat javítana rajta, de ki vállal ilyet? Meg én is úgy érzem, hogy a lopásra való hajlam megmaradna.
2009. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Van egy mondás: a vér nem válik vizzé. Ez többnyire igaz is. Imerek olyan családot, akik cigánygyereket fogadtak örökbe. Egy ideig minden rendben ment, de kamasz korában olyan lett, mint a fajtája. De ellenkezőjére is udok példát. Sokat /legtöbbet/ számít nevelés, mégis néha kiütközik a származás.
2009. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
68%

A "bennük van a vér" leginkább sima elkönyvelés. Ugyanannyira van bennük, mint benned, vagy bármelyikünkben. Ha jó környezetben nő fel, ugyanolyan esélyekkel is indulhat, mint mi - eltekintve persze az előítéletektől, amikkel szembesülni fog.


Fehér emberből, jó hátterűből is válik bűnöző, nem is kevés. Akkor hát bennük is bennük van a vér? Persze. Ugyanaz a vér: vörös. És ugyanez van afrikaiban, ázsiaiban, indiaiban, európaiban.

2009. aug. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

Nincs olyan,hogy bennük van a vér.A nevelés a fontos.Akiben kiütközik a vér,azt bitosan félrenevelték.Ismerek magyar családot is nem egyet,ahol a gyerekből csaló vagy tolvaj lett.És nem is szegények a szülők.

Amúgy meg gondoljátok,hogy pl. Bangó Margit,Győzike,a Száztagú cigányzenekar tagjai,Nótár Mary,vagy Mohácsi Lívia is lop vagy lopni fog,mert bennük is ott van a cigányvér? Nem szabadna általánosítani.

2009. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

A szomorú, hogy egyre többen hisznek már megint a "fajelméletek" áltudományában!

Épp most néztem át Hitler életrajzát. Egyáltalán nem akarok messzemenő következtetéseket levonni, abból a tényből, hogy a "vezér" az első vh.-ban is részt vett, el is vesztették a háborút, majd sokkal nagyobb hatalommal a másodikat is lenavigálta, hát ebbe is belebuktak. Ezzel a csávóval nem volt szerencséjük a németeknek!

Persze tudom, hogy az első kudarcnak nem igazán Hitler volt az oka, csak ott volt, mint futár szolgálatos.


"A részvétel a fontos, nem a győzelem" - vagy ezt nem ő mondta? :))

2009. aug. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
88%

"Amúgy meg gondoljátok,hogy pl. Bangó Margit,Győzike,a Száztagú cigányzenekar tagjai,Nótár Mary,vagy Mohácsi Lívia is lop vagy lopni fog,mert bennük is ott van a cigányvér? Nem szabadna általánosítani."


Hahahahaha, hát azért Győzikét meg Mohácsit nem kellett volna idekeverni, ők tipikus tolvaj putris cigány férgek!:D

Amúgy valamennyit számít a nevelés, de a genetikát akkor sem lehet megtagadni! Válhat belőle rendes ember, de nehezebbe lesz neki így is, mert önmagát nehéz megtagadnia. Aki most itt mindenféle fajelmélet hirdetőjének gondol engem, annak csak arra hivnám fel a figyelmét h egy átlag mediterrán ember nehezebben tőri a hideget, mint egy norvég pl! élhet olasz embe északon is, de nem arra van ráálva a szervezete. Ez csak egy példa volt....ez sem rasszizmus, de a genetikát nem dobja le egyik percről a másikra az ember....

2009. aug. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
77%
nem
2009. aug. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

na akkor nézzük csak, hogy miből is tevődik össze egy ember személyisége.


genetika (amit itt "vérnek" írt egy-két ember)

nevelés

környezet

tapasztalat


a genetikába beletartozik többek közt pl. az is, hogy vki mennyire sportos vagy hajlamos-e bizonyos betegségekre, akár szenvedélybetegségre. ez nem jelenti azt, hogyha apuka alkoholista, akkor a gyerek is automatikusan alkoholista lesz, mert abba nagyon sok más tényező is belejátszik. de nagyobb a valószínűsége ugyanannyi más tényező mellett annak akinek meg van rá a hajlama, mint akinek nincs.


ilyen hajlam lehet pl. az agresszió is.


viszont sokkal nagyobb szerepet játszik a nevelés és a környezet. ha vkit tisztességesen nevelnek és tisztességes környezetben nő fel, ahol pl. megtanulta, hogy az agresszív magatartás nem igen vezet eredményhez, az sokkal kevésbé lesz agresszív mint az, akit pl. vertek vagy csak azt látta, hogy csak így lehet érvényesülni. mert megtanulta az agresszióját másképp levezetni (pl. sport)


a lopás az nem genetikai kérdés, hanem látott, hallott vagy tapasztalt (kipróbált) minta. sajnos MO-n nagyon sok ember lop. és ide nem csak azok az emberek tartoznak, akik betörnek valahova, hanem azok is, akik nem veszik meg a villamosjegyet, adót csalnak, a munkahelyükön munkaidőben privát interneteznek, hazaviszik a munkahelyről a fénymásolópapírt vagy éppen átverik a biztosítót.


és ezt miért teszik? megélhetésből? NEM!!!


azért mert az emberek egymást etetik vagy éppen hergelik (környezet), hogy "mindenki ezt csinálja". ezzel magyarázzák és teszik kvázi "jogossá" tettüket.


ki az aki magára ismert?


tehát ha vkit tisztességre neveltek, akkor még megszorult helyzetben is tisztességes marad, ha nem kapja a környezetétől azt, hogy "lopjál". illetve az is számít, hogy ki mennyire befolyásolható és hogy mi volt erősebb,a nevelés vagy a környezeti befolyás.


ha ezek után látja az illető, hogy tettének nincs különösebb következménye, akkor újra és újra meg fogja tenni (tapasztalat).


a kérdésre válaszolva: igen, lehet cigánygyerekből is tisztességes ember.


és a rasszisták most lepontozhatnak.

2009. aug. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 baranyi kálmanné ***** válasza:
79%
Én roma vagyok, olyan helyre szűletem ahol a nagyszűlők is dolgoztak, és a szűleim is.Arra neveltek minket hogy tanujunk és rendesen dolgozunk, és ne legyűnk tisszteletlenek.Engem soha nem ért hátrány mert roma vagyok.ltt a szűlőn mulik hogy neveli a gyereket ,milyen kőrnyezetben nevelkedik.Én ezt látam a szűlőktől erre neveltek és gyermekemet is erre nevelem.
2009. aug. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyanokat, akik cigányok, de magyarok nevelték fel őket már egészen kicsi koruk óta. Mind dolgozik, van, aki főiskolát végzett. A "vér" számít, de a nevelés, és a példa mutatása sokkal fontosabb!!
2009. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!