Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez jó nevelési módszer?

Ez jó nevelési módszer?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk kutyasuliban, és a pórázon sétálást gyakoroltuk. Az én kutyám nincs hozzászokva, szóval húzta a pórázt és az oktató jól megrángatta, kb repült a kutya néha...

Aztán szocializációnál ugatott, és a hátán a bőrénél fogva durván felemelte és úgy vitte. Nem egy könnyű dög, 20 kiló körül van, és nem volt valami bíztató hang amit kiadott.

Ez nem fájhatott neki? Durva kezelésnek számít vagy ez normális?

Lehet hogy ez megszokott, csak nekem furcsa volt...


2012. nov. 18. 20:04
 1/10 anonim válasza:
70%
Az én kutyámat is szoktam vinni kutyasuliba de ott az oktató nem bánik ilyen durván a kutytámmal.Szerintem ez nem normális.
2012. nov. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Régimódian hatásos módszerek, ma már kevésbé durva és sokkal hatékonyabb módszerekkel dolgoznak a jobb helyeken.
2012. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Sétáltatási pórázfegyelem gyakorlásánál le szoktunk fordulni, ha elénk megy a kutya. Ilyenkor előfordul, hogy "repül" utánunk, de nem jellemző. A hátbőrénél való felemelésnek szocializáció szempontjából nem látom, hogy mi értelme. Nehéz úgy véleményt alkotni a távolból, hogy nem voltunk ott és nem láttuk a konkrét szituációt. A gazdik általában már egy kozmetikázott történetet adnak elő, vagy pedig lényeges elemeket hagynak ki belőle.
2012. nov. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%
Nem megszokott . Egy oktató amúgy sem nyúljon más kutyához. Neki az a dolga, hogy a gazdát rávezesse, miként éri el a kutyájánál a célját. Menj abból az iskolából máshova.
2012. nov. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Hovarju ***** válasza:
50%
Szerintem nem megszokott módszer. Én nem mennék ebbe a suliba többet.
2012. nov. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szóval ahogy sejtettem, nem a legbevettebb módszer ami létezik, mindenesetre elég hatásos volt...

Állítólag jövő héten már nem ő lesz ott, csak helyettesített, szóval még elnézünk, és ha bármilyen rosszat tapasztalunk, nem megyünk oda többet.


Mondjuk ez tényleg nem az a kutya, akire a cirógatással lehet hatni, ezt már itthon is megtapasztaltam, menhelyi kutya, abból is problémásabb. Én itthon szeretgetem, egész nap velem van és soha nem bántanám, de a nevelés sem megy igazán így...

2012. nov. 19. 01:25
 7/10 anonim ***** válasza:

a hatékony kutyanevelési módszerek, sokszor kevésbé hatásosak!!

nehogy már egy hozzá-nem értő minősítsen egy kiképzőt??!! még ha rosszat is tett ,vajon miért nem kérdeztél rá,miért nem kérted,hogy mondja el??

röviden a te kutyád neveletlen,hogy miért ?? nem érdekel!


"nem az a kutya, akire a cirógatással lehet hatni, ezt már itthon is megtapasztaltam, menhelyi kutya, abból is problémásabb. Én itthon szeretgetem, egész nap velem van és soha nem bántanám, de a nevelés sem megy igazán így..."

--semmi baj,legyél hozzá kedves, bánj vele szépen,és finoman,sose bántsd,csupa pozitív megerősítés, hatékony "modern nevelés ":):)

mentett ,erős,domináns kutya !

sok szerencsét hozzá. és ha már kezelhetetlen,vidd vissza ahhoz a vadállathoz,hátha tud még belőle kutyát csinálni.

2012. nov. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lemaradt:) vissza is viheted a menhelyre,és lecserélheted,egy kedves,hízelgő,aranyos ,kis-termetű,könnyen kezelhető kutyusra . amiből majd megint képes leszel a szeretettel és a hozzá-nem értéssel egy kezelhetetlen kutyát faragni:)

NEM KELL ELFOGADNI A KUTYAKIKÉPZŐK VISELKEDÉSÉT, DE NÉHA ,NÉHA NEM ÁRT ÁTÉRTÉKELNI A MIÉNKET. mert valóban vannak visszatetsző viselkedésű kiképzők,és vannak kedves ,aranyos emberekhez nagyon értők , de egy agresszív,domináns kutyát megnevelni kedvességgel,és szeretettel nem lehet!

2012. nov. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Namármost nekem eleve az oktató egyszer sem ért hozzá a kutyámhoz a kiképzés fél éve alatt...

Ahogy mondta; kutyasuliban a gazdi tanul. Így engem irányított szavakkal, mondta mi a helyes reakció-mimika, mikor és hogy dicsérjek stb...

Ez egy türelmetlen idióta lehet. Ha az én kutyámmal csinálta volna ezt soha többé nem vinném oda.

Ebből a kutya azt vágja le hogy van itt valaki, aki gazdinál erősebb, ergó máris mindent megtett azért, hogy ne te légy a falkavezér a kutyád számára.

2012. nov. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

7-8.:


Te normális vagy?

Egy szóval sem bíráltam a viselkedését, azért mentem oda hogy tanuljak.

Meglepődtem, a határozottságán ezért itt rákérdeztem, szerintem ez nem bűn. (egyébként lehet hogy egyesek kegyetlen állatnak fognak tartani, de szerintem durva, hogy némelyek hogyan tartják a kutyát, úgy viselkednek vele mintha egy ember lenne, a kutya igenis legyen kutya, és máshogy kell kezelni)

Arról meg hogy nehezebben kezelhető tudtam akkor is mikor elhoztam, nem érdekel, nekem ő kellett, és továbbra is ő kell! Nem ijedtem meg tőle, hogy nem fogom tudni megnevelni, szépen haladunk.

2012. nov. 19. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!