Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Sokszor vetették már a szememr...

Sokszor vetették már a szememre, hogy amennyire jól nézek ki, annyira üres, senki vagyok. Szerintem pedig legbelül igenis értékes ember vagyok. Hogyan tudnám ezt megmutatni másoknak?

Figyelt kérdés
Nem egy plasztikázott ku.vát kell elképzelni, átlagos vagyok. Ez eddig nem foglalkoztatott, úgy voltam vele, hogy van más, aki szeret. Ma viszont egy számomra igen fontos ember bejelentette, hogy többet őt nem látom, vele többet nem fogok beszélni, nem is érti mit szeretett rajtam. ezek után már komolyan elgondolkozom...
2010. aug. 5. 23:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Az attól is függ, hogy mennyi idős vagy, még suliba jársz, vagy már felnőtt nő vagy. Mert nem mindegy a szituáció.
2010. aug. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, és azt is kéne tudni, hogy mi után jelentette be ezt neked.
2010. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Először is szögezzük le, hogy aki ilyet mond neked, az nem érdemli meg, hogy beszélgess vele. Másodszor aki meg akarja benned látni az "értékes embert" az megfogja. És persze, ha az egyéniséged, a belsőd tükrözi a kinézeted az még plusz ba rásegít a dolgokra :).
2010. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Sokat kell foglalkoznod, törődnöd és beszélgetned azokkal, akik fontosak neked. Én úgy szoktam az "üres embereket" észrevenni, hogy csak magukkal vannak elfoglalva, nem érdekli őket sem a környezetük, sem a mások gondjai-bajai, örömei. Szóval nyitni kell, és érdeklődni mások (dolgai) iránt. Akkor senki sem sütheti rád, hogy üres vagy.
2010. aug. 5. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Még iskolába járok, 16 éves vagyok. Semmi rosszat nem mondtam, nem csináltam, csak nem adtam pontos választ egy kérdésére az illetőnek.
2010. aug. 5. 23:50
 6/8 Morcika83 ***** válasza:
Azért ha ezt sok ember mondja én elgondolkoznék a helyedben, és ha zavar akkor kérdezd meg azokat akik így vélekednek rólad, talán meglátod amit most nem látsz, ha van ilyen.
2010. aug. 6. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Miért vetik a szemedre, hogy üres vagy?
2010. aug. 6. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokszor egy nagyon intelligens emberre is rámondják többen is akár, hogy milyen üres/buta/idétlen,stb.

Ezek komplikált dolgok, nem is lehet nagyon magyarázni őket.


Egy dolog viszont biztos : sosem vagy egyedül a problémáddal, bármi is lenne az. Mindig van ezen a világon legalább 10 ember aki ugyanazzal a problémával küzd, mint te ( 10 csekély szám, de képzelj még egy pár zéróst mellé )


A lényeg az mindigis az, hogy állj ki magad mellett. Hidjél magadban. Próbálj meg kicsit felülkerekedni a helyzeten. Repülj ki Magyarországból ( fejben csak persze ), repülj ki Európábó, repülj ki az egész világból és amikor kiértél az űrbe nézz vissza : mit látsz ?

Egy határtalan, örök világegyetemben, galaxisban, benne egy viszonylag kis bolygócsaládban, annak is a 3. legkisebb bolygójában, ennek a Földnek nevezett kék gombóc egyik kontinensén, azon belül az egyik legparányibb országban ott található egy ember, akinek problémái megegyeznek ugyanazon a bolygón még ezer emberrel. Mennyire nagy katasztrófa ez, igy belegondolva ? És mi a lényege ennek ? Hát az, hogy az élet rövid. Ameddig élsz addig úgy élj, hogy minden percben jól érezzed magad, érezd, hogy élsz és nem csak túléled a mindennapokat.


És visszatérve az előbbi ötletemre, igen, merjél felülemelkedni bármilyen helyzeten, bármikor, és jöjj rá arra, hogy TE nem az vagy, akit a tükörben látsz. Te az vagy, aki képes elvándorolni agyilag és lelkileg ebből a világból, mert előbb- utóbb csak az leszel, a tested csak átmeneti. A saját személyiséged, a saját ÉNED az ami örökre megmarad és ami ha valóban ránéz a külsődre, mit lát ? Egy lányt/fiút, egy egyszerű testet, aminek csak az a feladata, hogy eszközként szolgáljon ebben az életben, mert ugyebár " pucér " szellemmel nem lehetünk csak, mivel azt mondják, hogy a szellemek nem is láthatóak, tehát elég nagy káosz lenne.


Viszont érdemes elgondolkodni,hogy mi is az élet. Az egész annyira komikus, ha jól belegondolunk. Hisz csak egy pont vagyunk most az egész mindenségben és mégis annyit aggódunk, ahelyett, hogy jól éreznénk magunkat. Érezd jól magad és ne törődj, hogy mások mit gondolnak rólad.


Csak olyan dologtól tartózkodjál, amit saját magad előtt is szégyellnél, de sose tartózkodj valamitől, amit csak mások előtt nem mersz.


Ezt az egészet azért mondtam el, mert ha tényleg nem vagy üres akkor megértetted.

A lényeget összefoglalva : ne érdekeljen mit mond más, mert az emberek rosszak, sokan már romlottak is. Pont, mint egy almás kosárban, ahol az almák sorra romlasztják meg egymást, úgy van az életben is. Csakhogy az emberek nem almák. Az emberek nem romlanak meg addig, ameddig nem engedik, hogy hatást gyakoroljanak rájuk.


Tehát maradj mindig önmagad, ne kételkedj magadban és élj úgy, hogy ne legyenek megbánásaid !

2010. aug. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!