Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Aki nem teljesen vegetáriánus,...

Aki nem teljesen vegetáriánus, hogyan tudja legyőzni azokat a gondolatokat?

Figyelt kérdés

Ritkán eszünk húst, 1 hónapban max 2-3x.

De sajnos már olyan szinten vagyok ezzel, hogy ha húst eszek, eszembe jut,hogy szerencsétlen állatnak mennyit kellett szenvednie,csak azért,hogy megegyük. És eszembe jutnak olyan képek, amin meg vannak nyúzva(sajnos egyszer egy filmben láttam,hogyan készítik el a szarvasmarha húst...)

Most itt gyk-n láttam egy kérdést kiírva, ami állatkínzásról szólt,elég volt csak elolvasni azt a részt mi volt abban a videóban, de már rosszul vagyok. Úgy érzem le kell mondanom végleg a húsról. De néha meg van úgy,hogy megkívánom sajnos. De nem szeretnék többet húst enni.

Más is van így ezzel?

Hogyan szoktatok le végleg a húsról?? úgy,hogy meg sem kívántátok többet? =S



2012. dec. 13. 17:08
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Nem akartam visszaírni mert vitához végképp nincs kedvem,

de ennyi degenerált embert... Én mondtam valami rosszat a húst evő emberekre??Vagy rátok?

Legalább volt 1 ember aki normálisan tudott hozzászólni.

2012. dec. 15. 12:44
 22/25 A kérdező kommentje:
illetve 3 ember aki normálisan tudott hozzászólni
2012. dec. 15. 12:49
 23/25 A kérdező kommentje:

Végezetül, most kivételesen a húsosok akartak meggyőzni arról, hogy egyek továbbra is húst. A hányingerrel mit kezdjek? Azt hogy gyűrjem le? Vagy azokat a gondolatokat amik húsevés közben eszembe jutnak?.... Ezek már csak kérdések, nem muszáj megválaszolni.Egy időre hanyagolom a húst. Aztán majd meglátjuk.

Véleménynek vélemény volt, 65%os amit leírtál, de közben le is hurrogtál, én vagyok a fogyatékos bocs.

2012. dec. 15. 13:05
 24/25 anonim válasza:
100%

Te én nem hiszem, hogy vallási fanatikusokként viselkednénk, mert pl én sem akarlak meggyőzni róla, hogy ne egyél húst. Csak arra reagáltam, amik ilyen általános klisék. Pl, hogy az ember mindenevő. És? Akkor ez azt jelenti, hogy kellő odafigyeléssel felépített vegetáriánus étrenddel is elvagyunk. Ez már nem az a kor, ahol mamutot kell vadászni, minden tápanyag elérhető alternatív forrásból is.


A növényi vegyszerek lebomlása, illetve kontrollja okán sokkal könnyebb tiszta ételt szerezni az asztalra, mint ugyanezt húsból. Pláne, hogy a takarmányt, amit az állatok megesznek is vegyszerezik. Viszont a paradicsomnál pl nincs pestis meg hasonlók, meg Ecoli baktérium, sem antibiotikum-rezisztencia. A német uborkás hasmenéses járványt is az okozta, hogy előtte olyan állati trágyával kezelték, ami beteg példányoktól származott.


Fizikai munkához: én 12 éve testépítek, 4 éve vagyok vegetáriánus. Nem salátát kell enni, hanem fehérjében gazdag, teljes értékű ebédet, hús nélkül. Nem fogyasztok kiegészítőket, mert ennyiből húst is ehetnék. Németország legerősebb embere is vegán (tehát NEM vegetáriánus):


https://www.youtube.com/watch?v=UYXzp3jccW4


Tehát ez is simán megoldható, oda kell figyelni.


Ha nálad az íze miatt nem fér bele a hús elhagyása, az is okés, ez mindenkinek a saját döntése, csak annyit kérnék ki, hogy ettől én nem leszek sem értelmi fogyatékos, sem hiánybeteg, és még vérgőzös hittérítő sem. Csak nem fizetek azért a húsért, ami olyan állattól ered, aki szenvedett élete során. Peace.

2012. dec. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ Taurus

valahogy én is így gondolom.attól,hogy lemondok a húsról nem leszek fogyatékos, meg nem lesz rossz a vérképletem sem,csak oda kell figyelni a fehérjedús táplálkozásra ami nem állati húsból ered... stb...

egy rossz szóval sem illettem egyik húsos hozzászólót sem ők meg lefogyatékosoznak :) gratulálok. de ők tökéletesnek érzik magukat,mert húst fogyasztanak. ilyen szempontból nem is általában a vegetáriánusok a hittérítők,hanem a húsosok. meg van osztva. ebbe már nem megyek bele.

köszi azoknak akik értelmesen is hozzátudtak szólni.

2012. dec. 18. 16:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!