Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt velem?...

Miért csinálja ezt velem? Ettől rossz ember vagyok? Nem tudok mindenkinek megfelelni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20éves lány vagyok, és már 5hónapja hogy szakítottam az előző barátommal, akivel 1,5évig jártam. A fiú megcsalt, hitegetett, hazudozott, és összetörtem, de soha nem kértem senki segítségét, még a barátaim sem voltak mellettem, sőt anyám sem, mert nem érdekelték a gondjaim, mondván ő ezzel nem tud mit kezdeni, egymagamban belül rendeztem le az érzéseimet, de mostmár érzem hogy teljesen kihevertem és készen állok újra ismerkedni, hiszen fiatal vagyok. Nem gyászolhatok örökké egy valakit.

Van egy srác akivel néhány napja találkoztam egy haveri társaságban, kedves, aranyos, jófej, olyan jó vele, mellette őszintén nevethetek, és elfogad olyan hülyének amilyen vagyok :D Ő az unokatesóm legjobb barátja, és nagyon bejön nekem.

Mikor elmentem velük anyám már nekem állt, hogy "ismét randi, gratulálok,, már csak ez hiányzik"

Hiába minden nem tudok vele erről beszélni, haragszik rám.

Tegnap elhívott chaten a fiú egy igazi randira, erre anyám egyből "minek örülsz? megint vele beszéltél? azt se tudod kiféle miféle. az kell egy kapcsolat, megőrülök tőled" és azóta kb haragszik rám.

Még én érzem hülyén magam, nem akarok itthon balhét, de nagyon szeretnék találkozni a sráccal, nem vagyok már 13éves, el tudom dönteni mi a jó nekem.


Komolyan azt várja hogy sirjak az exem után? Méltó módon meggyászoltam azt a kapcsolatot, és pont. Lezártam, teljesen túlléptem rajta, kész vagyok nyitni más felé.

Sőt nem is szakítás után voltam kiborulva hanem az utolsó (szakítás előtti) 3hónapunkban volt 2hét mikor nem beszéltünk az exemmel, na én akkor rendeztem magamban hogy ennyi, de 3hónapig húzta a dolgot, hogy ne legyen vége, végül meguntam.


Nem tudok megfelelni mindenkinek, először is zavart, vagyis idegeskedtem hogy az uncsitesóm barátja, nem akartam hogy köztük ebből baj legyen, de őt nem zavarja mert úgymond ő intézte az első találkánkat, oké ezen túlléptem. Meg a sráccal ők ezt tuti úgy is letisztázzák egymás közt.


De itt van az apám, nem tudom mit fog szólni, elég konzervatív, plusz ugye anyám is. De mégis úgy érzem vonzz a srác, egyszerűen szeretnék vele randizni, és úgy érzem ez az én életem, és végre kijár nekem a boldogság.


2012. dec. 15. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a fele elhanyagolható információ volt számunkra. Na, de mindegy.

Az anyukádat ültesd le szépen, mondd el neki, hogy te már felnőttél és képes vagy eldönteni azt, kivel szeretnél találkozni és milyen céllal. Köszönöd szépen az aggodalmat, de ezzel azt fogja elérni, hogy te nem fogod őt beavatni a magánügyeidbe.

Ha ezt szeretné, folytassa csak!

2012. dec. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

de nem tudok mindenkinek megfelelni, mert ha meg akarok felelni másnak akkor inkább elkerülöm a balhét, de nem leszek boldog, mivel eltaszítom magamtól a fiút.

Ha pedig a magam boldogságát nézem, akkor baj lesz itthon.


Miért kell elítélni, csak mert lezártam a múltat és szeretnék új emberekkel megismerkedni? Azt hittem teljesen normális hogy 20évesen próbálok kialakítani egy párkapcsolatot, ami remélhetőleg normális.

Vagy talán az én hibám az is, hogy az exemmel semmit sem tudtam megbeszélni mert minden 2. szava kamu volt, és ebből nem kértem? Bocsánat, hogy nem ülök a sarokban és nem tömöm magamba a nyugtatót meg nem akarok öngyilkos lenni, mert éppen vége lett anno, hanem élem tovább az életemet.


Bocs hosszú lett, de ezt jólesett leírni :(

2012. dec. 15. 10:43
 3/10 A kérdező kommentje:
bocsi első, csak gondoltam leírom az előzményeket is hátha fontos.
2012. dec. 15. 10:44
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az első válaszadónak igaza van. 20 évesen már ne szóljon bele anyukád abba,hogy mit teszel.

Ha te úgy érzed,hogy ismerkedni akarsz, akkor ismerkedj!

Nem is értem miért kellene még mindig gyászolni az előző kapcsolatot, miért várja ezt el anyukád. Inkább örülne,hogy túl vagy rajta és nem depizel.

2012. dec. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. dec. 15. 10:50
 6/10 A kérdező kommentje:

csak ilyenkor mindig az a szöveg itthon hogy "mert te mindenkivel összefekszel"

eddig 2komoly kapcsolatom volt, az egyik 16évesen 1év6hónapig azzal a sráccal voltam először ÚGY, és utána ez az exes 1,5évig.

előtte csak 15évesen 7hónapig "jártam" egy fiúval, de csak fogtuk egymás kezét meg puszi azt ennyi :)

ettől r*banc vagyok???

2012. dec. 15. 10:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Én magasról letojnám hogy anyám miket mond... Hadd döntsem már én el hogy ki után sírok és mennyit. Amúgy első gondolatom az volt hogy anyukád féltékeny... Szerintem ne neki akarj megfelelni. Egyáltalán miért akarsz neki megfelelni? Éld az életed és ne foglalkozz mások véleményével.

Szintén 20/l

2012. dec. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen én lépnék ilyen s#ggfej szülőktől.....
2012. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
63%
Menj el dolgozni és költözz el. Akkor nem szólhat bele senki, hogy kit hordasz fel magadhoz.
2012. dec. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Költözz el, és olyan barátod lehet, amilyet szeretnél. Ez miért nem jó megoldás?
2012. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!