Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek a 19-20-21. századi...

Melyek a 19-20-21. századi prózák legszebbjei? Esetleg melyek ajánlatosak versenyre?

Figyelt kérdés
Indulnom kellene egy helyi prózamondó versenyen, amelynek célja, hogy tanárnônk kiválassza a legjobbakat, akiket nevezhet az országos Kazinczy-versenyen. Szeretem a komoly, életigazságról szóló, romantikus, megható, szép mûveket.
2013. jan. 24. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Prózák, ilyen nincs, a próza egyes számú. Gondolom, magyar irodalom jöhet szóba. Jókai elég jól ír, keress tőle egy nem olyan ismert, humoros, vagy érdekes részt.

Kosztolányi is jól ír, vagy Örkény. Kodolányi, Molnár Ferenc szerelmes regényei.

Szabó Dezső, Sárközi György a nyelvi megoldásai miatt érdekes.

Csáth Gézát elbeszélései miatt ajánlom, meghökkentő történeteivel biztosan felfigyel Rád a zsűri.

2013. jan. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mit gondolsz egy lázár ervin meséről?

pl a hétfejű tündér. ez teljesíti a kritériumaidat. bár lehet túl rövid.

[link]

2013. jan. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeket! Meg lettem mentve!

Nagyon tetszenek a megemlítettek művei, most már remélem tudok választani. Elsősorban Csáth Géza műveit kezdtem el jobban tanulmányozni. Valóban meghökkentő történeteket írt.

2013. jan. 25. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!