Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Haza kell költöznöm, de már...

Haza kell költöznöm, de már most rettegek. Jobb az öngyilkosság?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta borzasztó kapcsolatom van a családommal. Apánk elment, így anyàm egyedül nevelt fel hármunkat, sokszor a nagyszülőkhöz lepasszolva. Mindig testvérharc folyt köztünk a testvéreimmel anyànk szeretetéért, verekedtünk, vitàztunk. Azt hiszem, a körülményeknek hála, hogy elég ferdült személyiségűek lettek a testvéreim.


Anyám amúgy amolyan tipikus Skorpió: mindig mindennek úgy kell lennie, ahogy ő akarja, vagy jön a megtorlás. Kisebb korombam fizikailag is bántslmazott, majd jött a lelki terror. Mivel elég eltérő személyiségek vayunk, általában mást akartam, mint ő, midig kihasználta, hogy ő parancsol és függök tőle. De nem is az a durva, amiket megtiltott (pl. 15 évesen ne merjem magam festeni, 18 évesen sen sem mehetek buliba), hanem ahogy tette: folyamarosan ordított, mint egy idegbeteg, soha nem volt hajlandó kompromisszumra, mkndent lenézettt és leszólt, amit akartam.

A húgom teljesen ugyanez a személyiség, a bátyám is csak ordítva szól hozzám.

15 éveseon ott tartottam, hogy bevettem titokban pár gyógysuert, hátha meghalok. Egyszerűen nem bírom elviselni ezt a gyülölködő, lenézò és korlátozó légkört, a rengeteg rosszindulatot, bàntást.


Amibt tudtam, elköltöztem, de 1,5 után most haza kell mennem, mert megszűnt a munkahelyem és féléve hiába keresek állást, a félretett pènzemen és diákmelóból éltem, de havi 30-40 ezerből ldhetetlen mindent fizetni. Haza kell mennem és előre rettegek attól, hogy mi vá rám, úgy érzem, egy féléven belül megint eljutok az öngyilkosság gondolatáig....


Nem tudok költözni rokonkkhoz, páromhoz vagy koliba. Nincs más lehetőségem.


2012. dec. 28. 20:17
 1/4 anonim válasza:
52%

AZ ÖNGYILKOSSÁG SOSEM MEGOLDÁS!!! BíZZ BENNE, HOGY JÓRA FORDULNAK A DOLGOK ÉS TÚL LESZEL EZEN IS HIDD EL!

SOK ERŐT HOZZÁ ÉS KITARTÁST!!!

2012. dec. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem jobb az öngyilkosság. Nézd meg meddig jutottál: egyszer már eljöttél onnan, dolgoztál, éltél. Ha ilyenekre képes vagy ezek után is, akkor ne hagyd hogy tönkretegyenek, nehogy emiatt kegyél öngyilkos! Nem volt boldog gyerekkorod, de nehogy már véget vess mindennek miattuk. Csakazértis bírd ki.
2012. dec. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem se volt szép gyerekkorom. Félárva voltam anyámtól nem kaptam szeretetet. Sose volt hozzám kedves szava nem ölelt meg puszit se adott! Mintha nem is volnák a gyereke. Bezzeg a bátyám! Ő volt a mindene! Csak magamra számíthattam! De fel a fejjel! Nem lehet mindenkinek szuper jó sorsa! Ami nem öl meg megerősít! Az öngyilkosság nem megoldás! Csak a végső lehetőség, ha már nincs más alternatíva. Akkor is rizikós. Mi van ha nem sikerül?
2013. jún. 4. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem jobb
2020. jún. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!