Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért megy másoknak szerintem...

Miért megy másoknak szerintem könnyen?

Figyelt kérdés

Folyton olvasom itt az akár tőlem fiatalabbaktól(20 alatt,és kicsivel felette,pl 20-22) is,hogy már külön élnek,vagy a párjukkal,meg hogy már dolgoznak,és saját maguknak állnak mindent.

Én akárhogy küszködöm,nem találok munkát,szakmát is még most akarok letenni,hogy ne csak érettségim legyen.Persze anyagiak miatt felsőoktatás nem jöhet szóba.....

Egyszerűen olyan mintha másoknak sokkal könnyebben menne "felnőni",önálló életet élni végre.....szerintem én erről 25 éves koromig álmodni se tudok,otthon meg csak anyagi teher vagyok(persze nem szándékosan)......

Semmi kiutat nem látok.


2013. jan. 5. 07:46
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem tudom,van e egyáltalán az országnak olyan része,ahol "sok" a munkalehetőség egy pályakezdőnek:D

nem hiszem :/

2013. jan. 5. 09:53
 12/24 anonim ***** válasza:
55%
Mikor én 7 éve először elkezdtem dolgozni még válogathattam is a melók közül, de mára már ez is megvoltozott, mindenki örül ha kap valamilyen állást nem hogy jót, pedig én dunántúli vagyok.
2013. jan. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Én sosem válogattam....kit érdekel ,hogy 150 cm vagyok,a kukorica meg volt vagy 2-2,5 méter?

Nálam a válogatás sosem volt opció,nem is arról van szó,hogy válogatós vagyok és azért nincs meló....

2013. jan. 5. 10:01
 14/24 anonim ***** válasza:
55%
Értem hogy nem úgy értetted, csak azt mondom hogy tényleg így van hogy szinte mindenhol kevés a munkalehetőség már. Ahol te laksz ott meg főleg.
2013. jan. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Hát igen itt főleg....tipikusan az a kis város,ahol nincs munka,de a protekciósokat azért benyomják....elszomorító
2013. jan. 5. 10:10
 16/24 anonim ***** válasza:

akinek nagyon bejön az élet, azokat többnyire azért segítik a szülők. fizetik az egyetemet, benyomják jó állásba, vesznek neki lakást, eltartják egy ideig.

akinek mindez nem opció, azok pedig küzdenek kőkeményen.


ne add fel! próbálj valami jó szakmát tanulni, költözzetek a nyugatii határszélre, onnan át lehet járni Ausztriába melózni, és máris kicsit könnyebb lesz. addigis tanuld a németet a netről, van sok ingyenes lehetőség.

2013. jan. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Aztán ugye van akit nem segítenek a szülők és nem tartják el még is sikeres lesz ... mert túl lép a siránkozáson... én 16 évesen csináltam azt mint a kérdező...


Aztán rájöttem, hogy vagy én csinálok valamit vagy senki nem fog.


Ott a remek lehetőség a tanulásra úgy hívják, hogy internet.... akár online tanfolyamok, vagy a bármi ami hasznos lehet számodra és érdekel azzal kezdjél el foglalkozni...


Aztán a másik amivel mindig mindenki leszól az az ingyen munka ... találd ki, hogy mi érdekel, képezd magadat amennyire tudod, aztán keressél a környéken ilyen vállalkozásokat ahol azt csinálják, és ajánld fel, hogy tapasztalatért cserébe 0,5-1 évet dolgozol akár ingyen is, így a késöbiekben van esélyed, hogy az ingyen meló után ott tartanak mert beváltál, ha nem akarnak\tudnak akkor is megismertél egy pár embert ami a jövőben hasznos lehet és, hogy ha jól csináltad a dolgodat akkor kérhetsz egy szakmai ajánlást amit tudsz az önéletrajzodhoz csatolni + nem vagy teljesen már pályakezdő és van némi szakmai tapasztalatod...

2013. jan. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

A kiút sokszor nem az anyagi helyzeten múlik. Néha elég megtenni pár merész lépést. Régebben azt mondtam volna, hogy anyagiak nem lehetnek kizáró okok a felsőoktatáshoz, hiszen csak ki kell fogni, ahova én járok (szintén dél-alföld, a fene vinné el :D ), jól mérik az ösztöndíjat, szociális támogatásokat, piacképes diplomám lesz, nem írattak al velem semmilyen szutykot, emiatt némi diákhitellel kiegészítve öneltartóként tudok élni harmadik éve. Igaz, hogy nincs egy felesleges vasam se, meg kell gondolnom, hogy veszek egy új cipőt, vagy eszek egy hétig, és egy koleszban lakok, mégis ebben a koleszban otthonra, az ott élőkben pedig családra leltem az elmúlt években. Senki sem mondta, hogy könnyű elkezdeni a saját életed (hacsak nem azoknak, akiknek anyuci, apuci mindent a feneke alá tesz, de ahogy látom, te bőven nem ez a kategória vagy :) ). Nehéz lesz, főleg az elején, de megéri.

Neked mindenekelőtt arra kell rájönnöd, milyen területen tudnád elképzelni a jövőd, majd azon választani valamilyen képzést, hogy kitanuld. Csak ezt követően jöhet szóba, hogy egyáltalán megtervezd a saját életed, élettered. Nekem pont a felsőoktatás volt az a bizonyos kiút. 21/L

2013. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
17es válaszoló!: itt nagyon nem a siránkozásról van szó,ahogy tudok rohangálok a ehetőségek után....azt meg nagyon nem engedhetem meg,hogy a munkámért ne pénzt,hanem tapasztalatot kapjak csak!
2013. jan. 5. 16:58
 20/24 A kérdező kommentje:
Az a baj még,hogy nekem lennének merész ötleteim,de ha nem válik be,az egyetlen szülöm nyakára nem járhatnék vissza.Neki is elég nehéz....
2013. jan. 5. 16:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!