Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki nem teljesen vegetáriánus,...

Aki nem teljesen vegetáriánus, hogyan tudja legyőzni azokat a gondolatokat?

Figyelt kérdés

Ritkán eszünk húst, 1 hónapban max 2-3x.

De sajnos már olyan szinten vagyok ezzel, hogy ha húst eszek, eszembe jut,hogy szerencsétlen állatnak mennyit kellett szenvednie,csak azért,hogy megegyük. És eszembe jutnak olyan képek, amin meg vannak nyúzva(sajnos egyszer egy filmben láttam,hogyan készítik el a szarvasmarha húst...)

Most itt gyk-n láttam egy kérdést kiírva, ami állatkínzásról szólt,elég volt csak elolvasni azt a részt mi volt abban a videóban, de már rosszul vagyok. Úgy érzem le kell mondanom végleg a húsról. De néha meg van úgy,hogy megkívánom sajnos. De nem szeretnék többet húst enni.

Más is van így ezzel?

Hogyan szoktatok le végleg a húsról?? úgy,hogy meg sem kívántátok többet? =S



2012. dec. 13. 17:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mondom: állati fehérje. Nem növényi. Lehet pótolni, de az ember nem növényevő, hanem disznó: mindent megeszik.

Egyébként teljesen mindegy, mit mondok, az állattartás bűn, kínzás, ördögtől való. Semmi baj, több jut nekem.

Vasárnap BBQ oldalast csinálok, csontról leforduló, fűszeres, puha húst tömök az arcomba, majd gondoljatok rám. De lehet, hogy baconbe tekert, barackkal töltött csirkemell lesz, csak az macerásabb.

A vágóhíd nem wellness szálló, de amiket mondtál, az inkább PETA videókban szokott előfordulni. Nyilván minden állat kínok közt múlik ki, csak hogy a hülyék zabálhassanak... Ez demagógia, pont az ilyenek miatt akadnak be az olyan lányok, mint a kérdező.

Az állatok leölése nem szép dolog, sok állatot öltem és dolgoztam fel eddig, egyáltalán nem élvezik, mert a halál szenvedéssel jár. De ezen lehet gyorsítani, nem a kínzás a cél.

Tudom, aki húst eszik az gonosz, önző, nemtörődőm ember, én is csak azért írtam ide, hogy a kérdező lássa, hogy nem feltétlenül bűn a húsevés. Aztán mindenki eldönti maga, tőlem élhettek magokon is, teljesen hidegen hagy.

2012. dec. 15. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim válasza:
50%

"A vágóhíd nem wellness szálló, de amiket mondtál, az inkább PETA videókban szokott előfordulni."


Nem, bármilyen olyan videón, ahol nagyüzemi állattartást vesznek fel.


Azért kicsit megy a feszkó látom, hogy a fincsi husit valaki leszólta. :)


"De lehet, hogy baconbe tekert, barackkal töltött csirkemell lesz, csak az macerásabb. "


Hajrá hajrá, az Unióban 40-szer annyi antibiotikumot használnak el az állattartásban évente, mint az emberi gyógyászatban. A sok csirkehús fogyasztásától (ugyanis ott megy el a legtöbb) eleve kezdeti rezisztencia alakul ki baktériumos megbetegedések esetén a kórokozóknál, így a gyógyszerek is kevésbé hatnak (az emberi és állati antibiotikumok 80%-ban közös alapanyagokat használnak).


Ha esetleg értenéd a németet itt van pár cikk, hogy tudd, miről beszélsz, amúgy meg jó étvágyat, de a kutya nem fog rád gondolni. :)


[link]


[link]

2012. dec. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Miért lennék feszült? Szeretek erről vitázni, ha zavarna a téma nem írtam volna ide. Hihetetlennek tartom, hogy valaki ne egyen húst. Érdekel ez a gondolkodásmód, mert én károsnak tartom a húsevés mellőzését. Antibiotikum. Persze, erről eddig nem volt szó, csak a gyilkolásról. Kivédhető, ha az ember maga tartja, ismert forrásból veszi, vagy magas minőséget keres. De ha nem, az se baj. Ugyanennyi gyom- és rovarírtót, csávázószert és gombatoxint lehet felhozni a növényeknél is. A talajba jutó, nem mezőgazdasági szennyezőket is felveszik, nehézfémeket, akár radioaktív anyagot. Nem kell annyira fenntartás nélkül kezelni őket.

