Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez a buszsofőr nem agyament?...

Ez a buszsofőr nem agyament? A büdös ember, vgy a szájkosártalan kutya zavar téged jobban egy buszon?

Figyelt kérdés

Felszálltam a BKV-ra elfelejtettem rátenni a szájkosarat a kutyámra, mert én előbb harapok, mint a kutya. (Értsd. Ha valaki rálép, ő csak nyüsszent egyet, sosem kap oda, én viszont annál inkább odakapok az illetőnek, hogy miért ilyen figyelmetlen.)

Áll a busz, hátrajön a sofőr, hogy szálljak le vagy tegyek rá szájkosarat, tessék lássék fölbogóztam a szájkosarat, de közben mondtam a sofőrnek, hamár így hátrajött és ennyire a szívén viseli az utasok sorsát, akkor azt a büdös embert is szállítassa le, legyen szíves. Akinek valszeg bérlete sincs... Nekem bérletem is van, és a kutyának is lyukasztottam.

Ehhez hasonló szitu sokszor előfordult, én amúgy megértem, hogy rám szól, ez kötelessége, néha fölteszem magamtól is a szájkosarat...

De most komolyan büdösben rosszabb utazni, vagy egy szájkosár mentes kutya mellett? Őszintén!

Ha már hátrajött a vezetőfülkéből a büdös embert miért nem szállította le?

Ez idegesít.


2010. júl. 26. 12:36
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Kár ezen ennyit lamentálni. A BKV utazási feltételeiben az szerepel, hogy tilos kutyát szájkosár nélkül szállítani, az nem, hogy büdös ember nem szállhat fel a járművekre. Ha még jó is a logikád (én sem szeretek büdös ember mellett utazni) akkor is a söfőrnek a szabályzat szerint kell eljárnia...
2010. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Inkább a kutyád, mint a sok büdös ember. De sajnos a szabály az szabály.
2010. júl. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, szabály oké...

Nekem viszont úgy rémlik, hogy a buszsofőrnek ahhoz is joga van, hogy az "ápolatlan", ezáltal utasokra veszélyes (mert ugye aki ennyire bűzlik, az még a "szabályok szerint fertőző beteg is lehet) egyéneket is leszállíthatja.

Csak gondolom rajtam és a kutyámon könnyebb fitogtatni a picinyke hatalmát, mint egy büdös emberen. :/

2010. júl. 26. 13:36
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Azt, hogy a kutyád nem veszélyes, csak te tudod. A sofőrnek kötelessége megóvni az utasai testi épségét, ha bármi történik, ő a felelős. Írhatna ide valaki olyan kérdést is, hogy mért nem szállította le a sofőr a szájkosár nélküli kutyát. Attól még a hajléktalant is leszállíthatta volna, de ez valószínűleg nem olyan könnyű eset, nincs idő a menetrendben huzakodásra.
2010. júl. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát igen, a szabályokban tulajdonképp az is benne van, hogy a büdös ember nem utazhat, csak nem ilyen megfogalmazásban. "Tilos a járműveken tisztátalan ruhában tartózkodni", meg tilos az utasok kényelmét és nyugalmát zavarni. Leszállíthatta volna őt is nyilván, de ahogy te is írtad, vele megbirkózni nehezebb, mint egy kulturált embert megkérni, hogy szerelje fel a szájkosarat.


És hát tényleg úgy van, hogy te hiába tudod, hogy a kutya békés, az utasok ezt nem tudhatják, és aki fél a kutyáktól, az akkor is félne, ha megnyugtatnád. Ráadásul sajnos sok gazda félreismeri a kutyáját és/vagy nem tud bánni vele (ne értsd félre, nem rád gondolok), de miattuk is azt mondom, inkább legyen ez a szabály következetesen betartatva. Nekem is világéletemben volt kutyám, nem is félek tőlük, mégis egyetértek ezzel a rendelkezéssel, én is ismerek olyan embert, akit megharapott egy még gyerekkorában, és nem tud felnőttként sem megszabadulni az irracionális félelmétől. Meg olyan gazdát, aki váltig állítja, hogy a kutyája nem harap, aztán ha mégis belekap valakinek a kezébe, közli, hogy a másik volt a hibás, miért tett olyan hirtelen mozdulatot stb.


Ja és hogy a vastagbetűs kérdésedre is válaszoljak, ha már ennyit szövegeltem: engem kevésbé zavar a kutya :). De azért te se "harapj", ha véletlenül a lábára lépnek, velem is előfordult, aztán kértem a bocsánatot szegény kutyustól :)

2010. júl. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ezekszerint a szabályok szerint egy busz kb. 50 fős utasából a sofőr 43-at leszállítathatna, mert vagy büdös, vagy zavaró, vagy zajos, vagy eszik, iszik... XD
2010. júl. 26. 18:25
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

Van tudod, az a tipikus magyar szokás, hogy a magyar utazás közben eszik. És az sem zavarja, hogy a villamos csak három megállót viszi, képes elővenni a sült kolbászt, és ott enni.

Ez saját tapasztalat.

Sajnos tényleg szabály van a kutyára, hiszen csak te tudod, hogy nem bánt. Meg sosem tudhatod, hogyan reagál különféle, büdös, agresszív emberekkel szemben. Még akkor sem, ha jó ismered.

2012. máj. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!