Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor költözzek? Vagy mi!?

Most akkor költözzek? Vagy mi!?

Figyelt kérdés

Röviden annyi a lényeg, hogy már nem tudom, hogy mit csináljak... Most végzek a gimibe és nagyon tanulnom kéne az érettségire, de nem tudok... Semmit sem tudok tenni. Amikor itthon vagyok akkor olyan negatív érzések törnek elő, hogy nem tudok semmit se csinálni. Folyton csak a veszekedés van. És persze mindig én vagyok a hibás... Saját véleményem az nem lehet. Ha kérdeznek valamit akkor meg se várják, hogy válaszoljak. Mintha nem is lennék. Már mindenen veszekszünk...inkább már nem is szólok vissza csak otthagyom. Semminek sincs értelme... Már nincs értelme élnem. Kár, hogy gyáva vagyok megtenni...

Gondolkoztam nagyon sokat ezen és arra jutottam, hogy a legjobb lenne, ha elköltöznék. De nem tudom,hogy hova. Illetve tudom, egy rokonhoz... De ne állnak úgy anyagilag, hogy még engem is eltartsanak (persze szívesen befogadnának, de tudom...) és azt sem akarom, hogy miattam vesszen össze a család. Semmi életem nincs. Már mindent eldöntöttek helyettem. Senkim sincs... Utálok élni!

Mit tegyek? Költözzek? Hogyan mondjam meg itthon, hogy költözni akarok? Ha elmennék azt észre se vennék, de gondoltam csak szólók vagy valami...

Nem vagyok az a sírós típus, de mostanában egyre többször jön rám... Most is, úgyhogy bocsi a megfogalmazásért! Már nem bírom tovább ezeket a monoton hétköznapokat...



2012. dec. 3. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

És mi lenne, ha kollégista lennél? Az nem olyan drága, de ott lehetsz több hónapot is úgy, hogy nem mész haza. Vagy esetleg barátokkal többen összeköltözni egy albérletbe.

Ha egyik sem jó, még mindig lehet az a lehetőség, hogy a rokonokhoz költözöl, és dolgozol, amiből adsz nekik valamennyit, vagy néha te vásárolsz be, stb. Lehet, hogy ez így megfelelne nekik, kérdezd meg, hátha.:-)

2012. dec. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Délutántól estig nyugodtan tanulhatsz a suliban. Beszéld emg a portással, hogy este együtt zárjátok az ajtót! :) A sulikönyvtárba is beülhetsz, vagy nagyobb városi könyvtárba. Egyes kávézó helyeken sem néznek ki, ha órákig melegszel és olvasol ott.
2012. dec. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, mintha rólam beszélnél. Én is azt tanácsolom, hogy mindenképp költözz el, menj kollégiumba, vagy barátokkal albérletbe vagy bármi, de ez így nem mehet tovább.
2012. dec. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is beállok a sorba, és azt tanácsolom, hogy menj koliba. Ha van olyan ismerősöd, aki szintén kolis, akkor menj oda, ahol ő van. Ha egy kicsit távol leszel az otthontól, talán megoldódnak a gondok.
2012. dec. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szüleid támogatják és van hely, akkor legyél kollégista. Bár ott se lesz sok nyugtod.

Egyébként az a tuti, ha délután beülsz egy könyvtárba és ott tanulsz estig. Más környezet, nyugis, ráadásul esélyed sincs mást csinálni, csak tanulni, így hatékonyabb vagy.

2012. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Írj nekik levelet! Kezd úgy hogy: - Ha már elkezdet olvasni a levelemet ,akkor olvasd végig.

2012. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
mintha én írtam volna. én a kolin gondolkodom,mert itthon már nem bírom. én ezt úgy oldom meg, hogy inkább beülök egyedül nyilvános helyekre, és ott tanulok. kitartást!!!! az én helyzetem is borzalmas de még csak eszembe sem jut az öngyilkosság. Most ez egy sötét korszak, de egyszer majd vége lesz. Fel a fejjel!
2012. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy legalább Ti válaszoltatok, ez... ez, hogy teljesen idegen embereket sokkal jobban érdekel... vagy....

DE nem,... ezt így nem!


Nem leszek többet gyáva... félek, de nem vagyok gyáva! Úgyis mindegy. Sajnálom... ez így nem megy...

Már semminek sincs értelme! Sajnálom...

2012. dec. 8. 20:41
 9/9 anonim ***** válasza:
figyelj tudom, hogy most rossz, de ne add fel, légyszíves!!!!!!! menni fog. ne csinálj semmi hülyeséget. én írtam az előzőt, az én életem most egy rakás sz.ar, de nem érdekel, tudom ,hogy jobb lesz. imádok élni, szeretem a telet, a napsütést, az illatokat, mindent, és nem érdekel, hogy hogy bánnak velem, vagy hogy néha nagyon rossz, eszembe sem jut, hogy feladjam az életet, max néha el akarok menni messzire.csak gondolj bele, miért érdekeljen téged valaki, akit te nem is érdekelsz? majd lesznek olyanok, akiket viszont érdekelni fogsz, és szeretni fognak! minden jobb lesz, higgy nekem!! remélem, még írsz.:)
2012. dec. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!