Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Tényleg olyan nehéz a magyar...

Tényleg olyan nehéz a magyar nyelv a külföldieknek?

Figyelt kérdés

Tényleg olyan nehéz a magyar nyelv a külföldieknek,vagy csak a magyarok találták ki?

Milyen hangzása van a magyar nyelvnek egy külföldi számára??

És melyek azok a nyelvek ami szerintetek nehéz nyelv Európában?


2011. ápr. 19. 18:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

Igen, nehéz. A magyarok nagy része nem tudja helyesen használni a nyelvet, akkor mit gondolsz, egy külföldi mennyire tudja?


A külföldiek számára a nyelvünk pattogós, mekegős, furcsa nyelv, ezt több saját külföldi ismerősöm (eltérő nemzetiségűek: olasz, angol, spanyol, török, brazil), illetve ismerőseim külföldi ismerősei is alátámasztotta.


A legtöbb európai nyelv viszonylag nehéz, az egyik legkönnyebb talán az angol.

2011. ápr. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

első, ezt a mekegősséget csak megerősíteni tudom, angol anyanyelvűek pont ezt mondták nekem. gyors, mekegős :D


a nehézség relatív, nagyon lényeges, hogy milyen külföldi az a külföldi. egy angolnak nyilván nehezebb mint mondjuk egy arabnak, szlováknak...

2011. ápr. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Pontosan az a baj, hogy mi ezt bebeszéljük magunknak, hogy a mi nyelvünk nehéz a külföldieknek. Sajnos inkàbb nekünk nehéz megtanulni valóban egy nyelvet.


Hiszen a mi nyelvünkben nincs is nõi és férfi nem. A németben, franciàban stb. viszont van. Nekünk még ehhez is külön hozzà kell szokni. Nagyon sok külföldit ismerek, akik szinte tökéletesen beszélik a szép magyar nyelvünket. Ezért a magyar nyelvtanàroknak is hàla jàr. Bizony àm.

A màsik pedig attól is függ, hogy melyik magyar hogyan beszéli a magyart, pl. én azt hallottam a külföldiektõl, hogy dallamos a magyar nyelv.

2011. ápr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
48%

Nehéz nyelvnek számít a magyar. Európában egyedül a szláv nyelvek nehezebbek nála. Az újlatin nyelvekből ugyanis kb. 3-4 év alatt felsőfokúzni lehet, a germán nyelvekből detto, ezek a világ legkönnyebb nyelvei egyébként.

Amiről nincs fogalmam se, az a görög nyelv és a török (ha még az utóbbit is Európához vesszük).

Én csak olyan külföldieket ismerek, akik itt élnek egy ideje és beszélnek magyarul, szerintük persze, hogy érdekes, szép hangzása van a nyelvnek. Általánosságban nem tudom mi a véleménye azoknak, akik kívülállók.

2011. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
És a szlávoknak mennyire nehéz megtanulniuk magyarul?
2011. ápr. 19. 19:53
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Harmadiknak: az, hogy a magyarok nehezen tanulják az idegen nyelveket (köszönhető ez a rossz nyelvtanításnak az iskolákban, és az eltérő logikai felépítettségnek nyelvenként), nem jelenti automatikusan azt, hogy nem nehéz a magyar. Egy átlagos európai el nem tudja képzelni, hogy a "szobában" szóban hol van a rag, nagyon kevés nyelvben rakják össze. Ez csak egy példa.


