Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az olasz vagy a spanyol...

Az olasz vagy a spanyol kultúra ragad meg inkább?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a nyelvre, zenére, népszokásokra, művészetekre...stb.

Szóval mindenre, ami a kultúrához tartozik!



2013. jan. 20. 23:52
 1/4 anonim ***** válasza:
37%

A spanyol.

Nem is az európai, hanem inkább a dél-amerikai országok ahol spanyolul beszélnek. Egyébként imádom és tanulom is a nyelvet de dél-amerikai akcentussal valamiért jobban tetszik.

Imádom a latin zenét, más művészetekért nem nagyon rajongok.

Nincs nagy ismeretem a két népről de egyébként a két kultúra nagyon hasonló, ott van pl. a szieszta az mindkettőnél van.

Viszont az olasz kaják nagyon bejönnek, spagetti, lasagne nyammí :) imádom a tésztákat.

Nagyából ennyi. Egyébként olaszországban már voltam, spanyolba még nem jutottam el.

2013. jan. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Az olasz.

Folyékonyan beszélek olaszul, tanultam is kint. Egy időben elkezdtem spanyolul tanulni, de valahogy nem ment, nem a nyelv miatt, csak nem igazán kötött le. Spanyolország egyáltalán nem vonz, inkább Dél-Amerika, de az meg túl messze van, hogy komolyabban foglalkozzak vele, valahogy nem látom értelmét, a távolság miatt, nehéz lenne kijutni, valamint gazdaságilag sem túl fejlett az a vidék...

2013. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az olasz. Gyönyörű nyelv, fantasztikusan kifinomult stílus az építészet, lakberendezés, divat, ételek terén, gazdag és jórészt általunk is ismert történelem (római kor, reneszánsz) fantasztikus képzőművészeti alkotások, és nem utolsó sorban: kávé és olasz fagyi.... :-)
2013. jan. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Spanyol :)
2013. jan. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!