Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell (ene) a Biblia...

Hogy kell (ene) a Biblia szerint táplálkozni? Tényleg vegetáriánus étrkezést javasol?

Figyelt kérdés

Van ilyen szempontból elvárása az Úrnak az emberek felé?

Kerülni a húst és csak növények?

Hal,tojás sajt,méz? Mi egészséges és mi nem?

Hogy lehet a mai világban megvalósítani az egészséges táplálkozást ? Már a Bibilia szerinti helyes és remélhetőleg egészséges étkezést,feltéve ha van erre utalás.



2012. nov. 16. 20:50
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
A Paleolit táplálkozás belefér?
2012. nov. 16. 20:53
 2/22 anonim ***** válasza:
64%
Nem javasol semmi ilyesmit. A Paleolit pedig divatos mostanában, de nagyon árt az egészségnek.
2012. nov. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Egyszer feltettem egy kérdést a kajálással kapcsolatban. Linkelem, hátha segít:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Az állatoknak van lelke?

Az ember más, mint az állat?


Ha ezekre válaszolsz, akkor könyebb szerintem a döntés.

Ha arra lettek teremtve, hogy meg legyenek evve (szépen magyarosan), akkor nyugodtan ehetsz húst.

Ha olyanok, mint az ember. Akkor ennyi erővel embert is ehetnél.


Én ritkán szoktam enni húst (nem mintha mást gyakran ennék), de csak ritkán. Nagyon válogatós vagyok ezzel kapcsolatban.

Ha nem káros a szervezetedre, nem ölsz meg egy érző lényt, akkor miért ne ehetnél?


Jajjjj....Olyan barbár ez a ragadozó világ...

Tiszta horror. Szerveket soha nem szoktam enni. És inkább éhen pusztulnék, mint hogy ilyesmit vagy embert egyek...

2012. nov. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Még annyit: akkor eszel egészségesen, ha mindent eszel mértékkel, és változatosan.

A többi "tanács" csak divat, azoknak hasznos, akik kitalálták.

2012. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen elvárás. Illetve Böjt időszakban nem ehetsz húst, de manapság a legtöbb keresztény egyház ezt böjt időszakban is csak péntekre korlátozza.


A böjt igazi lényege egyébként az, hogy megmutassa az ember, hogy ő a lélek és nem a test, és a léleknek hatalma van a test felett, mert magasabbrendű. Jézust is kísértette a Sátán, mint mindenki mást is. Ő kiment a pusztába, és 40 napon keresztül semmit nem evett, ezzel mutatta meg a hatalmát, és erőt vett a test esendőségén. Ekkor kísérti meg többször is a Sátán, de mindannyiszor kudarcot vall.

Ez persze nem jelenti azt, hogy neked is ezt kellene tenned, ugyanis te valószínűleg nem úsznád ezt meg egészségkárosodás nélkül, már úgy értve ha ilyen drasztikusan csinálod.

Jézus egyébként ugyanúgy vett húst, mint bárki más, nem volt vegetáriánus.

2012. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
*evett húst
2012. nov. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
2012. nov. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia megengedi a hús fogyasztását, de alapvetően le lehet szűrni a Bibliából, hogy:

Ne legyél falánk, torkos. Persze élvezheted az étel ízét, de saját testedet és ezzel életedet tilos tönkretenned, mert az élet ajándék. Tehát egyél finomat és egészségeset: mindent lehet mértékkel. De ne légy válogatós az ételben és ne pazarold az ételt.

2012. nov. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a Bibliában található egészségügyi javaslatok és törvények mindmáis érvényesek, mivel ami régen egészségtelen volt, ma is az.

Az ember eredeti étrendje a gabonafélék, magvak és gyümölcsök voltak:

Mózes I. könyve:1:29 És monda Isten: Ímé néktek adok minden maghozó füvet az egész föld színén, és minden fát, amelyen maghozó gyümölcs van; az legyen néktek eledelül.

A bűneset után jelent meg a többi étel, a hús az özönvíz után, mert akkor nem volt még elég növény. De ekkor Isten megkülönböztette, hogy mit ehetnek meg az állatokból, és mit nem. Ez később törvényben is megjelent (III Móz 11:1-20). Valamint meglepő lehet, de nem támogatja az alkoholfogyasztást sem: Hab 2:15, Ef 5:18, IMóz 9:21, Ésa 5:11, Példa 23:29-35, IKor 6:20, Példa 31:6, Pél 23:31, stb.

Több ember tapasztalatából és a sajátomból tudom, hogy jobb hús nélkül táplálkozni, minél kevesebb állati fehérjével. Aki meg tudja oldani, legjobb a teljesen vegán (növényi) étrend, csak azt nem könnyű megvalósítani. Ellenben magát a húsevést nem tiltja a Biblia, Jézus is evett húst, csak egészségesebb nélküle.

2012. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%

Róm. 14,21 Jó nem enni húst,

és nem inni bort, sem semmit

nem tenni, amiben a te

atyádfia megütközik, vagy

megbotránkozik.

2012. nov. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!