Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki "különleges...

Van itt olyan, aki "különleges" névvel élt és megváltoztatta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom felnőtt-e már az a generáció, akik ezeket az embertelen neveket kapják. Ha igen, akkor kíváncsi vagyok titeket mennyire viselt meg? Mikor változtattátok meg? És mi volt a keresztnevetek?


2013. jan. 3. 17:45
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én csak olyat ismerek, aki viszonylag ismert nevet váltott viszonylag ismertre. Mátéból Gergely, Sándorból Alex.
2013. jan. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
80%
Viktorból mikor lesz Szervác?
2013. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
85%

én Zsuzsannából lettem Bianka

szerintem nem volt különleges csak borzalmasan ronda hangzású, avítt név, hóbortos macskamániás 80 éves, rózsaszín mamuszos nénikéknek elmegy.

2013. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
100%

Részlet Vujity Tvrtko Pokoli Történetek - Különkiadás című könyvéből:


"Fura nevek hálójában


Ugyancsak meghökkentünk, amikor az arubai Sztálin nyomán idehaza is elkezdtük keresni a furcsa nevű embereket. Sztálin nevű állampolgár ugyan pillanatnyilag nem lakik kies hazánkban, megtaláltuk viszont Halál Pál temetkezési vállalkozót, a végtelenül sikamlós stílusú Ondóékat, Kuki doktor urat, aki nőgyógyászként praktizált, Szegediné Bögyös Rózát, Szőrös Irént, horgunkra akadt a Punci család, Mocskos Klára, és vagy huszonhat B.zi. Már úgy értem, B.zi vezetéknevű polgártársunk. Ezeknek az embereknek a többsége egyszerűen elvarázsolt bennünket a kedvességével, és jórészt humorosan, vagy egyenesen büszkén fogták föl, hogy ilyen fura nevet hagyott rájuk édesapjuk. A Somogy megyei Köcsög István például büszkélkedett is vele, hogy ő az ország egyetlen hivatalos, telefonkönyvbe is bejegyzett Köcsögje. Ám Fütty Imre egyszerűen nem értette, mit akarunk tőle.

-Parancsoljon, Fütty Imre - jelentkezett be a telefonba.

-Üdvözlöm, olyan embereket keresünk, akiknek furcsa neve van.

-Igen? Én ilyet nem ismerek.

-De az ön neve...

-Mi? Az, hogy Fütty Imre, magának furcsa?

-Hát ugye, fütyimre...

-Na igen, fütyimre, igen. És? Mi ebben az érdekes? Tőlem jöhetnek forgatni, de semmi különöset nem fognak találni.

-Megbocsásson, más Fütty is van a családban?

-Persze, a fiam.

-És szabad tudnunk, őt hogy hívják?

-Igen: ifjabb fütyimre.

Elbúcsúztam. Nem akartam szilánkokra törni az illúzióját. De rajta kívül az összes riportalanyunk tudta, hogy a neve mosolyt csal az emberek arcára. És zokszó nélkül belement a riportba. Talán mert én is mindig úgy mutatkoztam be nekik a telefonban: Üdvözlöm, Vujity Tvrtko vagyok. És azért valljuk meg, ez a név se semmi!"

2013. jan. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
56%
Hát, pedig a Biankának is van egy kis beütése...
2013. jan. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem hiszem hogy anyámék korában lett volna Kandida név pedig az is jóval a mikroszkóp után volt. Még a helyesírás ellenőrző is aláhúzza :D
2013. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
92%

"egyik barátnőm Eszmeralda volt. 24 éves korában változtatta meg, mert tudományos pályán dolgozik és kellemetlenek érezte ezt a nevet"


Ez pláne akkor hangzik érdekesen, ha az illető a látáskárosodás területén kutat...

2013. jan. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
nekem inkább ritka nevem van, gyerekként meg akartam változtatni, de már szeretem a nevem, pont mert nem tucat.
2013. jan. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
És mi az a ritka név? Mária? Emese? János? Zoltán? Manapság ezek a ritka nevek...
2013. jan. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem kérdezed? Ráhel a nevem, nem hiszem h nagyon gyakori lenne.
2013. jan. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!