Szerintem nem túl szép hangzás alapján a nyelvünk, rengeteg "e" betű van benne, és érdekes betűkapcsolatok és hangzások, egy külföldi számára mindenképp. Viszont szerintem logikus felépítésű. A világon mindenfelé rengeteg magyar tudós élt, él, és fog élni, sok dologra magyarok jöttek rá (ami nem is feltétlen egy magyar nvéhez fűződik, vagy nem is tudunk róla). Külföldi professzorok szerint, akik tanulmányozták a nyelvünket, az egyik leglogikusabban feléptett nyelv, ezáltal a "magyarul gondolkodók" is nagyon logikusan tudnak gondolkodni, ha képesek kihasználni a lehetőségeiket. Szerintem az, hogy egy tárgynak nemet adunk, abszolút nem logikus, mert miért lenne neme a radiátornak, az asztalnak, a kutyának, a macskának (persze csak mint faj, az egyednek van). Mi alapján hímnemű a kutya, és mi alapján nőnemű a macska? Persze valamilyen szinten én is gy gondolom (a kutyákat inkább férfiak, a macskákat inkább nők szeretik, bár ez hatalmas közhely és nem is igaz, de a macska viselkedése azért valóban nőiesebb, mg a kutyáé férfiasabb). De mindettől függetlenül nem logikus. Na de ez már teljesen más kérdés.


Első voltam egyébként :)

2011. ápr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
93%

Ebben a kérdésben nem mi, magyarok vagyunk illetékesek, hanem az, aki vette a fáradságot, és megtanulta a mi nyelvünket.

Állítólag könnyebb, mint a szláv nyelvek.

2011. ápr. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

"Tényleg olyan nehéz a magyar nyelv a külföldieknek?"


Idegen nyelvet megtanulni nehéz. Mindenkinek, minden idegen nyelvet.


Ha arra vagy kíváncsi, hogy más nyelvekhez képest mennyire nehéz a magyart mondjuk középfokon megtanulni egy külföldinek, akkor a válasz az, hogy valószínűleg nehezebb egy újlatin nyelvnél, de könnyebb egy szláv nyelvnél. A magyar az európai középmezőnyben van nehézségben.


Nem mindegy persze, ki tanulja. Angoloknak nagyon nehéz a magyar, ennek pedig a fő oka, hogy rossz módszerrel tanulják. Ugyanis a szláv nyelvek vagy a latin mintájára oktatják úgy, mintha "esetek" lennének benne. Így nem lehet magyart tanulni, ez rossz módszer.


Oroszok, arabok, izraeliek elég könnyen és szépen megtanulnak magyarul. Erre sok példát láthatsz itteni egyetemeken, ahol külföldi vendéghallgatók vannak.

2011. ápr. 20. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
92%

19:28


"Amiről nincs fogalmam se, az a görög nyelv és a török"


Kb. a magyarral vannak egy ligában. Persze eléggé eltérő a szerkezete mindkettőnek egymástól és a magyartól is, de a nehézségi fok hasonló. Bár a törökről nem sokat tudok.

2011. ápr. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
96%

20:10


"Szerintem nem túl szép hangzás alapján a nyelvünk, rengeteg "e" betű van benne, és érdekes betűkapcsolatok és hangzások, egy külföldi számára mindenképp."


A leggyakrabban kétféle ízlést lehet megfigyelni a nyelvekkel kapcsolatban. Az emberek egyik fele szereti a monoton, egyszerű hangzású, dallamosnak nevezett (szerintem unalmas) nyelveket. Ezek azok, akik az olaszért rajonganak, amiben nagyon kevés hang van és eléggé kiszámítható ritmus. Az emberek másik fele a változatos hangzásvilágot, az érdekes hangzást szereti. Nekik tetszik mondjuk az orosz, finn, magyar vagy a francia. Nincs általános szabály, mert ez két nagyon különböző ízlés. Egyszerű tesztkérdés, hogy valakinek a spanyol vagy a portugál tetszik-e jobban.


Egy angoltól azt hallottam, hogy azért szeretett bele a magyar nyelvbe, mert abban olyan szavak vannak, mint a "repülőtér". Vagy a közismert "legszebb magyar szó" a cipőfűző. Akinek az olasz vagy a spanyol (a maga 5 db magánhangzójával) a nyelvek szépségideálja, az nyilván ki nem állhatja ezeknek a hangzását.

2011. ápr. 20. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!