Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a párok vagy családok közös e-mail címet vagy facebook oldalt csinálnak magunknak. Ez nem a saját egyéniség feladása?

Figyelt kérdés
Szerintetek nem kellene ennyi magánélet, még egy családban vagy stabil párkapcsolatban is?

2013. jan. 7. 10:40
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem egy annyi magánélet mindenkinek kell. Hadd beszélgethessek a legjobb barátnőmmel facebookon, vagy emailban "nyugisan" mindenféle csajos dologról, ne kelljen mindenról tudnia a páromnak (nem mintha nem mondanám el neki amúgy is minden titkomat, bajomat, de akkor is...).

Sok ismerősöm csinált esküvő után közös facebook profilt, meg levelező címet...ez meg az ők bajuk...

2013. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
82%

Én igazából nem látom értelmét...

Ha valakinek ez így jól esik, akkor egészségére.

2013. jan. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
49%

A facebook magánélet lenne? Persze, akinek fontos ez a közösségi oldal, az biztosan külön oldalt akar magának. Aki viszont csak azért tartja, hogy ismerősöket keressen néha napján, vagy hogy az épp aktuális 40 éves osztálytalálkozón benne legyen a létrehozott csoportban, azoknak pont elég ez így.

Másrészről az tuti, hogy ők nem itt fognak bepasizni, becsajozni, teljes mértékben megbíznak a másikban, és abszolút nem párkeresés céljából használják.


Amúgy meg van olyan ismerősöm, aki szimplán utálná ha minden jöttment bejelölné őt(elég nagy az egyetem, nagy közösség, bla bla) és a barátnője nevén van fent. Akit akar ő bejelöl és kész.

2013. jan. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
7%
Egyébként a legjobb barátnőmmel gmailen beszélek és nem facebookon.
2013. jan. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
62%

Szóval itt szerintem nem az a gond, hogy közös, hanem az, hogy a családtagok nem tisztelik a másik privát szféráját.

Amikor még csak írásos formában, levél útján tudtunk egymással "beszélgetni", akkor sem bontottuk fel azokat a leveleket, amelyek nem nekünk, hanem a család másik tagjának voltak címezve. Hogy ugyanabba a "postaládába" érkezik egy üzenet, még nem jelenti azt, hogy bárki, aki teheti, "fel is bontsa".


Csak sajnos, az egymás iránti tisztelet, a bizalom és hasonlók már kivesztek, még közvetlen családtagok között sem működik. Tisztelet a kivételnek!

2013. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
81%

erről a modorosblogban elég jó posztot lehetne írni :)


eddig csak végletekig proli embereket láttam így fent lenni. pl a Kovács család, sok fotó mindenkiről, boldogság, szépség, blabla...


a párommal teljesen más a baráti körünk, eszembe nem jutna közös fb-ot csinálni senkivel. néha egymásnak is írunk rajta, szóval pláne zavart okozna :)


állásra jelentkezésnél is jó, ha a saját neveddel összekapcsolható az e-mail címed, és nem az, h prüntyimüntyike25@gmail.com. :P


nekem szükségem van egy kis magánéletre a páromon kívül is, és ugyanígy neki is vannak olyan barátai, akikkel privát módon szeretne beszélni a fb chaten.

2013. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Én meg a facebook-on tartom a kapcsolatot a barátimmal. Miért rosszabb ez mint gmail-en? :) Kizárólag erre használom. Még ismerősöket sem nagyon keresek, de ha bejelöl valaki, akit régen láttam örülök, megnézem mi van vele. Épp ezért jött létre ez az oldal. Úgy látom a 14-20 éves korosztály az aki képes ott ülni félnapokat (bár itt sem mindenki) egyébként meg normálisan használják az emberek.

Ennyi magánélet meg kell. Értve ezalatt, hogy ne olvassa már el azt, hogy mit beszélek a barátnőimmel. Nincsenek titkaim, de ha valaki megosztja velem a sajátját, ahhoz semmi köze.

A másik, hogy hol érdekel az engem, hogy egy régi általános iskolás barátja milyen képeket rak fel. Ha közös a face azt is látnám.

Szerintem teljesen felesleges, de csinálja mindenki úgy ahogy neki jó. Csak tényleg azért így mert az a jó neki, nem más okokból :)

2013. jan. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
38%

10:55


Prolizol, aztán a párom szót használod. A lehető legprolibb szót. Gratula!

2013. jan. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
56%
8as! Én sem szeretem a párom szót, nem is használom, de prolinak nem nevezném. Akkor azt írta volna hogy a csávóm :)
2013. jan. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem attól, hogy valaki közös profilt csinál még lehet, hogy van külön is nekik. Egyik barátnőmék dél-afrikában laknak, csináltak egy családi fb-ot, ahova mindenféle apróságot feltöltenek, és akit érdekel, az bejelöli őket (nagymama, nagypapa, tesó, legjobb barát), és így nem a kollégák olvassák, hogy pistike belepisilt a medencébe, hanem csak a közvetlen család és barátok. Olyan, mint egy blog. :)
2013. jan. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!