Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az fősulisok az "életben" de...

Az fősulisok az "életben" de pl a közösségi portálon is csak panaszkodnak, hogy mennyit kell tanulniuk a zhkra. Ennyire jó dolog emiatt sajnáltatni magukat? Vagy istenítést várnak?

Figyelt kérdés
Nekem is volt benne részem, tudom milyen sokat tanulni, de egyre idegesítőbb, hogy így tanulni, úgy tanulni, kvt szednek levegő helyett stb stb... Lassan többet törődnek azzal, hogy valaki végre felfigyeljen az „átlag feletti kűzdelmükre” mint magával a tanulással. Akiket ti ismertek azok is egyfolytában nyafognak? Minden baromságot kitalálnak, milyen „kemény” dolguk van, s csak siránkoznak? (Kizárólag a tanulásra értem a nyavajgást nem a felsőoktatás problémáira)

2013. jan. 10. 03:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Senki se szereti a nyafogást, ez természetes. Ha ennyire idegesít, akkor íhatsz nekik, hogy

"ne vigyék túlzásba, mert nem sokan kíváncsiak a panaszkodásra", vagy

"ők mentek egyetemre, vállalják is amit elkezdtek, vagy hagyják abba"


Mondjuk szerintem sokkal jobban jársz, ha nem ellenségesen állsz hozzá. Gondolj bele egyetemistaként a huzamos erőltetett tanulás nagyon fárasztó tud lenni. Ilyenkor teljesen kiborulhat az ember és arra kényszerül, hogy megossza másokkal a terhet. Ha nem lehet valóban megosztani, legalább lélekben érezzen együtt velem - gondolják.


Az is igaz továbbá, hogy sokan szeretnek dicsekedni, és a nyafogás inkább dicsekvés, nem panaszkodás. Ő milyen nehéz pillanatokat élt át, és emberfeletti képességekkel rendelkezik.

Erre én ezt mondom: Nem az számít, hogy mennyit tanultál, hanem, hogy mennyit tudsz. Ha pl. te áttanultad az éjszakát, az nem bizonyítja azt, hogy tudod is az anyagot. Sokkal inkább a rendszertelenséget bizonyítja. De erre majd rájönnek.

2013. jan. 10. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Én pont ilyen nyavalygó egyetemista vagyok. Azért osztom meg ezt mással, mert a tanulás tölti ki az életem. Szabadidőm 80%-ban tanulok. Nyilván ha gyerekem lenne, arról beszélnék, hogy mit csinált. Ha papként dolgoznék, akkor istenről beszélnék. Mindenki arról számol be, amihez köze van, amiről tud nyilatkozni. Vizsgaidőszakban ez pedig a vizsga.
2013. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem a főiskolások panaszkodnak a legtöbbet, hanem a középiskolások.

Legalábbis én ismerek elég sok fősulist és egyetemistát, és úgy háromszázból kettő panaszkodik, de az egyik arra, hogy megbüntette a kaller megint.

Elenben a középisklás ismerőseimnél mit látni minden nap? Hogy nekik milyen rossz! Hogy a tanár milyen szemét volt! Hogy pont neki kellett felelnie, pedig egész éjjel gépezett, ezért nem tudott készülni! Hogy őt senki sem szereti! Hogy neki beszóltak, mert jével írta, azt, hogy lyuk!


Rossz fősulisokat ismersz.

2013. jan. 10. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
En pl. egyetemista vagyok es baromi keveset tanulok:D
2013. jan. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Nos hát, akkor hadd mondjam el, belülről én mit látok.

1) Csoporttársakkal nyafogunk egymásnak, ahogy csak bírunk, egyrészt, mert jól esik, másrészt, mert van egy olyan szokásunk, hogy b@szogatjuk egymást a tanulással, így ösztökélve a másikat.

2) A nyafogás tárgya koleszban gyakrabban a pénzhiány, alacsony ösztöndíj, kevés, vagy meg nem kapott, szociális támogatás, nincs kaja, nincs cigi, vagy épp, hogy mit honnan lehet áron alul beszerezni, mert rohadtul sokan élünk úgy, hogy meggondoljuk, eszünk egy hétig, vagy veszünk egy új ruhát/cipőt.

3) Ne keverjük a bölcsészkart meg a mérnöki kart, mert nem egy kategória a kettő! a kevésbé színvonalas képzéseken jóval több hang emelkedik ki, jóval több a nyafogás a kérdés által felhozott témában, mert nekünk jófornám még arra sincs időnk, hiszen teperni kell, ha egyáltalán bármennyi ösztöndíjat akarunk, hogy ne dögöljünk éhen a következő félévben, vagy visszavegyenek a koleszba... nem mondom, hogy mindenkinek ez a tét, de azokban a körökben, ahol én mozgok, sokan vagyunk, akiknek igen, mert a koleszon kívül nincs hova mennünk. Ez persze csak a mi valóságunk, azoké, akiknek már most a maguk erejéből kell fennmaradni.

2013. jan. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Aki tanul, az a közelébe sem megy a facebooknak. Ennyi.
2013. jan. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó a lényeget mondta el, főiskolás vagyok és meglepődöm mikor látom, hogy néhány főiskolás/egyetemista ismerősöm a telefonjukkal a fb-ukon lógnak vagy a gépjükről, rájuk írok és mondják, hogy

"tanulnak" :DD. Én érdekes módon ha tanulok, meg tudom állni hogy ne facebookot használjak és nem haltam ebbe bele. :D

2013. jan. 16. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

utolsó: egyetemista vagyok és folyamatosan be van kapcsolva a fb a telómon tanulás közben is, mert csomó infót szedek a csoportból, ha van valami amit nem értek, rögtön meg tudom beszélni, ráadásul anyukámmal is ott kommunikálok... ezt csak azért mondom, mert az, hogy valaki fent van fb on, még nem jelenti azt h nem tanul. vannak akik meg tudják osztani a figyelmüket és nem zökkennek ki ha félóránként bepötyögnek pár sort. én is ilyen vagyok.


kérdező, te pedig meséld el nekem, hogy miről beszélgessek, viccelődjek a csoporttársaimmal, lakótársaimmal, ha nem a vizsgákról? meg a tananyagról. meg arról h 3 hétig görnyedtem a könyv felett és mégis buktam mert nem volt elég. ha nem akarod hallgatni az ilyen beszélgetéseket, ne figyelj rájuk, én sem mondom meg h beszélhetsz-e a horgászatról...


a legundorítóbb az egészben az, hogy csak a fb meg a média és a nyilvánosság miatt mindenbe bele akarnak szólni az emberek. sokat buliznak a fiatalok? az baj. sokat beszélnek a tanulásról? az is baj. ezelőtt is így történt minden, csak nem volt facebook.


bocs, hogy kiakadtam, de ez most úgy marhára kikívánkozott.

2013. jan. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha te nem tanulás helyett vagy fenn, akkor minek veszed magadra?


Baromi felesleges magyarázkodni, mindenki tudja, hogy aki tényleg tanul, az a közelébe nem megy a fb-nak.


Képzeld el, létezik olyan is, hogy ÖSSZEÜLTÖK tanulni. Még a telefonszámla is kisebb lesz tőle!

Plusz hamarabb eljut az információ egyik embertől a másikig, és motiváljátok egymást.

2013. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
hát ha ennyire meggyőzhetetlen vagy... :) én nem téged ócsároltalak, hanem megpróbáltam egy másik nézőpontot is feltárni, de köszönöm h te ezt nem viszonoztad és az állításaimat és véleményemet alapvető hülyeségként kezeled.
2013. jan. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!