Olyan helyen dolgozom, ahol sokan nehéz fizikai munkát végeznek. Elhiszem, hogy van róla tanulmány, de egy 100-120 kilós melóst nehéz elképzelni salátával. Mint ahogy a hentesek között is ritka a törékeny alkat, nem hiszem, hogy az egészségtelen kaja miatt akkorák. (Tudom, növekedési hormon, ne is mondd :) )

Végül ott van még a hús élvezeti értéke. Egy vastag szelet, puhára sült, rántott karaj, a füstölt kolbász a bablevesben, a sűrű, sötét kakaspörkölt, ragadós, csípős csirkeszárnyak, egy szelet szalonna friss kenyérrel, tejjel, vagy félig folyékony, remegő tükörtojással. Tökfőzelék gőzölgő, puha fasírttal, vagy zúzapörkölttel, sült kolbász mustárral, véres és májas hurkák, áhh! :) Semmi pénzért nem mondanék le ezekről. Úgy érzem, vegának lenni fogyatékosság, félelmek és szorongások okozzák, én sajnálom őket. Az éhség ugyanolyan ősi vágy, mint a szex, az evést élvezni kell, mert ugyan másfajta, de érzéki örömet okozhat.

2012. dec. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"..Végül ott van még a hús élvezeti értéke...Semmi pénzért nem mondanék le ezekről...Az éhség ugyanolyan ősi vágy, mint a szex, az evést élvezni kell, mert ugyan másfajta, de érzéki örömet okozhat.."


Tehát az "élvezeti érték" feljogosít a gyilkolásra? Mert tulajdonképpen ezt mondtad. De legyen, kövessük a te logikádat. Ezzel az érvvel ha pedofil vagy pszichopata stb. hajlamaim vannak, akkor követhetem azokat, csak mert érzéki örömöt okoz? Ja, hogy az már más? Miért? Csak azért gondolod így, mert emberek az áldozatok. Ha állatokat gyilkolok az élvezet miatt az megengedhetőbb, mint ha embereket? Tudod van már erre egy kifejezés, FAJIZMUS. Aki pedig egyik faj érdekeit a másik faj érdekei alá rendeli, az fajista.

2012. dec. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Úgy érzem vegának lenni olyan,hogy lemondani dologról amit más érzelmi intelligencia hiánya révén nem tud.

Én lemondok a gyilkolásról, vannak állataim. Elég ha belegondolok,hogy ha ő velük csinálnák azt amit a csirkével, tehénnel. Nem okoz túl sok jó gondolatot, csak azt, hogy hányingerem lesz.

Akkor fogyatékos vagyok de legalább képes vagyok lemondani.

2012. dec. 15. 12:28
 16/25 A kérdező kommentje:
Amúgy sem akarok ezen vitázni egyed tovább a húst lakjál jól vele. És inkább a vegáknak szólt ez a kérdés! Szerintem.
2012. dec. 15. 12:28
 17/25 A kérdező kommentje:

"császárszalonna, sonkák, kolbászok... aki ezekről lemond, mert "jaj, meghalt a boci", az joggal tekinthető értelmi fogyatékosnak. :) "


Én pedig joggal tekintem értelmi fogyatékosnak azokat akik nem tudják a kérdésemet értelmezni. A vegáktól kérdeztem! Nem a húsfalóktól!

De ilyen szempontból én is nevezhetnélek értelmi fogyatékosnak titeket, csak mert nem bírjátok felfogni,hogy húson kívül igen is lehet teljes mértékben finomakat, tápláló ételeket enni!

2012. dec. 15. 12:34
 18/25 A kérdező kommentje:
Másrészről pedig elég nagy tahónak kell lenni valakinek ahhoz, hogy ha egy ismeretlen így lefogyatékosozza!
2012. dec. 15. 12:35
 19/25 A kérdező kommentje:
ismeretlenT így lefogyatékosozzon
2012. dec. 15. 12:37
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Gondoltam, beszélgetünk, senkit sem akartam bántani.

Igen, az embert elég magasra helyezem, az én értékrendemben rendben van, ha meghal értem egy állat. A disznó is szétkapja a mellé tévedő, ártatlan kiscsirkét, pedig egy malacot nem lehet gonoszsággal vádolni. Szerintem engem se.

Sajnálom, hogy így viselkedtek, a véleménycserétől senkinek sem lesz baja. Hasonlítotok a vallási fanatikusokra, és bár ott is törlés lett a vége, azért itt is elmondom: a k*rva anyját annak, aki szerint a lepontozással alátámasztható a saját gondolkodása.

Többet nem írok, mert nincs értelme, azt hiszitek, trollkodni jövök. Azért remélem, hogy a kérdező észhez tér, ha terhes lesz, vagy legalábbis a gyerekének rendesen ad majd enni.

2012. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!