Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Félévkor bukni fogok. Hogyan...

Félévkor bukni fogok. Hogyan mondjam el itthon? Nagyon félek.

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy mennyiből, bár remélem "csak" egyből. A töri nagyon gázos, épp ma kaptam egy piros 1-est de állítólag talán ki tudom javítani, talán nem. Vendéglátásból (elméleti rész) megbuktam, én azt hittem, hogy a gyakorlatból állok szarul aztán ma kiderült, hogy mégsem. Kémiából nem értek semmit, a fél osztály bukásra áll de úgy tudom, hogy azt még meg tudom menteni. Soha nem buktam még félévkor sem most meg itt van, meg fognak ölni. Nem mondom még el itthon akkor sem ha kérdezik de előbb vagy utóbb úgyis megtudják és nem tudom, hogy mit fognak hozzá szólni. A nővérem kitűnő tanuló volt 12 éven keresztül. Igaz, hogy neki nagyon megy a tanulás nekem meg nem. Év végén nem fogok megbukni az biztos de ezt hiába mondanám nekik. Mit tegyek?

15/L


2012. dec. 12. 17:44
1 2
 1/14 Csengii válasza:
0%
Tanulj sokat,és ne a gép előtt ülj
2012. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Csengii válasza:
Ill.: Beszél a tanároddal,hátha megengedi hogy javíts. :)))
2012. dec. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Írd össze egy papírra, melyik tantárgyakból állsz bukásra. Menj oda a szaktanárokhoz, kérdezd meg hogy miből tudsz javítani, és kérdezd meg nem lehetne, hogy esetleg felesz vagy írsz egy dolgozatot valamelyik témakörből, hogy legalább a kettest megkapd. Ha ez megvan, vedd elő a könyveket és tanulj baszod, mert így nem lesz belőled semmi.

Nem értem meg hogy a 15 éves gyerekeknek mi fontosabb dolga van, mint a tanulás, ami a jövőjét határozza meg. Ha most nem tanulsz, nem lesz belőled semmi, nem lesz munkád, nem lesz fizetésed, anyádék nyakán fogsz élni életed végéig. Komolyan ezt szeretnéd?

Ha ezt szépen végiggondolod, már a tanulás is jobban fog menni...

TANULJ!!

2012. dec. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ez nem úgy van, hogy csak az év végi bukásnál kell ismételni? Mert akkor, nem olyan gázos.

Hát ez azért még nem a világvége. Én az egyetemen most már két évet csúszok. Otthon csak egyről tudnak. Nagyon szar hazudni, de majd valahogy megoldom.

A szüleidet úgy is előbb utóbb értesíti az osztályfőnök.

Én a helyedben először csak elejteném, hogy hát szarul állok töriből, javítanom kéne. Aztán 1 hét múlva mondanám, hogy ha a mai dolgozat sikerül, akkor kapok kettest. Aztán nem sikerülne. -> Így azért nem csapná őket olyan hirtelen arcba az infó.

2012. dec. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Figyelj, saját tapasztalatból mondom, hogy jobb ha előbb te mondod meg. Nem tudom hogy milyenek a szüleid, de nem hiszem hogy ki fognak tagadni. Sokkal korrektebb, ha odaállsz eléjük és közlöd hogy ez van, de mindent megteszel, hogy javíthass. Ígyis úgyis megtudják, de akkor már inkább tőled! Azért sok sikert!
2012. dec. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem érdekel, hogy mi lesz belőlem meg mi nem. Nem azért tanulok mert valaki akarok lenni hanem, hogy a szüleim ne öljenek meg. Ha tanulok akkor se leszek több. Hétvégén elmondtam anyámnak, hogy szarul állok töriből meg kémiából, azt mondta, hogy tanuljak. Egy éjszakát végigtanultam töriből de mégis 1-est kaptam. Apám látta, hogy még 11-kor tanultam. Aztán vasárnap is tanultam vendéglátásból csak nem pont elméletből. Azt se tudom amúgy, hogy miből milyen jegyeim vannak.
2012. dec. 12. 17:57
 7/14 A kérdező kommentje:
Viszont földrajz, angol, infó, tesi, ének ezekből 4-5-ös leszek.
2012. dec. 12. 17:59
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ha te egy éjszakát végigtanultál, és mégis egyest kaptál, akkor valamit nagyon szarul csinálsz. Vagy álmodozol a könyv fölött vagy csak bambulod a tanulnivalót, de hogy nem rögzíted a fejedbe, az biztos.

Neked az a bajod, hogy akaratbeteg vagy. Le kell tenni a s*eggedet, gépet kikapcsolni, telefont lenémítani és tanulni. Nem olvasgatni, bambulni, közben szemöldököt igazítani, hanem TANULNI! Tudom, milyen fos ez, nekem is ez volt a bajom egyetem elején. Buktam sorra vizsgaidőszakban, aztán jöttem a kifogásaimmal. Nincsenek kifogások. A mai napig olyan vagyok, hogyha tanulni kell, meg kell magam erőszakolnom. Legyél szigorúbb önmagadhoz és menni fog. Ha rászoktatod magad a rendszeres tanulásra, egy idő után már napi rutinná válik, annyira nem lesz kínkeserves.

2012. dec. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ki volt kapcsolva minden... Úgy nem tudok tanulni, hogy olvasok. Nekem le kell írni és utána megjegyezni. Ez sikerült is mert utána el tudtam mondani de dogánál nem sikerült.
2012. dec. 12. 18:16
 10/14 anonim ***** válasza:
Akkor rosszul tanulsz. Ha rendesen megtanulsz valamit, olyan nincs, hogy nem tudod legalább egy kettesre visszanyögdécselni. Keresed a kifogásokat. Nem vagyok senkid, hogy kioktassalak, de az lenne az első lépésed a változás felé, ha legalább beismernéd, hogy valamit te nem csinálsz jól. Figyelj oda órán, ne bambulj. A kiírogatást felejtsd el, csak az idődet vesztegeted. Pár év múlva az egyetemen olyan is lesz, hogy a tanár kiad 3 könyvet és közli, hogy 1 hét múlva tudjad. Meg kell tanulnod tanulni. De középsuliban első lépésként az is megteszi, hogy összeszeded magad és odafigyelsz az órán.
2012. dec. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!