Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért megy másoknak szerintem...

Miért megy másoknak szerintem könnyen?

Figyelt kérdés

Folyton olvasom itt az akár tőlem fiatalabbaktól(20 alatt,és kicsivel felette,pl 20-22) is,hogy már külön élnek,vagy a párjukkal,meg hogy már dolgoznak,és saját maguknak állnak mindent.

Én akárhogy küszködöm,nem találok munkát,szakmát is még most akarok letenni,hogy ne csak érettségim legyen.Persze anyagiak miatt felsőoktatás nem jöhet szóba.....

Egyszerűen olyan mintha másoknak sokkal könnyebben menne "felnőni",önálló életet élni végre.....szerintem én erről 25 éves koromig álmodni se tudok,otthon meg csak anyagi teher vagyok(persze nem szándékosan)......

Semmi kiutat nem látok.


2013. jan. 5. 07:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
62%

Miből gondolod, hogy másoknak könnyű?


21 éves vagyok, több mint 4 éve párkapcsolatban élek. Ebből 3.5 év távkapcsolat volt heti egy találkozóval, ami csupán néhány órát jelentett. Én tanultam, a párom dolgozott. Tudatosan készültünk mindenre. Két szakmám van, egy középfokú és egy felsőfokú. Ő amennyit tudott megspórolt a fizetéséből, én diákmunkáztam. Az iskola befejezése után, egy nagyobb összegű megtakarítással albérletbe költöztünk, amihez ha nem muszáj nem szerettünk volna nyúlni. Egy fizetésből éltünk 5 hónapon keresztül mert én nem találtam munkát. Ez annyit jelentett, hogy havi 110 ezer forint jutott kettőnkre amiből az albérlet elvitt 50 ezret (Bp) és fenntartottunk mellette egy autót is. Egyáltalán nem volt könnyű ennyi pénzből gazdálkodni de örültünk, hogy végre élhetjük együtt a saját életünket. 5 hónap után találtam munkát így a megtakarításunk is megmaradt szerencsére. Megtanultunk spórolni, mivel a kényszer rávitt, így ma már az én fizetésemnek majdnem a teljes összegét félre tudjuk tenni.


Másoknak se olyan könnyű, mi is megszenvedtünk mindenért.

2013. jan. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Én csak arra gondoltam,hogy nekem esélyem sincs "megszenvedni" ezeket a köröket....ha a párom és én is keresnénk,még az sem lenne elég semmire.

Most ő egy szakmával,én meg egy érettségivel vagyok munkanélküli.

2013. jan. 5. 08:16
 3/24 A kérdező kommentje:

14 éves korom óta minden nyáron diák-munkáztam,és mellette segítettem a földjeinken is.Elég kemény volt fizikailag kb a semmiért.Gondolj bele,hazaértem a gyakran 14 órás pultos/takarítói melóból,ettem,és irány a földre.....majd utána kis pihenő és megint munka.Csak annyit keresetem vele,hogy állhassam azt amit másoknak a szülei amúgy is állnak,mert alap dolgok.

Tavaly már akárhogy rohangáltam,nem találtam sehol munkát!

Most meg nekikezdtem egy érettségi utáni kétéves "szakmának",amiről már az első félévben tudtam,hogy nem megy,nem tetszik,és munkát se kapnék vele sehol....de ott kellett maradnom szülői rászólás miatt....most mikor volt lelki erőm a tiltás ellenére otthagyni,lelkileg jobb,de anyagilag sz*rabb. Azért viszont nem akartam járni egy olyan képzésre,amivel kicsit sem járok jól,hogy anyám x ezerrel több családit kapjon.

Sehol semmi munka,a munkanélküliben meg pont idén semmi szakma nem indul,csak ilyenek h ECDL.....mert azzal sokat érek ám.

