Vertek gyerekkorodban?

Figyelt kérdés

Ha igen miért és hogyan?

Csak egy enyhe nyakleves volt, vagy durvább?

Azért, mert rossz voltál, vagy a szüleid voltak agresszívak?


2012. dec. 28. 12:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
rossz voltam, nadrágszíjjal ... de ritka volt, talán 4-5 alkalom, és nem emlékszem rá vissza úgy, hogy megviselt volna egy életre (persze, akkor biztos fájt marhára :))
2012. dec. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem, de minden más módon is tudtak bántani, érzelmi zsarolással, ordibálással.
2012. dec. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, rendszeresen, főleg édesapám. Olyan 4-5 éves koromtól kezdve, egészen 16-17 éves koromig. Véleményem szerint nem érdemeltem meg. Váratlan tört el belőle az agresszió, volt hogy azért mert kiskoromban felébresztettem amikor ő délután aludt és hangosabb voltam, volt, hogy azért mert véletlenül eltörtem egy poharat, vagy mert épp idegesítettem. Nem 1-2 nyakleves, van olyan emlékem amikor pl. 6 éves vagyok, összekuporodva ülök a kanapé előtt a földön, ő pedig papuccsal ver..

A mai napig vannak rémálmaim, amikor éjjel úgy kelek fel, hogy kiabálok: "Ne bánts apa, nem én voltam!"

Ennek ellenére egyetemre járok, rendes életem van, hiába viselt meg, el tudtam/tudom rendezni magamban a dolgokat, a múltból az emlékeket.


22/N

2012. dec. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem, maradt a lelki terror.
2012. dec. 28. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem is vert apám.Születésem óta folyton csak bántani tudott.Gyerekkoromban mindennel idegesítettem,hisz gyerek voltam és egy gyereknek még mindent meg kell tanulnia,azt is,hogy hogy egyen az asztalnál és azt is,hogy nem csimpaszkodik bele csak úgy mindenki nyakába.A gyerek az gyerek.És hozzám egyik szülőmnek sem volt türelme.Különösen apámnak nem.Anyámról el tudom mondani,hogy ő legalább törődött velem és felnevelt még a türelmetlensége ellenére is.De apám ha olyanja volt,lelépett otthonról,szinte alig láttam.Szóval apám is megvert,ha hangos voltam és minden étkezésnél kaptam tőle egy jó nagy nyaklevest,ha valami nem tetszett neki.Egyszer már nagy lány voltam,de elég csúnya dolgot műveltem:beleolvastam anyám naplójába és ott leírta,hogy apámat mindennel idegesítem.Onnan is látszott,hogy ez az ember kapa,sosem lesz jó a viszonyunk.És nem is igazán érdekel,hogy jó lesz e.
2012. dec. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Anyámtól, nevelőapámtól sokszor kaptam.

Volt hogy anyám a szomszéd elött rúgdosott meg az udvaron, csakmert nem akartam magammal vinni az öcsémet a barátnőmhöz (én akkor kb.14 az öcsém 11!!)

Elsős voltam mikor apám bőr szíjjal szétverte a hátamat csak mert 5perccel késöbb értem haza a suliból. Tél volt és a tanárnő minden nap kikísért minket a kapuhoz. Azért késtem mert bement a kabátjáért a tanáriba és neki állt trécselni.


Soha nem bocsájtom meg nekik, de nem hánytorgatom fel. Anyával "jóban" vagyok, de nevelőapám már vagy 10éve nem láttam. Anyát is verte sokszor. Elváltak.


Anyám egyszer az öcsém fejére akkorát csapott a fém szemeteslapáttal, hogy felszakadt a bőre. Volt ám lelkiismeretfurdalása.


Ezekre nagyon emlékszem.... de sokkal több volt! :-(

2012. dec. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok

Azt elfelejtettem odaírni, hogy értelmes felnőtt nő lett belőlem. 25 éves vagyok, most készülök családot alapítani és az egész életemből én csak tanultam! Soha-soha nem fogom bántani a gyerekeimet!!

2012. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

2x kaptam maflást.

Egyszer, apától kiskoromban, mert nem raktam rendet a szobámban és vissza is feleseltem.


Egyszer anyától, mert valami durvát mondtam.


Mindkettőt megérdemeltem (így utólag belátva), de leginkább a büszkeségemnek fájt, mint a testemnek.


23/L

2012. dec. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elvertek, ha rossz voltam. De ezt akkor sem éreztem problémának, mai fejjel pedig látom, hogy sokkal egészségesebb dolog, mint például a lelki terror, amiben a gyerek személyisége sérül és életre szóló nyomot hagy benne.
2012. dec. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Soha nem kaptam egy pofont sem, mégis tudtam mit szabad mit nem. Van egy 3 éves kisfiam, hát mint mondjak, néha ütnék:) de eddig "megúsztuk"
2012. dec. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!