Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Nehéz megtanulni síelni?...

Nehéz megtanulni síelni? Milyen pályák ajánlatosak? Érdemes-e kezdőként felszerelést venni több 10 000 Ft-ért?

Figyelt kérdés
2011. jan. 30. 16:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nehéz síelni. De szerintem kölcsönözz felszerelést, mert lehet azt mondod hogy ez hülyeség, és nem neked találták ki. De ahhoz legalább egy hetet érdemes végig síelni a pályán, hogy ezt kijelenthesd. De ne vegyél még rögtön, olcsóbban kijössz ha bérelsz.
2011. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne vegyél kezdőként lécet, én kb. 8 éve síelek és ahogy fejlődtem, más lécet is kölcsönöztem. A cipő kevesebbet változott, de ott is idegesített volna kezdőként a túl sok beállítási lehetőség, most meg már jól jön.
2011. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Tündianya válasza:
Egy nap alatt meg lehet tanulni síelni, ha intenzíven tanulsz és jó az oktató. Én anno kölcsönöztem, nem vettem a felszerelést és azóta sajnos nem is jutottam el újból síelni. Egyedül a síruhát vettem meg.
2011. febr. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
74%

a több tízezer eléggé álom ár :) ha rendes jó minőségű síruha cipő léc kombót veszel, az úgy kétszázban áll meg. szeirntem ruhát érdemes venni jó fajtát, a cipőt esetleg (bár eleinte azt sem) a lécet meg mindenképp bérelni. lehetőleg a szezon előtt vagy elején lefoglalni, mert hamar lefoglalják őket.


síelni amúgy néhány hét alatt elég jól meg lehet tanulni, de nem csak abból áll hogy a technikát tudod, sok tapasztalat kell, főleg a szar helyzetek kezelésére (valami barom átmegy a léceden, jeges a pálya, stb)

2011. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Síelni megtanulni nem nehéz, a két lábad megtart.

Szépen síelni megtanulni az a jó és sok idő!


Én most jöttem vissza Franciaországból, mondjuk boarddal voltam, de egy napra cseréltünk a barátnőmmel.

Meglepő módón az elmúlt 5-6 évben 1 napot síeltem és még mindig tudtam. Ja, csak hogy nem olyan szépen carvingolva mint régen.


És az az igazság hogy ezt néztem. Hogy mindenki lejön a pályán de bmeg hogy... rájuk nézni is szörnyű nem hőeke, de nem is páros léc, a lába között tátong egy lyuk, de meg van elégedve mert nem hóekében jön.


Nem úgy mint régen hogy látod rajta hogy tanul, már csak az a lényeg h vhogy lecsússzon... csak párat láttam amire azt mondom, nah igen, Ő tud síelni!


Már sajna nagyon olvadozik az Alpok, de ha olyan az idő és még összeszedek egy kis pénzt ellátogatom a szomszédba az osztrákokhoz egy kicsit.

2011. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én eddig kétszer voltam síelni, első alkalommal síelni tanultam meg, másodszor snowboardozni. Mind a kétszer magamtól, de jobban tettem volna, ha fizettem volna egy nap oktatást. Szintén mindkét alkalommal béreltem felszerelést, amit viszont nem bánok, mert úgy néz ki, hogy a snowboardnál maradok, így feleslegesen maradt volna rám a sícuccom.
2011. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!