Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki nem teljesen vegetáriánus,...

Aki nem teljesen vegetáriánus, hogyan tudja legyőzni azokat a gondolatokat?

Figyelt kérdés

Ritkán eszünk húst, 1 hónapban max 2-3x.

De sajnos már olyan szinten vagyok ezzel, hogy ha húst eszek, eszembe jut,hogy szerencsétlen állatnak mennyit kellett szenvednie,csak azért,hogy megegyük. És eszembe jutnak olyan képek, amin meg vannak nyúzva(sajnos egyszer egy filmben láttam,hogyan készítik el a szarvasmarha húst...)

Most itt gyk-n láttam egy kérdést kiírva, ami állatkínzásról szólt,elég volt csak elolvasni azt a részt mi volt abban a videóban, de már rosszul vagyok. Úgy érzem le kell mondanom végleg a húsról. De néha meg van úgy,hogy megkívánom sajnos. De nem szeretnék többet húst enni.

Más is van így ezzel?

Hogyan szoktatok le végleg a húsról?? úgy,hogy meg sem kívántátok többet? =S



2012. dec. 13. 17:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%

Épeszű ember rendesen eszik, nem sanyargatja magát azzal hogy gyökeret eszik, meg füvet legel

Ennek nem most lesz böjtje hanem majd, pár év múlva, fogaid elsorvadnak, vérképed tönkre megy, hajad elkezd majd hullani, bőröd össze ugrik

A sertés, marha, tyúk, hal, azért vannak hogy egyék őket, hadd kérdezzem már meg hány éves vagy? Mert alapvetően mindenki tudja hogy a hús elengedhetetlen a táplálék láncból

20/F

2012. dec. 13. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem sanyargatom magam, én így döntöttem. CSak nagyon ritkán kezd el hiányozni, de akkor eszek belőle az 1 hónapban 1-3x fordul elő.

Még is vannak olyan vegák akik 30 éven keresztül nem ettek húst még sincs semmi bajuk. Ez egy tévhit,hogy csak akkor lesz teljes a vérképleted, meg akkor leszel egészséges , meg akkor leszel nem beteg, ha állati húst eszel.

Inkább azon van a hangsúly, ha valaki leszokik teljesen a húsról,hogy mással pótolja azt.

2012. dec. 13. 17:37
 3/25 A kérdező kommentje:

20 vagyok

Arról meg nem tehetek,hogy átérzem annak a súlyát ahogy elkészítik szerencsétlen állatokat.

Jó lenne ha legalább fele ennyire immunis lennék ezekre az érzésekre,hogy ne jusson eszembe semmi sem miközben húst eszek. De hát túlzottan szeretem az állatokat.

2012. dec. 13. 17:39
 4/25 anonim ***** válasza:

Én is gondolkoztam már ezen, holott eléggé húsevő kategóriába tartozom. Igazából azt kellene megakadályozni, hogy olyan embertelen körülmények között tartsanak állatokat, ahogyan tartanak. És ehhez hozzájárul az a szentimentális gondolkodásmód, hogy nem akarjuk látni a hús eredeti alakját, minél kevésbé hasonlítson az állatra, mintha nem is az lenne. És károgunk, az éttermeken, ahol mi választhatjuk ki, hogy melyik halat/rákot süssék ki (mikor még él), holott sokkal tisztességesebb, mert ha senki sem választja, akkor sem megy a szemétre. És a vendég előtt is jó referencia, ha rendes körülmények között tartják.


A mai ember nem ragadozó, aki elfogadja és felvállalja, hogy igenis meg kell ölni az állatot, ha húst akar enni; hanem dögevő. Más által leölt állatot eszik, miközben fogalma sincs róla, milyen adalékokkal szennyezték be a húst, hogy drágábban adhassák. És ezzel hozzájárul a húsipar tevékenységéhez. Nem tudom mekkora a kidobott hús aránya az elfogyasztotthoz képest, de nem lepne meg az sem, ha jóval nagyobb lenne.


Szóval megértem és tisztelem azt, aki ennek okán képes lemondani a húsról, az talán még könnyebb is, mint saját állatot tartani vagy elmenni vadászni.


A hindu kultúra alapvetően vegetáriánus, hús, zsír, tojás, gomba nem szerepel az étlapjukon, a tej pedig ennek köszönhetően igen értékes tápanyagnak számít (szent tehén). Szóval lehet élni hús nélkül, bár az nyilván veszélyes, ha nincs átmenet az életmód váltásban, hanem egyik pillanatról a másikra eldobjuk a húst.

