Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Plázákban tilos kapucniban...

Plázákban tilos kapucniban közlekedni?

Figyelt kérdés

elfelejtettem lehúzni a kapucnimat a plázában, és 3 biztonsági őr igen bunkó "felszólítással" közölték h: "nem esik itt bent az eső, nem kéne lehúzni a kapucnit?"


okés h kapucniba illetlenség helységbe lenni, de ehhez egyáltalán joguk van? Van ilyen szabály h tilos ez? A másik meg hogyha felszólítanak egy idegent, legalább nem a legnagyobb alpári paraszt módra kellene azt elvégezni... Nem hiszem azt el h direkt kötöttek belém mert az jó nekik...


jah és félreértések elkerülése véget (fehér bőrű vagyok) :)



2013. jan. 8. 21:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
igazából olyan válaszára várok aki ezekben a jogszabályokban otthon van, és tud olyat tanácsolni h ilyenkor mit is kéne mondani, h azért meg is védjem magam de ne kerüljek ezzel vmi bajba... Legközelebb az lesz h meg gyanúsítanak h loptam...
2013. jan. 8. 21:16
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

Te kezdted azzal a bunkósággal, hogy felhúzott kapucnival mentél be! Amit beidéztél -ahogy felszólítottak- abban meg nincs semmi "bunkóság".

Innentől kezdve nincs miért puffognod!

2013. jan. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem illetlenség kérdése, hanem biztonsági dolog.

Arról pl. hallottál, hogy bankba napszemüvegben, és bukósisakban nem lehet bemenni?

Gondolom, a kapucni is afféle "gyanús" külsőt kölcsönöz. Más kérdés (ne haragudj meg): de ha én nőként kapucnizok, nem valószínű, hogy szólnak, mintha egy lazáskodó, tizen-huszonéves fiú lennék, akiknek sajnos egy nagyrésze balhézásból vagy egyéb nem rendes dologból tölti a fél napját a plázában.


Harmadrészt nem kényszerítettek, csak céloztak rá.

2013. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem puffogok, én csak próbálom megérteni h ok nélkül miért kötöttek belém ennyi... én úgy tudom biztonsági őr csak jogszabály sértéskor szólíthat fel.
2013. jan. 8. 21:21
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha én leveszem a felsőm, és toplesz ugrálok az Árkádban, az jogszabály sértés? Szerintem nem. De jogos, ha biztiőr felszólít, hogy öltözzek fel.
2013. jan. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azért az más mintha elfejeted lehúzni a kapucnit :D az legalább vicces is és szándékos :D
2013. jan. 8. 21:28
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Ha leveszed a felsőd az éppenséggel szeméremsértés, és jogszabályba ütközik ;) A kapucni viszont tényleg nem, de illetlenség abban közlekedni épületekben. Ne vedd magadra.
2013. jan. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem veszem, tényleg illetlenség... De az nagyobb bunkóság volt ahogyan odaszóltak hozzám hidd el... Azt hittem szétvéernek ha nem húzom le kb úgy jött felém aki mondta :D gyorsan le is hőztam mondom ezek szedálnak :D
2013. jan. 8. 21:37
 9/11 A kérdező kommentje:
olyan jogszabály nincs rám nézve, h a biztonsági őr helytelenül jár el és megaláz vagy ilyesmi? amivel tudok védekezni legalább ilyen helyzetben
2013. jan. 8. 21:44
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Kifejezett jogszabály nincs, de panaszt tehetsz, legfeljebb még jobban lealáznak! Hiányzik ez neked?
2013. jan. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!