Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mivel indokoljam a névváltozta...

Mivel indokoljam a névváltoztatási kérelmemet?

Figyelt kérdés

az igazi okom, hogy szeretnék valami kevésbé hétköznapi nevet, kereszt és vezeték nevet egyaránt - de ezzel az indokkal nem hiszem, hogy jóvá hagyják

köszi a segítséget :)



2012. dec. 10. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Hát nem hagyják jóvá szerencsére, hazudozni meg felesleges. Békülj ki a keresztneveddel. Csak azért, mert nem hétköznapi "letagadnád" a családod?

Mi lenne, ha minden fiatal hirtelen felindulásból arra változtatná a nevét, amire csak akarja, különböző olcsó kifogások miatt?!

2012. dec. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

nem volt szó a kérdésben családletagadásról, szimpla névváltoztatásról,

nem értem azokat a válaszolókat, akik csak kukacoskodásból írnak - ha nem akarsz segíteni, akkor miért írsz? :/

2012. dec. 10. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Nem kukacoskodás. Tény. Leírtam, hogy jól gondolod, nem hagyják jóvá. Ehhez nagyon nyomós indok kell. A keresztneved változtathatod könnyebben. A vezetéket nem.
2012. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%
Meg lehet azért változtatni. Attól függ, hogy éppen milyen kedvükben találod őket, ki az ügyintéző, stb. Lehet az is mondani, hogy összevesztetek apáddal, utálod. Vagy, hogy most mondta el neked anyu, hogy igazából más az apád.
2012. dec. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%
Hivatkozz kóros exhibicionizmusra.
2012. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg külföldi hangzású a neved, akkor kérvényezheted úgy is, hogy szeretnéd "magyarosítani". Persze ez mondjuk egy Szabó, Kovács, Nagy vezetéknévnél már nem megoldás :D.
2012. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem a problémádat, nekem is olyan nevem van, ami oldalakat tölt ki a telefonkönyvben (kereszt-és vezetéknév együtt), és szerintem teljesen jogos igény lenne, hogy olyan neved lehessen, amivel nem tévesztenek össze nap mint nap másokkal, ami nagyjából egyértelműen téged jelöl, és nem minden százötvenedik veled azonos nevű embert. Rajtam akarták már emiatt más sarát behajtani, ráadásul nem is Magyarországon, csak hogy még bonyolultabb legyen tisztázni magam.

Azt hiszem, az lesz a megoldás, hogy felveszem egy régebbi felmenőm vezetéknevének a rövidítését, az remélhetőleg megoldja az adminisztratív problémák jelentős részét, rokonom kérvényezte már, és sikerült. Persze sokat könnyít a dolgon, hogy születésekor még apám nevében is benne volt a rövidítés, csak később "vették el". Szerintem nézz utána, hátha te is találsz valami használhatót a családfádon. Teljesen viszont nem változtatnám meg mindkét nevemet, ahhoz túlságosan is hozzámnőtt már :)

2012. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!