Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szeretnék saját magam építeni...

Szeretnék saját magam építeni baráti segítséggel, szakember gárdával családi háznak beton alapra fa szerkezetű házat. Olcsóbban meg tudnám csináltatni úgy gondolom. Üres portám van?

Figyelt kérdés
Minden fontos részlet érdekelne. Milyen fából csináltassam? Mi az ami nagyon fontos? KB 10 x 10 méteresre gondoltam.
2012. márc. 16. 09:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Mivel ekkora kecó bőven engedély köteles kell 1 tervrajz,építési engedély meg 1 csomó papír.Kell 1 építés vezető+ felelőség vállaló aki ellenőrzi az elvégzett munka minőségét,kivitelezését.Én 2éve költöztem be a házamba,nagyon sok munkát én végeztem de betyáros 1 idő volt az építkezés.Nagy fába vágod a fejszéd!!

Minimum 200.000 Ft/m2 lesz a költségvetésed.

Villszer.

2012. márc. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát ez elég nehéz téma. Én 5 évig tanultam az épületszerkezeteket az egyetemen, ebből 1,5 év a szakosodásban, ahol szinte csak erről volt szó :)


Persze, sok mindent lehet magadtól is, én is sok mindent magam építek, otthon is. Tehát, bátran:)

De csakis olyan munkát végezz el, amiről tudod, hogy hogyan.


Pár dologra mindenképpen felhívnám már az elején a figyelmedet:

- jó alapozás kell.

- jó és hosszú távon is jó vízsziugetelés: tehát nem oxidbitumen lemez, pláne nem kátránypapír! Min. modifikált bitumen lemez.

- légtömörség, különösen a csatlakozásoknál fontos. Ne dőlj be az "eddig is így szoktuk, nem kell az" meséknek.

- jó hőszigetelés.


Sajnos, ezer apró részlet van, amit el lehet rontani, és a a 90% el is rontja. A maradék meg ért hozzá, vagy fizet valakinek, aki ért hozzá:)

Kérj meg egy ismerős építészt, mérnököt,aki tényleg ért ehhez és nem csak papírja van, hogy nézzen rá. Ez plusz költség, de csak példaként: a jó szigetelés az építési költség kb. 2-3%-a mindössze. Ha elrontják, az utólagos szigetelés 10-15%-tól indul, és határ a csillagos ég. Megéri?

2012. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de a konkrétumok lemaradtak:


nézegesd gyártók csomóponti katalógusait, azok általában műszakilag elég jók! És mindent csinálj úgy, ahogyan leírják, még akkor is, ha nincs értelme. Mert a tűzépes, meg a vállalkozó jobban tudja mindig! Tényleg, vedd komolyan, mert komoly műszaki tudás van mögötte, még ha nem is látszik. Ha te építed és nem építteted, megspórolhatod az építkezés költségeinek egy jó részét, de ne feledd, hogy a vállalkozónak mindig olcsóbb az anyag, mint a listaár! Nem biztos, hogy a munkán nyersz annyit. Mérlegelj minden fázisnál.



Ilyenekre gondolok, ez pl. könnyűszerkezetes ház, ill. fa vázas épület:


[link]

2012. márc. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy eddig írták: engedély, alap, vízzárás fontos. Kiemelném még az impregnálást (fa esetén különösen) az átszellőztetést, kívül-belül a párazárást ha lesz belső hőszigetelés is.


Valamint nagyon figyelj a munkavégzésre, akár bérelj fel erre embert, ne csak aki a végén látja (felelős műszaki vezetőt kell keresni - az engedély elő is írja) lehetőleg nagydarab tekintélyt parancsoló fickót. Kisebb munkákhoz is, mint a fentiek ötöde.


Senkiben ne bízz: az ismerős azért vág át, mert megteheti: úgyis kifogod fizetni a jó viszony miatt. Ismeretlen, vagy vállalkozó meg vagy műszakilag vagy esztétikailag fog rossz munkát végezni (a kettő együtt nem megy).


Éppen mos raktak le nálam 4*5m aljzatbetont 10cm vastagon 6helyen több mint 3cm eltéréssel... kénytelen voltam kifizetni mert már majdnem verekedés lett.. vagy felbontom, vagy 2x drágább lesz az aljzatkiegyenlítő mint a beruházás :(

2012. márc. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sima fenyő fűrészáruból csinálhatod (2,5cm vastag deszka) ebből 2,5m magas esetén 100nm 2,5m3 kell (az 150ezer, telibe számolva a nyílászárókat) OSB esetén a 12mm vastag 110ezer


Az alapbetonba mondjuk 2,5m távolságra vaspapucsot kell tenni, amire 12x12cm 2,5m oszlop kerül - ez 16db +1 ajtóhoz +1ablakhoz 0,65m3 (38,8ezerFt). 10m fesztáv nagyon nagy, így belső teherhordó falakra is kellenek oszlopok, ebből 2sor kell, azaz hozzá jön még 2sor*3db*2,5magas 12*12cm +2ajtó 0,3m3 (17300Ft)


Talpszelemen 12x12 4x10m 0,57m3 6 és 4m darabokból 4-4db (34500Ft)


Gerenda a belső teherhordó oszlopokon toldva 3-4-3 felosztás esetén, úgy, hogy a nagy méretű padlást is használod méteres kiosztással 8*10*12x12cm 1,1m3 (70eFt)


Szarufák 7m hosszban (plafontól 4m távolság a csúcs; 30° körüli lejtés) 20db 15x10 cserép vagy zsindely 15x7,5 acél lemez esetén 2,1m3 (126ezer)


Fogópárok a plafontól 2,4m magasan 4m 20-as palló 0,8m3 (48eFt)


Kakasülő 20-as palló 1m hossz 0,2m3 (12ezerFt)


Gerinc vagy élszelemen és segédgerenda a fogópárakra: 10m 10x10cm 3x 0,3m3 (18eFt)


Tetőléc 0,37m osztásra 400fm (cseréptől függ, ha zsindely lesz akkor rá jön még 140m2 OSB 10mm +154eFt) 0,6m3 (36eFt)


Hajópadló a földszintre és a padlásra 200nm (500eFt)


Lambéria belülre az oldalára és a válaszfalakra 6*2,4*10+2*2,4*10=190nm (250eFt) 10mm OSB esetén 209eFt Párnafát nem számoltam hozzá


Szögből 50-es 20kg 80-as 10kg 100-as 5kg 160-as 5kg 200-as 5kg kell. Menetes 16-os szárból 10db 80db anya és alátét; 18 vagy 20-asból 6db 40db anya és alátét

2012. ápr. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!