2012. dec. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
10%
Még egy suta. Nekem ez a véleményem.
2012. dec. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

Szükségünk van húsra, ezért pedig az állatoknak meg kell halniuk. Mindig a hindukkal jönnek, pedig ők vallási alapon nem esznek, nem valami buta érzelgősség miatt.

Én is sajnálom őket, de a kaja fontosabb ennél. Rántott hús sült krumplival, marhapörkölt uborkasalátával, szaftos oldalas, császárszalonna, sonkák, kolbászok... aki ezekről lemond, mert "jaj, meghalt a boci", az joggal tekinthető értelmi fogyatékosnak. :) Viccelek ám, tessék felnőni, és csinálni valami rendes kaját.

2012. dec. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

"...aki ezekről lemond, mert "jaj, meghalt a boci", az joggal tekinthető értelmi fogyatékosnak..."


Akik meg nem, azok meg érZelmi fogyatékosnak.

2012. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Írtam, hogy sajnálom őket, de ez nem lehet szempont. Nem asszisztálok állatkínzáshoz, nem szenvednek azért, mert én húst eszem. Ezért születtek, húsevők nélkül nem is léteznének.

Jellemzően a fiatal lányok akadnak be ezen, aztán szenvednek, mert nagyon megennék azt a fasírtot, sült csirkét, de a lelkiismeretük közbeszól. El kell fogadni, hogy a halál az élet része, és más élőlényeket, akár állatokat kell megölnünk, hogy élhessünk. A vegetarianizmust konkrétan betegségnek tartom, amit kezeltetni kéne, hacsak nem vallási oka van.

Tudjátok, az állati fehérjét azért hívják így, mert az állatokban van. Nyilván egészségesebb mással pótolni, mint megenni, ami természetes...

2012. dec. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

"..Nem asszisztálok állatkínzáshoz, nem szenvednek azért, mert én húst eszem."


Az, hogy húst ehess, az az állatok halálával jár, ami már önmagában nézve sem "kellemes". A vágóhidakon (főleg a nagyobbakon) gyakran előfordul, hogy a sietség miatt rosszul kábítják el őket, felébrednek a futószalagon kivéreztetés közben, esetleg élnek még, amikor a forrázóvízbe kerülnek. Ha hozzávesszük, hogy meggyilkolásuk előtt hogyan él legtöbbjük az üzemekben, telepeken összezsúfolva, napfény és bármiféle természetes közeg nélkül, akkor egyértelműen csak szenvedésről beszélhetünk. A szenvedésmentes életre egyébként az sem garancia, ha az adott állat Marinéni kertjében éldegél, példa erre egy közeli szomszédunk, akinek a tehenei csüdig állnak a szarban egy sötét istállóba zárva.


"..Ezért születtek, húsevők nélkül nem is léteznének."


Ezzel az érvvel azt is mondhattad volna, hogy anno a rabszolgák is azért születtek, hogy kizsákmányolják őket.

2012. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:
100%

8-as:


Tudod van olyan, hogy fehérje. És az növényekben is van. Rengeteg. A vegetarianizmus meg nem betegség, több ezer éve művelik, a németeknél már több, mint 3 millióan, és semmi bajuk. Németország legerősebb embere ráadásul vegán. Ha hiánybetegséged van, akkor a dokibácsi mindig azt ajánlja, hogy tessék több zöldséget/gyümölcsöt enni, mert abban van a vitamin, emlékszel? Na, akkor ezt hogyan hozod össze, hogy a tápláló, egészséges növények fogyasztása betegséget okoz? Ha valaki eszik mellé mondjuk tojást meg fogyaszt tejet, az beviszi a B12-t is. Akkor meséld már el nekem, hogy tételesen mi és hogyan okozza a vegetáriánusoknál a betegségeket, mert biztos nagyon olvasott vagy a témában, és nem csak a levegőbe beszélsz.


Akár nehéz fizikai munka, testedzés is végezhető vegetáriánus étrend mellet. De még ez se újdonság, lásd:


[link]


A húsfogyasztásnál pedig vannak, akiknek nem mindegy, hogy a bocika normális életet élt-e, vagy fülig szarosan telegyógyszerezve élt valami telepen, és csak akkor szívott friss levegőt, ha véletlenül nyitva hagyták az ajtót. Te leszarod, más nem.


Azért vicces, hogy miket bírnak nyilatkozni egyesek úgy, hogy fingjuk nincs a témáról.

2012. dec. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!