Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó meglátás,...

Szerintetek ez jó meglátás, nevelési módszer lesz?

Figyelt kérdés

A karácsony az ajándékozásról szól a jelenlegi modern társadalomban (ezt kár tagadni). Ha valakitől nem kapunk karácsonyi ajándékot rosszul esik, főleg, ha közelálló személy.


Ebből kiindulva. Szerintetek az jó módszer, ha a gyerekünket kiskorunktól nem szoktatjuk az ajándékozáshoz?

Arra gondoltam, ha nekem családom lesz akkor nem lesz ajándékozás, hanem inkább egy családi kiruccanást szervezünk stb..



2012. dec. 8. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Butaság. Ilyet csak a jehovisták csinálnak. A gyerekek örülni szoktak az ajándékoknak és ez így van jól. Idővel úgyis belátja, hogy nem csak az ajándékokról szól ez.
2012. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem. Attól, hogy nálatok nem lesz szokás, más családok nem fogják ezt a hagyományt elhagyni. Képzeld el, ha a gyereked iskolás, óvodás lesz, ott karácsony után az egyetlen téma a gyerekek között, hogy ki mit kapott a Jézuskától. A tiéd meg majd irigykedve hallgatja, hogy mások mi mindent kaptak, ő meg mondjuk volt szánkózni a családdal. Ez szép és jó, de a gyerek még nem így gondolkozik, neki a sok sok játék okoz örömöt. Nagyon kiszúrnál vele, ha így nevelnéd; minden karácsonyt végigsírna, mert nem értené, hogy neki a Jézuska miért nem hozott semmit, ő miért más, mint a többiek.
2012. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezzel az a baj, hogy a karácsonyi szünet után a suliban mindenki egyből arról fogja faggatni a gyereket, hogy "Te mit kaptál karácsonyraaaa?" Lehet, hogy kellemetlen lesz neki azt mondani, hogy "Semmit".


Szerintem a kiindulás jó, a végkifejlet nem. Nem azzal van a baj, hogy ajándékozunk, hanem azzal, hogy elvárásaink vannak. Magas elvárásaink. Ha valaki nem azt kapja, amit szeretett volna, megy a hiszti (szerencsére nem mindenhol). Sajnos fontosabbá vált az ajándék maga, mint a mögöttes tartalom. Arany középútnak én azt ajánlanám, hogy mindenki készítsen kézzel ajándékot a másiknak (emlékszem, amikor kiskoromban minden karácsonyra rajzoltam valamit anyuéknak, sokkal jobban örültek neki, mintha egy boltban költöttem volna rájuk a zsebpénzemet), vagy vegyen olyan apróságot, ami kedves a másiknak (pl. én idén apunak házi készítésű lekvárt és befőttet fogok venni, mert imádja a hasát :)).

2012. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó ötlet, én is valami hasonlóra fogok törekedni. Bár én meg szeretném hagyni az ajándékozást, de az is inkább élményen alapuljon, és mindenki felé irányuljon.
2012. dec. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A kiruccanás lenne maga az ajándék. Nem szánkózásra értettem, hanem pl. egy 3-4 napos síelés.

2012. dec. 8. 14:16
 6/8 anonim ***** válasza:
73%

Ha a nevelési módszer felszínes akkor ne csodálkozzunk, ha az eredmény is felszínes lesz.


Tudom, hogy jó szándék vezérel, de a kiszemelt módszer nem feltétlenül jó.


Az értékek megtanítása, főleg a gyerekedre nézve, nem ott kezdődik, hogy megvonod a hétköznapi örömöket magadtól vagy a hozzád tartozóktól. Az ember nem egy robot, ergo képes önállóan gondolkozni. Ezért nem kell eltörölni valamit, ami kellemes is lehetne, csak azért, hogy nehogy abba a hibába essen a gyerek, hogy összetéveszti a látszatot a valódi értéktől, ugyanis nem fogja összetéveszteni a kettőt, amennyiben valóban helyes nevelést kap.


Sőt, gyakran ott figyelhetőek meg családi problémák, ahol túl szoros a gyeplő.

A gyereknevelésről amúgy is van az a mondás, hogy " olyan mint a szappan: hal túl lazán vagy túl szorosan tartod , kicsúszik a kezeid közül. "- Ezért sokszor sokkal célszerűbb, ha inkább az értelmes és önálló gondolkozásra, a fegyelemre, a mértékletességre és a valódi értékekre tanítod meg a gyereket ahelyett, hogy megvonod tőle azokat a dolgokat, amelyek bármely gyerek életét színesebbé teszik.

2012. dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Egyáltalán nem értek egyet az előttem szólókkal. Mi már évek óta ilyen "kriccuanásokkal" ünnepeljük a karácsonyt, ajándékot külön senki sem kap. Jobb érzés élményeket szerezni és kipihenni magunkat, mint minden vackot összevásárolni, csakhogy legyen ajándék.
2012. dec. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem azt mondom hogy árasszuk el a kicsit drága ajándékokkal karácsonykor, és akkor le van tudva a dolog, de a Jézuska meg a karácsonyfa mégis csak az ünnep része, és azért jó, ha az utóbbi alatt reggelre ott virít egy pár színes csomag. Ettől még nem lesz egy pénzpazarló, felszínes ember, ha felnő. A gyerek az gyerek, nem is biztos, hogy annyira értékeli majd a síelést, mint mondjuk egy babát, főleg mikor még nagyon kicsi. Te nagyon okosan gondolkozol, de ő nem értheti ezt még. Óhatatlanul hallani fog a karácsonyi ajándékozásról a többi gyerektől, ilyenkor mit mondanál neki, ő miért nem kapott? És akkor egyébként minden ajándékot, amit családtagtól, barátoktól kap a gyerek, visszaadjátok, vagy mi? És ha később karácsonyi húzás lesz az osztályban, abból is kimarad?
2012. dec. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!