Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megérdemelte a buszsofőr vagy...

Megérdemelte a buszsofőr vagy az utas volt a bunkó?

Figyelt kérdés

Mai utazásom során tapasztaltam, 20 év körül srác szállt fel a buszra (Volánbusz) felmutatta a bérletét, de a sofőr mondta,hogy ez nem érvényes.A srác mondta,hogy "jó" és ment tovább aztán mondta a sofőr,hogy gyere vissza...a srác visszament, mutatta a bérletét ami a mai napon járt le (2012.12.20-ig érvényes volt a bérlete) tehát a mai napon érvényes utoljára, de a sofőr szerint nem.Aztán egy indulatos veszekedés után a srác mondta,hogy leszarja nem száll le, a sofőr meg mondta,hogy akkor addig itt állnak.A srác odaállt elé, ránézett...

Több férfi felállt az utasok közül mivel azt hitték (én is) hogy rátámad a sofőrre azonban e helyett egy hatalmas turhát köpött a sofőr arcára és obszcén szavak kíséretében leszállt és elment.

A bérletét összegyűrve a földre dobta, aztán az egyik férfi aki felállt megnézte, és mutatta a sofőrnek,hogy ez még érvényes.

Én is megnéztem és valóban érvényes volt,de a sofőr azt mondta,hogy ő ezt nem fogadja el.

A köpködést gusztustalannak tartom főleg amit a sofőr kapott az arcára, csodálom,hogy nem hányta el magát, de azzal egyetértek,hogy szemét volt.Gondolom közfeladatot ellátó személy elleni erőszak lett volna ha megüti a vezetőt, és ezért inkább a köpést választotta a trágár kifejezések mellett.

(Zárójelben: nem cigány volt a fiú)



2012. dec. 20. 14:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A mai napon még el kellett volna fogadnia a bérletét, nem értem hogy miért tehette ezt meg a sofőr.
2012. dec. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Így van.

Gondolom ezért is lett olyan ideges, én is felhúztam volna magam ha a drágán megvásárolt bérletemet nem fogadják el mert kötekedős kedvében van a sofőr.(Bár én nem így fejeztem volna ki a dühömet)

2012. dec. 20. 14:44
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a buszsofőr hibája.Amúgy meg nem tudhatjuk ,hogy a srác miért csinálta ezt lehet,hogy sietett valahova.
2012. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
tettleges becsületsértés volt ... nem mondom, hogy megérdemelte, de megértem a srácot is
2012. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
94%
A srácnak nem így kellett volna "kezelni" a helyzetet. Érvelnie kellett volna. De neki volt igaza. A buszsofőr paraszt volt. Aztán a végén mi lett, fenn maradt a buszon?
2012. dec. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, leköpte és a sofőr anyját szidalmazva leszállt és elsétált mint ahogy leírtam.A sofőr letörölte az arcát egy zsebkendővel, annyit mondott,hogy "hülye bunkó" és becsukta az ajtót majd ment tovább.
2012. dec. 20. 15:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért a sofőr sem egy tünemény...

Igazából valamilyen szinten megértem a srácot, sőt. A buszsofőrök néha azt képzelik, hogy valami korlátlan hatalommal rendelkező, minimum félisteni lények, és ha kötekedős hangulatban vannak, jaj annak, aki nem szimpi. Én is ideges lettem volna a fiú helyében, de azért a köpködés elég rossz módszer volt. Mondjuk lehet, ha engem pécézne ki így egy sofőr, én sem tudnék higgadtan, hideg fejjel érvelni.

2012. dec. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%
Nagy arc lehet a csávó. Szerintem igaza volt. Én ma egy mávossal keveredtem egy kisebb veszekedésbe(késett a vonat 50 percet, nem akart igazolást adni, de nekem közben suli volt, szóval ez egy igazolatlan óra lett), és mintha a fallal vitatkoznék. Pedig rajtam kívül még vagy 10en igazolták, hogy késett a vonat. De nem, ő nem ad igazolást. Mert nem. Most ilyen analfabéta tajparasztoknak mit érveljek?
2012. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
91%

Sajnos volánbusz bérletem az életben még nem volt, de mind a budapesti mind a Hév bérletemen ez áll:


"Tetszőleges kezdőnappal váltható. Érvényes a jelölt kezdőnapon 0 órától a következő hónap kezdőnappal megegyező napon 02 óráig..."

Gyakorlatilag mind a köpködős, mind a sofőr analfabéta volt valószínűleg, nem lepne meg, ha mégse, kérem egy volánbuszozó javítson ki.

2012. dec. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es válaszoló, a srác gondolom félhavit bérletet vett, ott nem úgy van, mint a sima havi bérleteknél (volánosnál ez "A havi bérlet a rajta feltüntetett naptári hónap első napjának 0.00 órájától a következő hónap 5-én 24.00 óráig jogosít utazásra.", de félhavival még nem utaztam).
2012. dec. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!