Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről aki ahol tud ott segít másoknak de ha ö szorul segítségre akkor inkább szenved de nem kér segítséget mástól?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 17:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Olyan ember,aki törekszik az önállóságra! :D amúgy mintha csak engem írtál volna le....Inkább segítek másnak 100x, de én nem kérek másoktól segítséget.
2012. dec. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ezek az oszinte emberek. Akik nem azert segitenek masokon, hogy a sajat lelkuket erezzek konnyebbnek, vagy hogy elismerest kapjanak es buszken allithassak magukrol, ok mennyire fantasztikus lenyek. Isten ovjon az ilyen emberektol! Ex-aposom volt ilyen, tobbek kozott ennek is nagy szerepe volt abban, hogy most mar csak ex. O is es a lanya is.
2012. dec. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
Valamilyen szinten zárkózottak, egyéb dolgok miatt, amit csak ők tudhatnak. Még a legjobb barátjaik között is megválogatják a legjobbakat, akiktől hajlandóak segítséget kérni, de azt is elég gyámoltalanul teszik. Igazából arra vágynak, hogy mások vegyék észre, hogy segítségre van szükségük, hiszen ők mindig észreveszik, ha valakinek segítségre van szüksége, és kérés nélkül cselekszenek. És rendkívül hálásak annak, aki észreveszi a szükségüket.
2012. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az ilyet mifelénk "mártíromkodónak" nevezzük.
2012. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Utolsóval egyetértek, én is ilyen vagyok. Segítek, akinek kell, de nekem nagyon rossz érzés másoktól szívességet kérni, ha nincs más megoldás. Olyankor nagyon rosszul érzem magam, mert olyan, mintha kihasználnám. De ha tőlem kérnek valamit, megteszem, ha van lehetőségem rá.
2012. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó előtti, elnézést.
2012. dec. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, miért csinálja ezt, milyen súlyos probléma esetén és kivel.

Én azért nem szeretek segítséget kérni, mert:

1. nem akarok tartozni, lekötelezve lenni

2. esetleg szégyellem a problémát magát

3. nem akarok tehetetlennek tűnni

4. nem akarok más terhére lenni

5. aki segíthet, azt nem ismerem, akit ismerek az nem tud segíteni

Egyelőre ennyi indok jut eszembe.

2012. dec. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!