Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért jó egyes embereknek az,...

Miért jó egyes embereknek az, hogy ha rossz kedvük van, akkor csak azért legyen mindenkinek is rossz kedve?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen is van pár ilyen, de nem értem miért jó ez nekik. (egyébként rokonságban is van 1-2 ilyen)

Ha nekem rossz kedvem van, akkor nálam, meg sok embernél alap az, hogy ezt nem vetítem ki másra, nem élem ki a frusztrációmat vagy a dühömet máson.


De miért jó egyes embereknek az, hogy ha X-nek rossz kedve van, akkor mindenkinek legyen rossz kedve úgy, hogy bunkózik, beszólogat (munkatársam ilyen, amikor ilyen "napja" van, akkor kibírhatatlan, kolléganőmnek is kegyetlenül beszólt, meg mindenkinek), és direkt lerontja a többiek kedvét?


Miért jó ez?


Vagy ez normális? (remélem nem)


2013. jan. 17. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:
"Dögöljön meg a szomszéd tehene is!" effektus kérlek alássan. A miértre nem tudom a választ. Nyilván az ilyen ember irigy is alaphangon, ármánykodó, törtető, meg úgy alapjában véve sem az az ember, akivel barátságot kötnél. Rokonoknál nincs mese, el kell viselni őket, viszont munkatársakat nyugodtan el lehet küldeni ilyenkor hangulatot rontani a jegesmedve f@szára. Nyugodtan szólj be neki, rosszabb kedve már nem nagyon tud lenni :P.
2013. jan. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A rosszkedv oka elég sokminden lehet, de általában valamilyen probléma miatt van, amit nem tudunk megoldani. (Munkahelyi, vagy lelki, stb.) Ilyenkor a körülmények áldozatának érezzük magunkat, vagyis alárendelt helyzetbe kerülünk. (Ez lehet akár csak a hétfő reggel is, az is "ellenünk van" ilyenkor, mert ránk erőltet valamit, amit nem szeretünk.) Az ember nem szeret alárendelt, vesztes helyzetbe kerülni.


Amikor mások jókedvűek, akkor ez azt jelenti, hogy nekik sikerült felülkerekedni a környzetük nyomásán, legyőzték azt. Ilyen értelemben ők is "fölénk" kerekedtek, ezért az ő jókedvük támadás felénk, ugyanolyan nyomásnak érezzük, mint más kényszert. Ha viszont rosszkedvű emberek vesznek körül minket, akkor egyenrangúnak érezzük őket, és ez egy kis megnyugvást ad.


Ez persze nem jó hozzáállás, de sajnos alapból valamiért így működik a többség. :)

2013. jan. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!