Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Magyarországon van még írni-ol...

Magyarországon van még írni-olvasni nemtudó ember?

Figyelt kérdés
Kivételek persze a gyerekek és a fogyatékosok, akik nem tudnak megtanulni. Mennyien lehetnek? Én ismerek egy 60 körüli cigányasszonyt, aki csak a saját nevét tudja leírni.
2013. jan. 25. 10:18
1 2
 1/12 Andizsuzsi ***** válasza:
35%
Ha te ismersz olyat, aki nem tud írni, akkor miért kérdezed, hogy van-e? Van.
2013. jan. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Decemberben mikor közmunkán voltam 20 emberből 6-7 nem tudott mindig segíteni kellett neki a jelenléti íven hogy hova tegyen egy x-et.

Szóval szerintem vannak egy páran

2013. jan. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2003-as cikk szerint 10.000 felnőtt analfabéta él nálunk.


[link]

2013. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 eNerdzsy ***** válasza:
57%

Mondok egy érdekességet:

Egy átlagos általános iskolában hiába végzi el a nyolc osztályt minden gyerek, 100-ból 20-25 funkcionális analfabétának számít.

Ez azt jelenti, hogy hiába ismerik az ABC-t, ha nem tudnak megfogalmazni egy mondatot, vagy hiába tudnak olvasni, ha nem képesek értelmezni a szöveget.

És még nem is említettem azokat, akik el sem jutnak a 8.-ik végéig.

2013. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es: Igen, erről hallottam már én is! Egyébként köszi a válaszokat!
2013. jan. 25. 10:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, bár adatokat nem ismerek, de biztos vagyok benne, hogy vannak és még jó darabig lesznek is. Anyukám iskolában dolgozik, ott rendszeresen előfordul, hogy megjelenik egy szegény család 6-8-10 év körüli gyerekekkel, akik egy-két hónapig járnak az iskolába, aztán továbbköltöznek. Nyilván a szülők sem jókedvükben tesznek így, hanem futnak a munkalehetőség, lakhatás után, de a gyerekeknek nagyon ártanak ezzel. Szegény gyerekek általában nagyon le vannak maradva a korukhoz képest, az ismert betűket is keverik. Gyakran ennek ellenére már van elsős-másodikos bizonyítványuk, így az első osztályba nem is nagyon lehet íratni őket. Aztán mire beindul a gépezet, kapnának fejlesztőórát, megszereti őket a tanítónéni - addigra már költöznek is tovább. Így nem csoda, ha analfabéták maradnak. Nem tudom, mi lenne a megoldás.
2013. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is ismertem egy cigány családot,ahol a szülők nem tudtak kitölteni egy hivatalos papírt.
2013. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
7-hát kitölteni egy hivatalos papírt -én sem tudok általában..(rögtön kettőt veszek)
2013. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A régi munkahelyemen a takarító nő volt olyan, hogy nem tudott írni-olvasni. Sajnos vannak még páran manapság is analfabéták, igaz, már nem sokan.
2013. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Cigányok között sok van, aki nem tud.

Múltkor előttem a boltban kért meg egy cigány srác (25 év körüli) hogy olvassam már el mi van a csokira írva.

2013. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!