Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Nem tartjátok röhejesnek,...

Nem tartjátok röhejesnek, amikor középkorú emberek "barátnőről" beszélnek?

Figyelt kérdés
Az én fogalmaim szerint barátnőik a kamaszoknak és huszonéveseknek vannak. Valahogy szerintem elég gáz ezt a szót használni egy 40 éves embernek...
2011. okt. 22. 12:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
Majd ha 40 éves leszel, rájössz, hogy a "te fogalmaid" a röhejesek.
2011. okt. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

És akkor véleményed szerint, hány éves kortól kellene likvidálni az embereket?


Egy 40 éves F barátnővel ellátva.

2011. okt. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
27%
Egyébként a kérdezőnek igaza van, tényleg röhejes hogy egy 50 éves azt mondja, hogy barátnőm. Sok mindent lelehet vonni ebből, az illető hozzáállásáról a kapcsolatokhoz, a jelleméről. Mondja azt hogy az életem párja, sokkal megtisztelőbb, még akkor is ha nem veszi feleségül. Mondjuk én sem mennék feleségül senkihez, olyan ember még nem született. :)
2011. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
2011. okt. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Amikor egy tizenéves "barinőről" beszél, na, AZ a röhejes.
2011. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

12:43,


És amikor egy 50 éves megismerkedik valakivel, mégsem nevezheti élete párjának, amikor két hete vannak együtt...


Ne nevettessük ki már magunkat. Teljesen korrekt megnevezés a barátnő. Ugyanis az. Akkor egy 50 éves nőnek hogyan kell hívni a barátját? "esetlegesen-jövendőbeli-életem-párjának"?

2011. okt. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Majd ha 40 éves leszel, rájössz, hogy a "te fogalmaid" a röhejesek."


És pontosan mi az én véleményemben a röhejes? Én kifejtettem a nézetemet, te meg csak annyit mondtál, hogy "aki mondja". Érvelni is szabad, ha valami röhejes, akkor ez az óvodás ösztönös visszavágás.



2-ik válaszolónak: Nem a párkereséssel van bajom, hanem a kifejezéssel. Az "élettárs" pl. teljesen korrekt, bár nem teljesen ugyanazt jelenti. Egyszerűen azt állítom, hogy a "barátnő" szó gyerekes, hülyén hangzik érett felnőttek esetében.



A linkelősnek: ez nem az én kérdésem. Ha érdekel a véleményem, szerintem férfiaktól a "párom" kissé lányos. Nem azt állítom, hogy így van, csak azt, hogy én így gondolom. Biztos azóta, hogy hallottam egy melegtől, amikor a "párjáról" beszélt. Nőknél, lányoknál rendben van, én személy szerint ezt a szót sosem használnám, inkább azt mondanám, hogy "a kedvesem".

2011. okt. 22. 13:01
 8/18 A kérdező kommentje:

Sir Butcher:

Az a véleményem, hogy alkotni kéne valami normális kifejezést erre. Ugyanúgy a "szinglire", a másik ilyen marhaságra, ami borzalmasan hangzik a magyar nyelvben.

2011. okt. 22. 13:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Tehát, 40évesnem barátkozhat?Ha van egy jó ismerőse,de több egy szimpla ismeretségnél,akkor azt hogyan hívhatná?És miért kell ezen röhögni?Majd jópár év múlva rá döbbensz,hogy milyen hülyeséget kérdeztél.És lehurrogod a tapasztaltabbat.Aki már elmúlt 40,de te lehet hogy nem is fogsz.
2011. okt. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
En meg a 13-17 eves tiniket tartom rohejesnek, mikor mondjak, hogy "parom". A het legjobb vicce.
2011. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!