2013. jan. 5. 08:22
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Igen, így nehéz. De hidd el, az első hónap után amikor elkezdtem a felsőfokút azt mondtam magamban, hogy ez engem nem érdekel, nem tetszik igazából és nem erre számítottam. :) Legszívesebben befejeztem volna mert idővel kiderült, hogy elhelyezkedni se lehet vele igazán ha nincs protekciód. De aztán úgy gondoltam, hogy ha elkezdtem és már csinálom x hónapja akkor befejezem. Végül az egészből az lett, hogy nem is a szakmáimban helyezkedtem el. A munka kereséssel kapcsolatban pedig annyit tudok mondani, hogy ne add fel. Én több mint 150 helyre jelentkeztem és 9 interjún voltam mire sikerült. Sokszor rohadtul elegem volt az egészből, 2-3 alkalommal jól kibőgtem magam aztán küldtem tovább az önéletrajzomat ahova csak tudtam. Szóval kitartás! :)

2013. jan. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
68%

Hát, én 27 éves vagyok, mégis, mintha én írtam volna a kérdést.

Nekem nem akar a szakmai életem sehogy sem beindulni, úgyhogy addig nem is tudok mit csinálni, mint itthon lakni. Amiből mondjuk nincs gond, nagyon jól kijövök a családdal, és olyan a ház elrendezése, hogy gyakorlatilag külön vagyok (az emeleten egyedül), de akkor is...

És nem látom a kiutat sem. :( Dolgozom, de alig-alig fizetnek ("Válság van, te pályakezdő vagy...")

Nem tudom, mi lesz. :(((

2013. jan. 5. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Ezt csak azok tudják megtenni, akik olyan helyen laknak, vagy tanulnak, hogy egyáltalán lehet találni valami munkát.

Nem mindegy ám, hogy az országnak melyik részében élsz.


Én is olvasom itt, hogy elmennek suli mellett diák-munkára, meg a multikhoz árufeltöltőnek és hasonlók. De aki olyan helyen él, hogy van 3 multinak 1-1 üzlete a városunkban, és az ilyen diák-munka-jellegű munkaköröket betöltik a főállású alkalmazottak gyermekei, családtagjai, akkor a többi már csak álmodozhat róla.


Én nem azt mondom, hogy aki suli mellett dolgozik, az könnyű, viszont ha lehetőség van a munkára, azt mindenki maga dönti el, hogy felvállalja, vagy nem.

De akinek a lehetőség sem adott, az bizony úgy tekint a jövőbe, mint te Kedves Kérdező.


Nem tudom hány éves vagy, és azt sem, hogy hol élsz, no meg milyen végzettséged, esetleg szakmád van.

Nagyon meglehet, hogy csak akkor fogsz tudni előrébb lépni, ha úgy döntöl, hogy akár többszáz km-re otthonodtól (akár Pest, akár a nyugati határ-rész) megpróbálsz magadnak munkát találni, mert ha az van, akkor már albi is lesz, és akkor talán elindulhat az életed is valamerre.

2013. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Első:köszi próbálok kitartani!:)

Utolsó:hát igen,és ráadásul én nem jövök ki a családdal,meg már szeretnék együtt élni a párommal.Ő még talán találna valahol munkát,mert van egy jó kis szakmája,de azt meg nem fogom engedni,hogy eltartson://

2013. jan. 5. 09:38
 8/24 A kérdező kommentje:

Csak sajnos azt nem tudom,miből lenne még arra is pénzem,hogy elmenjek az ország egy jobb területére.

21 leszek,Dél-Alföldi vagyok,és jelenleg csak egy érettségim van:/

Hát ez az,hogy kisvárosban élek,semmi lehetőség.De még arra e,hogy legyen egy kis tőkém elindulni valamerre...

2013. jan. 5. 09:43
 9/24 A kérdező kommentje:

És hát igen,szegény családból való vagyok,édesanyám is a semmiből nevelt 4 gyereket,rá se tudok anyagiakban számítani,és nem is szeretnék.

Nehéz ez....

2013. jan. 5. 09:46
 10/24 anonim ***** válasza:
55%

6-os vagyok, szintén a dél-alföldről.

Lehet, hogy ugyanarról a városról beszélünk? De az biztos, hogy ugyanazt látjuk, érezzük, tapasztaljuk. Ahogy mondani szoktam: Szolnoktól délre, Kecskeméttől keletre már nem is tartozunk az országhoz. Mert erre már lassan a madár sem jár, nemhogy valami munkalehetőség.

2013. jan. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!