Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kik az "igazi" magyarok?

Kik az "igazi" magyarok?

Figyelt kérdés
Ki dönti el, hogy ki az és milyen alapon? Nagyon sok embertől hallom a környezetemben, hogy őegy igazi magyar, ellentétben a ****** xy-nal...
2008. máj. 31. 16:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
76%

Ez teljesen szubjektív, és sajnos okot ad a ferdítésre. Az általánosan elfogadott norma alapján magyar az, aki annak vallja magát. Ezek alapján akár egy kínai vagy afrikai származású ember is magyarnak tekintendő, ha ő magáról ezt mondja.


Az ismerőseid valószínűleg enyhén soviniszta beállítottságúak, hiszen a származás alapján ítélnek meg másokat. Tudni kell azonban, hogy ez az álláspont hibás, hiszen Magyarországon ma már gyakorlatilag nincs olyan ember, aki a családfáját vissza tudja vezetni egészen a honfoglalásig úgy, hogy kizárólag "magyarokat" mutatna ki a kutatás az ősei között. Arról nem is beszélve, hogy a honfoglaló magyarság is két fő népcsoportból állt össze: három török és négy finnugor nyelvet beszélő törzsből.


Tehát ez az egész "én magyar vagyok, de XY nem az" csak a saját, más népekkel, emberekkel szembeni felsőbbrendűségbe vetett illúziókat táplálja.

2008. máj. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%
A Kis/Nagykunság környékén még talán lehet találni.
2008. máj. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Ha valaki azt mondja magáról, hogy igazi magyar, az azt jelenti, hogy jobboldali. Se többet, se kevesebbet.
2008. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Az a magyar aki annak vallja magát. Figyelj, én sok olyan balfaszt ismerek, aki pl. engem basztat azért, mert sötétebb árnyalatú a bőröm. Mindössze annyiért, mert az őseim az Alföldről valóak és néhányuk még ott is él. Aztán meg olyan szólogat be nekem akinek az anyja román (nem kintragad magyar - román). Én magyarnak vallom magam, az is vagyok, édesapám, édesanyám szintúgy magyar. A mai übernagy skinheadek meg hungaristák meg gárdisták meg istentudja, hogy micsodák aztsem tudják megkülönböztetni, hogy ki magyar és ki nem.
2008. jún. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
26%
a hungarista jobboldali zsidóellenes nagymagyarországosok.://
2008. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

ehh mostanába mindenki ezt mondja magáról.. de vajon hányan tudják elmondani a Himnusz második versszakát?

akkora egy faszság ez az egész, szerintem nem a politikai dolgok miatt lesz valaki igazi magyar.

2008. jún. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szerintem is hülyeség ez így, de ha kimondom, már én sem leszek magyar... :S Legalábbis otthon nem néznek annak.
2008. jún. 1. 15:53
 8/18 tade ***** válasza:
89%
Szia! En szlovakiai vagyok, megis magyarnak vallom magam,mivel ez az anyanyelvem es a szuleim is magyarok. Hat hogy is mondjam, kulfoldon magyarnak lenni, es magyarnak vallani magad, nem konnyu es lehetnek hatranyai is. Megse mondom azt, hogy vannak magyarok es magyarabbak. Nezd 1 eve elek Olaszorszagban. Ha azt mondom, hogy a roman lanyok 40%-a olasz ferfrihez megy ferjhez, akkor nem hazudok. Csak erdekes modon hazassaguk utan a 35% rögtön olasznak vallja magat, es elfelejti, hogy honnan jött. Ha en egyszer ferjhez megyek, hiaba lesz a szemelyimre irva, hogy "olasz allampolgar" belul magyarnak fogom mindig erzeni magam. EZ a fontos.
2008. jún. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
47%
Szerintem az magyar, akinek van állampolgásága, beszél magyarúl, aki a tanköteles kora elött, vagy után nem az szociális háló vívmányaiból él meg, a tiszteli a történelmi emlékeiket (külföldön képviseli nevünket).
2008. jún. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%
Biztos, hogy nem az a néger lány, akit hazahoztak Kenyából. Átérzem a helyzetét, de nem tartom magyarnak.
2008. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!