Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Meghalni vagy halottként élni?

Meghalni vagy halottként élni?

Figyelt kérdés

Ez egy pusztán elméleti, mondhatni filozófiai kérdés. Az lenne a kérdés, hogy a kettő lehetőség közül melyiket tartjátok jobbnak, elfogadhatóbbnak és miért?


Tegyük fel, hogy valakinek az élete már hosszabb ideje minden területen nagyon kilátástalan. Két dolog jár a fejében.


1.) Öngyilkos lesz. Ezzel persze fájdalmat okoz a családjának, de legalább gyorsan és viszonylag fájdalommentesen vége van mindennek.


2.) Megpróbálja "leépíteni" az agyát, hogy ne érezzen semmit. Olyanra gondolok, hogy folyamatos alkoholizálás (addig sem gondol másra), drogok vagy akár csak folyamatos tévénézés, hogy a végén már egyszerűen ne érezzen semmit, és egyszerűen ne érdekelje semmi. A családnak persze így is rossz látnia, hogy elpazarolja az életét az egyén, de legalább még él.


Persze, mindannyian tudjuk, hogy mindkét megoldás alapvetően rossz, a kérdés az, hogy melyik a jobb/elfogadhatóbb és miért?



2013. jan. 5. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Egyik se rossz, se nem jó, mindkettő csupán egy lehetőség.

Ha egyéni véleményt kérdezel: A 2-es semmiképp, mondjuk az 1-es sem, de a 2-es sokkal veszélyesebb, mert miközben leépíted magad tudatában vagy és lesznek majd olyan pontok, amikor még emlékezni fogsz mindenre, de már tiszta hülye leszel és tudni is fogsz róla.. az lesz a legborzalmasabb. Ha engem kérdezel kijelölnék 1 célt, akármilyen célt és dolgoznék az elérésén, vagy legalábbis haladnék előre.. ha nem érem el és meghalok, akkor ugyan ott tartok majd, mintha csak simán öngyilkos lettem volna, de legalább sac/kb 60 éven át fenntartottam a lehetőségét, hogy elérjem azt amit akarok.

2013. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Amíg élsz, van remény. Ha meghalsz, nincs.
2013. jan. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. "legalább gyorsan és viszonylag fájdalommentesen vége van mindennek."


Önzés és kegyetlenség a köbön. Számomra az öngyilkosság is olyan súlyos mint a gyilkosság, elvégre megölöd valakinek a gyerekét/testvérét/unokáját stb. Ha ez valakit nem győz meg akkor az illető nem szereti a családját.


2. "folyamatos alkoholizálás (addig sem gondol másra), drogok vagy akár csak folyamatos tévénézés, hogy a végén már egyszerűen ne érezzen semmit, és egyszerűen ne érdekelje semmi. A családnak persze így is rossz látnia, hogy elpazarolja az életét az egyén, de legalább még él."


Az hogy eközben a számára állítólag fontos emberek nyakán lóg, rajtuk élősködik mert dolgozni se hajlandó, csak iszik/lövi magát stb. az nem számít, igaz? Az nem ugyanolyan kitolás velük szemben?


Ahogy én látom mindkét változatban van egy közös: megmutatni a világnak hogy nekem mennyire de nagyon sz@r, hátha majd sajnálni fognak és legalább addig is kapok egy kis pozitív figyelmet másoktól. Zsákutca ez is meg az is, úgyhogy én egyikre se teszem le a voksom. Inkább:


3. Leülni higgadt fejjel, ha kell összeírni mindazokat a dolgokat amik miatt boldogtalan vagyok és egyenként mindegyikre megoldást keresni (nem, az önmagam kicsinálása nem megoldás).

2013. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Balesetnek álcázott öngyilkosság.
2013. jan. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az eddigiek mind nagyon tetszenek, írjatok még mindenképp!
2013. jan. 5. 22:06
 6/10 anonim válasza:

Sokban fugg a helyzettol ami miatt oda jutottam hogy e kozul a ket lehetoseg kozul valasszak, dontsek. Ongyilkossag: en akkor valasztanam, ha mar egyaltalan semmilyen szinten nem szeretnem onmagam.semmilyen szellemi sikon nem tudnek egyutt elni onmagammal. Ha a bennem levo vilag porra omlana, akkor . A "vege van mindennek" allapotot sokan fel sem fogjak melysegeben. Orok csend. A testedben levo tudatot megolod.


A masodik, hogy leepitem az agyamat: nos, alkohollal semmikepp,az gusztustalan, ha mar valaszthatok akkor "igenyesebb" modot valasztok. Szoval droggal pl.Ha meg akarnek dogleni biztosra akkor heroin es arany loves.ott nem cicoznek. Ha latvanyosan akarnek elpatkolni elfogyni akkor szintetikat tolnam orrba szajba. en tudatosan azert nem epitenem le magam cuccokkal. Szenvedtessem meg magam, es a tobbieket?okozzak akkora csalodast mindenkinek akit szeretek? A lelkiismeretem darabokra torne es megolnem magam.

szoval a ket allapot kozt, az elso a "leghumanusabb" filozofikus ertelemben persze.


Szoval ha egyszer azt mondom vege, akkor inkabb az elso verziot valasztanam. Elfogadhatobb szamomra is. Persze ha mar regebb ota keszulnek erre, akkor azert csak leirnam. Talan azt a jovokepet is bele tennem, hogy ha nem teszem meg az hova vezet. Lsd. masodik verzio. Hogy miken kellene keresztul menniuk, es hogy ez a legjobb. De hangsulyozom, hogy tenyleg minden szituacio fuggo.

2013. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Onzoseg mind ket dolog igazabol.
2013. jan. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Persze, azt az elején leszögeztem, hogy nyilvánvaló, hogy mindkét dolog erkölcsi értelemben rossz és ráadásul nagyon önző is.


Itt igazából az a kérdés, hogy két rossz közül, melyik a kisebbik rossz.

2013. jan. 5. 22:52
 9/10 anonim válasza:
az első. Erről elvitatkoznék Veled de, nem itt. :)
2013. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mármint miről?

Én direkt nem foglaltam állást az ügyben, hogy ne befolyásoljak másokat.

2013. jan. 5. 23:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!