Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dolgozni és meghalni? Erről...

Dolgozni és meghalni? Erről szól az élet?

Figyelt kérdés

2012. dec. 11. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem, pl. Bartosista módon is lehet élni, csak munka nélkül.
2012. dec. 11. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Remélem nem. Mivel nem bizonyított teljesen, h halál után is van élet én bízom benne. és abban is, h valami normális élet, minden személynek olyat amilyet megérdemel.
2012. dec. 11. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
erről bizony
2012. dec. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha belegondolsz, az egész élet ismétlések sorozata. Minden nap ugyanazokat a rutinfeladatokat végzed el a felkeléstől kezdve, ugyanaz a munka vár rád. Ugyanúgy játszol a gyerekkel és ugyanazok az ingerek érnek a buszon, metrón, vagy az autóban ülve. Ugyanazokat a beszélgetéseket folytatod le, amiket tegnap. Ugyanazok az ünnepek ismétlődnek évről-évre, ugyanazokat az ajándékokat veszed meg, ugyanazok a reakcióid is. Ugyanúgy érzel, és ugyanolyan üres az elmúlás is.

A harag, a félelem, a boldogság, az eufória, mind-mind ugyanazok.

Ugyanígy ismétlődik az élet és halál folyamata, így élnek és halnak a gyerekeid és azok gyerekei is.

Mégis hajtja az embert annak a reménye, hogy a következő nap hoz valami olyat, ami még esetleg nem volt. Ezért az apróságért cserébe hajlandó az ember végigmenni mindig ugyanazon a rutinon, amíg meg nem hal.

2012. dec. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ezért fontos, hogy olyan munkát keress, olyasmit tanulj, amit szeretsz csinálni :)
2012. dec. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az ember az a furcsa lény, amely állandóan mindent meg akar ismerni. Ezért még szakadásig dolgozni is hajlandó. Sőt sokan még élvezik is. Sőt, borzasztóan utálják, ha nem csinálnak semmit, ezért mindig kitalálnak valamit, hogy dolgozhassanak. Csak nem úgy élik meg, mint rossz dolgot.
2012. dec. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

Igen nagyjából erről szól

Csináltak nekünk egy "Istent"(pénz) ami ha nincsen, akkor meghalunk, szegények leszünk,nyomorgunk. Mondhatni elintézték az emberek selejtezését, hogy ki az aki fenn maradhat és élhet,és ki az aki "nem életre való".

Közben jönnek a mindennapos hülye klisék, járni egy agymosó börtönbe(iskola) ami megalapozza ezt a rabszolga tartó rendszert,hogy a következő generáció is legyen szépen bégető rabszolga aki még véletlenül se tegyen fel kérdéseket a rendszerrel kapcsolatban,csak szépen legyen engedelmeskedő,és soha ne kérdőjelezzen meg semmit sem, megházasodni, gyereket nevelni,robotolni az éhbérért. És meghalni.

2012. dec. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
74%
Az előzőnek teljes mértékben igaza van. Ha érdekel titeket a világ utána lehet nézni vagy a van világon 1-2 "vezető" dúsgazdag milliárdos ember aki úgymond az egész "világot" írányitja, na ezek az emberek nem azt akarják hogy a többi embernek jó sorsa legyen hanem pont az ellenkezőjét. Az szeretnék ezek az emberek hogy ők legyenek az "istenek". A többi ember meg "bábu" hozzájuk képest. ÉS ha ezekbe beleköt egy "átlago" ember akkor mehet a börtönbe. Az éélet az jó régen az ősembereknek milyen jó volt. Nem volt aki megmondja hogy mit csináljon, nem volt pénzvilág, ők csak halásztak vadásztak éltek a természetben úgy mint az összes többi állat. ÉS közben találtak fel új dolgokat. Na erről szól az élet. Csak sajnos a mai világban ez nem lehetséges, ezek a multimillárdos hül@e emberek miatt.
2012. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem voltam és nem vagyok multimilliárdos. Nem vagyok hajléktalan nyomorgó sem. Viszont mindkettő helyzetéről, gondolatvilágáról - remélem - elég jó elképzelésem van. Soha nem éreztem, hogy irányítanának. Voltak kényszerhelyzetek, de nem éreztem a személyem ellen irányulónak. És nem hiszem, hogy eltűrném, ha valaki nagyon bele akarna pofázni az életem vitelébe. Viszont élvezem a munkát, sőt, az élvezem igazán. Találtam is mindig magamnak, ha nem tetszett, kerestem másikat (ez ritkán fordult elő).

Nekem erről szól az élet. Meg a barátságról, jó társaságról, időnként fergeteges bulikról, egyszóval mindenről, ami az életben jó tud lenni. És elég sok van ilyen. De sajnálom azokat, akik ezt nem értik.

2012. dec. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valóban, ha eltekintünk ezektől ott vannak a családtagjaink, a barátaink, a szeretet, megannyi élményt lehet szerezni ha elmegyünk a természetbe jó pár napra kirándulni stb..

DE attól még visszazökkenünk a rideg valóságba, ha vissza kell mennünk dolgozni. Nem mindenkinek van választási lehetősége tanulni, mert ahhoz is pénz kell. És itt M.o-n kevés a munkalehetőség még akkor is ha van hozzá papírod.

A lényeg a lényeg: ez a világ meg van csinálva. Mi csak rabszolgák vagyunk. Kaptunk egy jogot,inkább úgy mondom, szabad választási illuziót mi szerint 4 évente mindig választhatsz egy ugyanolyan tolvaj,hazug bábot, aki tönkreteszi a négy év alatt az egész országot, a népünket. Mint ahogy mondani szokták "Magyarország az ígérek földje"- bizony, négy évente az ígéretek földje. Ezt a rendszert békés úton úgy sem lehetne ledönteni hiszen már világszerte annyira ki van terjesztve. Azzal meg ugye nem tudunk mit kezdeni,hogy mérgeznek minket ételek italok által, különbféle termékekkel (krémek,samponok,tusfürdők,stb...) Tulajdonképp nem is a kormány az ami irányít minket. Hanem cégek. Cégek irányítanak. A kormány az csak azért van,hogy az emberek azt lássák,hogy van joguk még valamire is, hogy talán szabadok. De nincs jogunk semmihez. Ők már ott előre eldöntik, hogy ki lesz hatalmon. Teljesen mindegy melyik ugyanolyan bégető bábura szavazunk. Nem lesz itt változás.

Az egész emberiség egy nagy amnéziában szenved, nem tudjuk kik vagyunk, honnan jöttünk, miért vagyunk itt a Földön. De ugye sokaknak csak a pénz, meg az új iphone a fontos, meg az, hogy a sok agybutító tv műsorokat nézze amik általában elfeledtetik az emberrel a szomorú valóságot...

Ha érdekelnek ilyen dolgok,és szeretnéd tudni az igazat bárki utánanézhet bárhol interneten és találni fogtok megdöbbentő tényeket. vilaghelyzete.blogspot.com, titkolt hírek képekben,hogy képben legyél, időkjelei.hu,

youtubeon ébresztőfilm. Nagyon durva világot élünk, és az aki felébred véglegesen jogosan fogja magát rabszolgának érezni mert az is. És ez ettől még csak rosszabb lesz. Én azt ajánlom,hogy inkább interneten nézzetek utána híreknek, és ne a retek klubos,teve2-ős híreket nézzétek mert azok általában soha nem fedik a valóságot.

Még ha nem is teljesen, de az igazság szabaddá tesz.

A megoldást viszont még úgy sem tudjuk,és ez az ami bosszantó.

2012. dec. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!