Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Ez mit jelent: 17, cantando...

Ez mit jelent: 17, cantando desde os 12, no violão desde os 13, fazendo vídeos desde os 14. Tentando chegar em algum lugar?

Figyelt kérdés
Azt, hogy. 17 (éves vagyok), 12 éves korom óta énekelek,13 éves korom óta gitározok,14 éves korom óta készítek videókat, és ezzel próbálom vinni valamire?

2013. jan. 14. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:
A spanyol tudásom alapján arra tippelnék, hogy igen, ezt jelenti. :D (Elég hasonló ez a spanyolhoz, azért mondom, persze tisztában vagyok vele, hogy ez nem spanyolul van!)
2013. jan. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Portugál
2013. jan. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, portugál, jól fordítottad. "Tentando chegar em algum lugar" kb. "próbálom vinni valamire". Szövegkörnyezettôl függhet, de alapból nincs ott, hogy "ezzel".
2013. jan. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon hasonlít a spanyolhoz, gyakorlatilag meg lehet érteni. :)

Talán a "chegar"-ra nem biztos, hogy azonnal rájöttem volna, de a kérdésben a fordítás már segített, és rögtön beazonosítottam a "llegar"-ral. A "fazendo" is kicsit ki van számomra facsarva, de rájöttem.

A többi szó meg mind gyakorlatilag adja magát.


Lehet, kéne portugálul tanulnom, ha már ennyire hasonló. :)

(Olyan, mint a holland a német meg angol után...)


Kíváncsi vagyok, hallás után is érteném-e... (Valószínűleg nem.)

2013. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!