Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Rosszul gondolom, hogy mindenk...

Rosszul gondolom, hogy mindenki a saját sorsának kovácsa?

Figyelt kérdés
Párom rágóizom gyulladást kapott, mert a nagy stressz miatt éjjelente összeszorítja és csikorgatja a fogait. Emiatt fogvédőt kell csináltatnia, ami legalább 6.000 Ft. Azt mondta, hogy ez a sok fel nem dolgozott stressz miatt van, meg amiatt, hogy nem megyünk sehova, illetve amiatt, hogy nem sportol. Nekem most suli van, májusban OKJ-s vizsga, gyakorlatra is kell járnom, tanulok és egyedül viszem a háztartást, mert semmit sem segít. Én mégis megtalálom a módját, hogy jól érezzem magam minden ellenére, és nem őt okolom. Negatív, morog mindenen, és már nem is akarok vele programot csinálni, mert nem jó társaság. Egy időben folyamatosan találtam ki a dolgokat, hogy hová menjünk, mit csináljunk, de nem javult a helyzet, ő még javaslatot sem tesz, mit csináljunk. Rosszul érzem, hogy saját maga is tehetne azért, hogy jobban érezze magát? Nyugodtan elmehetne úszni, csak lusta. Nyugodtan ihatna egy sört valamelyik kollégájával munka után, ezért sem szólnék egy szót sem, sőt, örülnék neki.
2013. jan. 23. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Valamennyire igen de nem teljesen.
2013. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
mindenki saját maga alakítja az életét úgy ahogy akarja. én a segíts magadon isten is megsegít elv híve vagyok.
2013. jan. 23. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ebből a szempontból igen, jól gondolod, felnőtt létére feltalálhatná már magát. Ha meg lusta csinálni dolgokat, akkor ne nyafogjon. Nem az anyukája vagy, hogy programot csinálj neki.
2013. jan. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben.....
2013. jan. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Szerintem nincs elég önbizalma, alulértékeli magát, azért hagyja el így magát. Annyit tehetsz, hogy sok pozitív dolgot mondasz neki, biztatod, dicséred stb.

Munkahelye milyen? Szereti? Nem szereti?

Ilyen emberhez sok türelem kell.

2013. jan. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon monoton a munkája. Én ezt meg is értem, tudom, hogy szüksége lenne különböző programokra, hogy ki tudjon kapcsolni, de nem érti meg, hogy nekem most nagyon kemény a suli. Ráadásul tényleg mindent egyedül csinálok otthon. Főzök, mosok, takarítok, bár mostanában szalad a lakás is, mert tele voltam vizsgákkal, gyakorlattal. Nem tudom, miért nem próbálja ezt megérteni. Júniustól könnyebb lesz, megszerzem a szakmát, és dolgozni kezdek majd. Addig viszont a hétvégéim nagy részét sajnos a tanulás tölti ki. És ahelyett, hogy segítene kicsit otthon, hogy mondjuk hamarabb végezzek, és utána elmenjünk valahová, csak leül a gép vagy a tévé elé. Gyűlölöm, hogy engem hibáztat, mikor lenne választási lehetősége, hogy mit csinál szabadidejében. ( ami nekem mostanában nem nagyon akad)
2013. jan. 23. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Téged hibáztat? Ugyan miért? Amikor megkéred, hogy takarítsatok együtt, mit válaszol?
2013. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Olyankor jön a: Ma este mosogatok...

És mindig csak halasztódik, mert sosem mosogat. Nagyon ritka eset, ha igen.

2013. jan. 23. 19:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, hogy mindenki a saját sorsának a kovácsa.

Ismerek pár embert, akik olyan halmozottan hátrányos helyzetből (árvaság, szó szerint éhezés, stb.) hoztak ki egy normális, jó, élhető életet, hogy az döbbenetes. Egyik ilyen ismerősöm évekig csinálta azt, hogy nappal tanult, éjjel dolgozott (árufeltöltő vagy valami ilyesmi), hogy mikor aludt, azt szerintem maga se tudta. Aki akar, az tud is. Csak akarni kell, bár azt néha nagyon. Ha elég elszánt valaki, akkor sikerülni fog neki.

2013. jan. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!